Co naprawdę dzieje się po kradzieży karty kredytowej

17.02.2021

Zajrzyj do podziemia cyberprzestępców, aby poznać tę rzeczywistość.

? – Gdy haker ukradnie numer Twojej karty kredytowej, możesz otrzymać wiadomość e-mail, SMS lub telefon z banku, aby ostrzec Cię o przestępczej lub oszukańczej działalności związanej z Twoją kartą kredytową. Jest to pomocny i niezbędny środek wdrożony przez instytucje finansowe w celu ochrony Twoich kont. Czasami jednak alert jest za późno, a cyberprzestępca już zreplikował Twoją kartę i zaczął robić zakupy. Czy zastanawiałeś się jednak, co dokładnie dzieje się z numerem Twojej skradzionej karty kredytowej i ile jest wart dla przestępcy? Cóż, zajrzeliśmy do podziemia cyberprzestępców, aby zbadać tę interesującą i przerażającą rzeczywistość.

Cyberprzestępcy muszą ścigać się z czasem, aby wykorzystać informacje o karcie kredytowej, zanim Ty lub Twój bank wyłączysz kartę. Gdzie więc idzie skradziona karta kredytowa, gdy wpadnie w niepowołane ręce?

Co się dzieje z kradzionymi danymi karty kredytowej

Złodzieje kart kredytowych muszą działać szybko, gdy zdobędą Twoje dane. Oto spojrzenie na ich metody:

1. Zabierają dane Twojej skradzionej karty i dodają je do swoich zapasów.

2. Sprzedają grupę numerów kart kredytowych innym cyberprzestępcom na stronach internetowych zaprojektowanych do przetwarzania tych transakcji (pomyśl o tym jak o serwisie eBay dla eVil).

3. Nabywca grupy może je ponownie odsprzedać lub rozpocząć wykorzystywanie skradzionych danych w sklepach internetowych.

4. Przestępcy mają również pod ręką sprzęt do drukowania fałszywych kart plastikowych na wypadek, gdyby chcieli ich użyć w fizycznych sklepach.

5. Przestępcy kupują towary, które mogą odsprzedać za szybką gotówkę.

Jak przestępcy wyceniają karty

Kiedy już uzyskają dane Twojej karty, przestępcy sprzedający informacje muszą je wycenić. I nie wszystkie karty kredytowe są warte takiej samej ceny dla przestępców, którzy kupują. Oto, jak określają, co jest „dobre.

1. Przestępca, który chce kupić pakiet kart, może dokonać kilku drobnych transakcji, aby sprawdzić, czy karta jest nadal aktywna, czyli „żywa.

2. Jeśli karta jest sprzedawana z adresem ofiary i można do niej dołączyć dodatkowe informacje, takie jak nazwisko panieńskie matki, numer PESEL i data urodzenia, te dodatkowe informacje podnoszą wartość karty.

3. Jeśli przestępca sprzedający kartę może również zachowywać się podczas zakupów, to jest jeszcze lepiej. Na przykład dane dotyczące zachowania mogą wskazywać, że rutynowo korzystałeś z karty w Target and Lowes w Karolinie Południowej. Dodając swoje nawyki zakupowe do karty, karta jest warta jeszcze więcej pieniędzy, ponieważ przestępcy wiedzą, że ofiara lub instytucja finansowa może przegapić oszukańcze obciążenie, jeśli uda im się udawać, że to Ty i robić zakupy tak jak Ty w Twoim rodzinnym mieście.

Ostatecznie dane karty docierają do rąk przestępców, którzy mogą wykorzystać karty i powiązane dane do popełnienia oszustwa. Uzbrojeni w te skradzione karty przestępcy mają narzędzia do dokonywania fałszywych zakupów towarów, które można odsprzedać, w tym kart podarunkowych i elektroniki użytkowej. Po sprzedaży tych towarów wartość karty zostaje zrealizowana. Cała pośrednia odsprzedaż danych karty w łańcuchu dostaw zależy od ostatecznego zakupu i odsprzedaży towarów w tym procesie.

Jak sprzedawcy mogą chronić siebie i swoich klientów

Jeśli masz firmę, która pobiera informacje o kartach kredytowych od klientów, zgodność ze standardami Payment Card Industry (PCI) często nie wystarcza, aby chronić dane debetowe i kredytowe klientów. Rozważ podjęcie tych trzech kroków, aby lepiej chronić te dane:

1. Upewnij się, że zdalny dostęp do sieci nie ma bocznych drzwi prowadzących do danych karty kredytowej.

2. Przeszkol swoich pracowników, jak wykrywać podejrzane e-maile, aby nie wpuszczać cyberprzestępców za pośrednictwem zaufanego personelu.

3. Przećwicz katastrofę kradzieży karty kredytowej i debetowej, aby upewnić się, że wiesz, co zrobić w przypadku naruszenia bezpieczeństwa systemów.

Cyberprzestępcy będą nadal uderzać w sprzedawców detalicznych, ponieważ tam są pieniądze, a ich taktyka do tej pory się sprawdziła – złamali Target, Home Depot i według organów ścigania potencjalnie tysiące innych firm. Najważniejsze jest, aby nie stać się odpornym na wiadomości o kolejnym wycieku danych lub incydencie cybernetycznym w Twoim ulubionym sklepie. Te incydenty są szkodliwe dla Ciebie jako sprzedawcy, Twojego banku, a ostatecznie dla Twojego portfela. Ogólnie rzecz biorąc, reporterka NPR Elise Hu ma rację: „Szkody spadają nieproporcjonalnie na detalistów. Wydają dużo pieniędzy na zabezpieczenia, aby zapobiec naruszeniom ich systemów płatności i nie ujawniać ich nazwisk w wiadomościach związanych z hakowaniem .

Co konsumenci mogą zrobić, aby się chronić

Konsumenci nie zawsze mogą polegać na ostrzeżeniu ze swojego banku, który poinformuje ich, że ich karta kredytowa została skradziona. Dla ich własnego dobra to konsumenci muszą mieć oko na wyciągi bankowe i wyciągi z kart kredytowych, aby wyłapać wszelkie fałszywe opłaty, gdy się pojawią – i pracować nad natychmiastową naprawą szkody, co oznacza skontaktowanie się z instytucją finansową i zgłoszenie oszustwa, oraz zamknięcie karty przed dalszymi uszkodzeniami. Jeśli Twój numer ubezpieczenia społecznego został skradziony w wyniku naruszenia, możesz również być narażony na ryzyko, że przestępca otworzy nowe konta na Twoje nazwisko. Regularne sprawdzanie raportów kredytowych może pomóc w wykryciu nieznanych kont, dzięki czemu można je zamknąć. Co roku masz prawo do bezpłatnych raportów kredytowych od trzech głównych agencji informacji kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy