Co mogę kwestionować w sprawie mojego raportu kredytowego?

17.02.2021

Raporty kredytów konsumenckich mogą różnić się wyglądem, a informacje o zamówieniu są wymienione w zależności od tego, które z trzech głównych krajowych biur sprawozdawczości kredytowej dostarczyło raport. Konsumenci mogą otrzymać bezpłatne raporty kredytowe raz na 12 miesięcy na stronie www.annualcreditreport.com. Jeśli uważasz, że w raporcie kredytowym znajdują się niedokładne informacje, ważne jest, aby wiedzieć, z czym możesz się sprzeciwić i jakie kroki należy podjąć.

Przejrzyj swoje raporty kredytowe:

Zacznij od wyciągnięcia zakreślacza i długopisu i przejrzyj swój raport kredytowy punkt po punkcie, strona po stronie; zaznacz elementy, które są zgłaszane nieprawidłowo i zanotuj obok nich, aby pomóc Ci w procesie sporu zgodnie z następującymi wytycznymi:

 • Nieprawidłowe dane osobowe – imię i nazwisko, adresy, numery ubezpieczenia społecznego, niepoprawne podanie daty urodzenia.
 • Pozycje ujemne, które wykraczają poza okres przedawnienia sprawozdawczości – istnieją szczególne przepisy dotyczące sprawozdawczości określające, jak długo pozycja ujemna musi być raportowana w raporcie kredytu konsumenckiego. * Zobacz poniżej Statut przedawnienia dotyczący raportowaniaNiedokładne raportowanie konta lub innych informacji – na przykład kolekcja została opłacona 2 lata temu, ale nadal pokazuje saldo. Lub konto zostało uwzględnione w upadłości na podstawie rozdziału 7, ale jest zgłaszane jako rachunek z odpisem z saldem nadal należnym.Mieszane lub podzielone akta kredytowe – na przykład ojciec i syn mają to samo imię, starszy i młodszy lub kredyt od kogoś, kto ma to samo nazwisko, znajduje się w Twoim raporcie kredytowym.Powielone zgłoszenie pozycji – na przykład dwie windykacje za ten sam dług.Informacje o oszustwach lub kradzieży tożsamości – w których możesz zobaczyć zapytania, konta lub zbiory, o które nigdy się nie ubiegałeś. Nieścisłości sporne:

  Możesz napisać do agencji sporządzających informacje kredytowe, podając informacje, które zaznaczyłeś, z prośbą o korektę / usunięcie, w zależności od konkretnego sporu. Zaleca się wysłanie listów za potwierdzeniem odbioru lub pokwitowanie zwrotne. Przykładowe pisma w sprawie sporów można znaleźć na stronie 113 ebooka Credit.org „Consumer Guide to Good Credit, dostępnego do bezpłatnego pobrania w języku angielskim i hiszpańskim. Możesz również zakwestionować niektóre pozycje online na www.annualcreditreport.com.

  Statut ograniczeń raportowania:

  Ujemne wpisy w raporcie kredytowym mają różne limity raportowania. Typowe okresy przechowywania podano poniżej i mogą się różnić w zależności od stanu:

  • Rozdział 7 Upadłość: 10 lat od daty wpisu postanowienia o uldze lub orzekaniu.
  • Rozdział 13 Upadłość: 7 lat od daty złożenia wniosku w przypadku umorzenia. Jeśli jednak sprawa zostanie oddalona z powodu braku płatności, a plan na podstawie rozdziału 13 nie zostanie ukończony, uwłaczająca pozycja handlowa może pozostać aktywna przez siedem lat od dnia, w którym stała się zaległa.Niezapłacone zastawy podatkowe: zgłaszaj na czas nieokreślony, gdy są niezapłacone.Zapłacone zastawy podatkowe: raport za 7 lat od daty zapłaty.Nieodpłatne alimenty na dzieci: różnią się w zależności od stanu i nie zawsze są zgłaszane, ale generalnie będą przedstawiane jako orzeczenie, gdy są nieopłacane. Wyrok może zostać odnowiony w niektórych stanach, więc będzie nadal raportowany, dopóki pozostanie równowaga. Raz opłacony może pozostać przez 7 lat.Pozwy i wyroki cywilne: 7 lat od daty wjazdu lub 7 lat od opłaconej daty.Opóźnione płatności: 30, 60, 90 lub 120 dni opóźnienia w płatnościach można zgłaszać do 7 lat od daty zaległości.Znajomość tych ograniczeń jest ważnym krokiem w celu ustalenia, czy informacje są nieaktualne i czy spór jest właściwym sposobem postępowania.

   Jeśli masz pytania, możesz bezpłatnie porozmawiać z certyfikowanym doradcą kredytowym. Zadzwoń do nas już dziś lub zacznij online.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy