Co się dzieje z Twoją zdolnością kredytową po upadłości?

17.02.2021

Zobacz, jak ostateczne umorzenie wpływa na Twój kredyt i jak podnieść zdolność kredytową po ogłoszeniu upadłości.

Bezpłatna analiza zadłużenia

Skontaktuj się z nami pod numerem (800) -810-0989

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości może dać ci nowy początek poprzez spłatę większości istniejącego zadłużenia. Jednak negatywne skutki bankructwa dla Twojego kredytu mogą być znaczące. Niższy rating kredytowy utrudnia zakwalifikowanie się na takie rzeczy, jak pożyczka samochodowa z dobrym oprocentowaniem. Może również wpływać na limity kredytowe na oferowanych Ci kartach. Ale o ile spada Twoja zdolność kredytowa i ile czasu zajmuje poprawienie wyniku po ostatecznym zwolnieniu?

Jak długo upadłość pozostaje w Twoim raporcie kredytowym?

Te dwa rodzaje upadłości konsumenckiej mają różny wpływ na Twój kredyt. W obu przypadkach upadłość generuje ujemną pozycję w raporcie kredytowym. Jednak czas, w którym ta negatywna pozycja pozostaje, różni się w obu rozdziałach:

 • Rozdział 13 Kara upadłościowa za raport kredytowy: trwa siedem lat od dnia ostatecznego zamknięcia
 • Rozdział 7 Kara upadłościowa za raport kredytowy: trwa dziesięć lat od dnia ostatecznego zamknięciaWpływ tych kar na Twoją zdolność kredytową może się różnić. Jeśli masz wysoki wynik, bankructwo ma zwykle większy wpływ. Spadek punktowy jest często mniejszy przy niższym wyniku, ponieważ masz mniej miejsca na upadek.

  Jak upadłość wpływa na Twoją zdolność kredytową

  W 2010 roku FICO opublikowało raport, w którym przedstawiono przykłady średniej oceny kredytowej po upadłości. Spadek, gdy zacząłeś z wysokim wynikiem, jest bardziej znaczący. Początkowa ocena kredytowa Kwota Twój wynik spada Średnia ocena kredytowa po upadłości Ocena kredytowa 780 (doskonała)240540 680 punktów kredytowych (dostateczna)150530W obu przypadkach kończy się to złym wynikiem kredytowym . Ale spadek z poziomu dobrego do złego jest mniejszy niż z dobrego do złego. Zasadniczo masz więcej do stracenia, gdy masz dobry lub doskonały kredyt. Jeśli masz już zły kredyt (mniej niż 550 punktów kredytowych), obrażenia punktowe mogą nie być takie złe. Pamiętaj, wyniki FICO spadają tylko do 300, ale rzadko można zobaczyć cokolwiek poniżej 500.

  Dlaczego po bankructwie musisz popracować nad kredytem

  Jeśli masz 550 punktów kredytowych, zaciąganie pożyczek będzie trudne. Ocena kredytowa 550 lub niższa jest zwykle zbyt niska, aby kwalifikować się do kredytu hipotecznego . Jednak nie jesteś tak daleko od wyniku, którego potrzebujesz, aby zakwalifikować się do tego dobrego długu. W przypadku opcji finansowania FHA potrzebujesz tylko 560-600, aby się zakwalifikować. Oczywiście, jeśli chcesz skorzystać z tradycyjnych opcji finansowania, zazwyczaj potrzebujesz co najmniej 600 punktów kredytowych.

  Jednak oprócz zatwierdzania pożyczek istnieją inne obawy, które wiążą się z niskim wynikiem:

  1. Niższe limity kredytowe na kartach kredytowych, nawet w przypadku kart oferowanych w ramach wcześniej zatwierdzonych przeglądów
  2. Wyższe oprocentowanie dla prawie każdego rodzaju finansowania, którego szukasz; Zwiększa to całkowity koszt i może również zwiększyć miesięczne płatności.Mniejsza możliwość zakwalifikowania się do atrakcyjnych reklamowanych warunków finansowania, takich jak pożyczki samochodowe – tj. Nie można kwalifikować się do obniżenia o 0 USD reklamowanych pożyczek dealerskich.Czy upadłość jest zatem niekorzystna dla twojego kredytu? Tak. Ale może nie być tak źle, jak myślisz. Istnieją też opcje finansowania zaprojektowane specjalnie, aby pomóc ludziom w Twojej sytuacji. Na przykład istnieją rozwiązania dotyczące zakupu samochodu po upadłości .

   Jak podnieść zdolność kredytową po ogłoszeniu upadłościBez względu na to, gdzie zacząłeś i kończyłeś, dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko wrócić do gry. Kary upadłościowe trwają 7-10 lat. Jednak „waga tych kar z czasem maleje. Tak więc zgłoszenie dokonane w zeszłym roku wpływa na Twój kredyt trudniej niż zgłoszenie złożone pięć lat temu.

   Amerykański system kredytowy jest dość wyrozumiały, więc nawet przed wygaśnięciem kar możesz pracować nad ich wyrównaniem. Jeśli upadłość obniżyłaby Cię do 550 punktów kredytowych lub niższych, możesz odzyskać równowagę w ciągu zaledwie 12-18 miesięcy. Możesz nie osiągnąć doskonałego kredytu, dopóki bankructwo nie zniknie z twojego raportu kredytowego, ale możesz przynajmniej wrócić do uczciwego zakresu.

   Po rozpoczęciu bankructwa zaczynasz od nowa! Zwiększ swoją zdolność kredytową i oszczędzaj pieniądze w tym samym czasie dzięki Self Lender.Instrukcje krok po kroku dotyczące podnoszenia zdolności kredytowej po ogłoszeniu upadłościPo ostatecznym rozładowaniu odczekaj 30 dni, a następnie:

   1. Przejdź do witryny Annualcreditreport.com, aby pobrać trzy raporty kredytowe z każdego biura.
   2. Upewnij się, że wszystkie rachunki objęte upadłością mają saldo zerowe; opóźnienia w płatnościach dokonane przed złożeniem wniosku nadal będą widoczne w raporcie kredytowym po ogłoszeniu upadłości.Jeśli jakiekolwiek konta nie są widoczne jako opłacone, przejdź przez procedurę naprawy kredytu, aby zgłosić spór, aby móc usunąć te pozycje.Jeśli masz długi, które nie zostały spłacone, jak np. Pożyczki studenckie, dokonaj wszystkich płatności na czas, aby zacząć budować pozytywną historię płatności.Rozważ uzyskanie zabezpieczonej karty kredytowej za pomocą niewielkiego depozytu gotówkowego lub małej pożyczki osobistej.Dokonuj wszystkich płatności na czas; jeśli otworzyłeś kartę kredytową, nigdy nie noś salda przekraczającego 30% całkowitego dostępnego limitu kredytowego.Stopniowo przyjmuj nowy kredyt po upewnieniu się, że możesz sobie pozwolić na spłatę; nie otwieraj więcej niż jednego konta na raz w okresie sześciu miesięcy.Przejdź do większych pożyczek, takich jak pożyczka samochodowa, aby mieć zróżnicowaną kombinację długów.Ten proces pozwoli ci zbudować kredyt we właściwy sposób. Zwykle w ciągu 12 miesięcy zauważysz znaczną poprawę zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy