Aplikacje na iPhone’a mają raz za razem większy rozmiar

Rozmiar ma znaczenie. Aplikacje na iPhone'y zajmują coraz więcej pamięci

Zauważyłeś, że masz coraz skromniej wolnej pamięci w twoim iPhone'ie? To nie jedynie dlatego, że zrobiłeś w ostatnim czasie wiele zdjęć czy filmików. Niektóre z popularnych programów po każdej aktualizacji pochłaniają coraz więcej pamięci telefonu. To nie jest zaskoczeniem, ale skala tych przyrostów już faktycznie.

Jak pokazuje opracowana przez firmę Sensor Tower analiza, takie aplikacje jak metrów. in. Facebook, Uber, Gmail czy Snapchat znacznie zwiększyły swój rozmiar w ostatnich czterech latach.

Na przykład główna aplikacja Facebooka, którą prawdopodobnie posiadasz w swoim telefonie, jeszcze po maju 2013 roku zajmowała jedynie 32 MB pamięci w twoim iPhone'ie. Obecnie potrzeba jej 388 MB, co oznacza, iż jej rozmiar w przeciągu czterech lat powiększył się 12 razy! Snapchat to z kolei program zajmująca obecnie 203 MB pamięci, a tylko cztery MB w 2013 roku. To wzrost o 4975 proc.!

Foto: SensorTower / materiały prasowe 10 najpopularniejszych aplikacji na iPhone'a w Stanach Zjednoczonych jak i również ich wielkość

Ten kierunek dotyczy wszystkich 10 najciekawszych aplikacji mobilnych w AMERYCE (należą do nich także najpopularniejsze aplikacje w Polsce) - wynika z charakterystyki Sensor Tower. Firma argument zwiększania się rozmiarów oprogramowania łączy z decyzją Apple z 2015 roku. Podniesiono wtedy górny limit miary jednej aplikacji do czterech GB.

Widać, hdy jeśli da się większą ilość wiadomości przestrzeni programistom, tworzone poprzez nich aplikacje będą zaprzątać coraz więcej pamięci.

Foto: SensorTower / materiały prasowe Wielkość 10 najpopualrniejszych produktów w USA na przestrzeni 4 latek

Oczywiście w ciągu ostatnich czterech lat zwiększyła się też wspomnienie kolejnych generacji iPhone’a. Jej przyrost jednak zdecydowanie odrzucić był tak duży, jak na przykład przyrost rozmiarów aplikacji. Przy 2013 roku najtańsza odsłona iPhone’a 5s, który wbił się wtedy na rynek, posiadała 16 GB pamięci, obecnie najtańsza wersja wydanego przy ub. r., iPhone’a 7 dysponuje 32 GB pamięci. W przypadku najdroższych modeli smartfona Apple dysk zwiększył się z 64 GB do 256 GB.

Apple szykuje nowe opcje w iOS

Apple pracuje aktualnie nad nowymi funkcjami, które trafią do najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS. Mają one pomóc użytkownikom, na rzecz których problemem jest rosnący rozmiar aplikacji. Wiadomo, hdy pojawi się tam większą ilość możliwości oszczędzania miejsca na dysku, m. in. poprzez automatyczne usuwanie nieużywanych produktów czy archiwizowanie wiadomości iMessage w chmurze zamiast po telefonie. Premiera iOS jedenaście jest przewidziana na jesień.

Tagi: Apple iPhone facebook iOS Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie