Co się stanie, jeśli zapłacę minimalną kwotę płatności kartą kredytową?

17.02.2021
Category: Limit Kredytowy

TA STRONA MOŻE ZAWIERAĆ LINKI POWIĄZANE. Oznacza to, że otrzymujemy prowizje za zakupy dokonane za pośrednictwem tych linków, bez ponoszenia kosztów. PRZECZYTAJ NASZE UJAWNIENIE, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI.

Credit Shout może pobierać część sprzedaży lub innego wynagrodzenia z linków na tej stronie.

Jeśli jesteś jak większość konsumentów, będą chwile, kiedy będziesz mógł zapłacić tylko minimalną kwotę swojej karty kredytowej.

Wszyscy tam byliśmy w pewnym momencie, pieniądze są napięte i możesz sobie pozwolić tylko na zapłacenie minimum.

Chociaż może się to wydawać dobrym pomysłem dla twojego budżetu, nie jest to dobra strategia spłaty karty kredytowej.

Kiedy płacisz tylko minimalną kwotę płatności kartą kredytową, ulga, którą odczuwasz, jest tylko tymczasowa. Co gorsza, oznacza to, że będziesz płacić więcej za odsetki.

To kompromis, który otrzymujesz, płacąc minimalną płatność, płacisz największą kwotę odsetek.

Płacenie minimalnej kwoty płatności kartą kredytową może spowodować kłopoty, jeśli nie będziesz ostrożny.

Dla tych z Was, którzy co miesiąc płacą minimum do salda, otrzymacie w zamian następujące korzyści:

 • Spłata długu trwa znacznie dłużej.
 • W końcu zapłacisz wysokie odsetki.Twoja ocena kredytowa może przyjąć negatywny wynik.Ale dlaczego? Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

  Spis treści

  Spłata zadłużenia trwa znacznie dłużejKiedy płacisz minimalną kwotę na karcie kredytowej, równie dobrze możesz powiedzieć: „Dogonimy Cię w przyszłym miesiącu.

  Pożyczkodawcy kart kredytowych zwykle ustalają minimalne wymagania dotyczące płatności na najniższych poziomach.

  W większości przypadków będziesz winien albo stałą kwotę (zwykle 25-35 USD), albo procent salda, w zależności od tego, który z nich byłby większy.

  Istnieje kilka kart kredytowych, które wymagają płacenia tylko 1-2 procent salda każdego miesiąca, plus wszelkie opłaty lub naliczone odsetki.

  Dokonywanie tych niewielkich płatności na czas wyeliminuje wszelkie opóźnienia w opłatach, ale wadą jest fakt, że niewiele zrobisz, aby spłacić swój dług.

  W końcu płacisz dużo większe odsetki, a pożyczkodawca zarabia dużo więcej pieniędzy.

  Oto coś, o czym możesz nie wiedzieć, a co wpłynie na ciebie wizualnie i miejmy nadzieję, że trochę zmieni twoje myślenie. Kiedy otrzymasz kolejny rachunek z karty kredytowej, spójrz na „Ostrzeżenie o minimalnej płatności na wyciągu.

  Powinien zawierać tabelę, która pokaże Ci, ile pieniędzy i ile lat będziesz musiał spłacić saldo, jeśli nadal będziesz płacić tylko minimalną kwotę płatności kartą kredytową każdego miesiąca.

  Śmiało i spójrz. ŁAŁ! Dobrze?

  Większe odsetki dla CiebieO ile nie masz szczęścia, mając kartę 0% APR, Twoje odsetki będą rosły wraz z saldami, jeśli dokonujesz tylko minimalnych płatności.

  W rzeczywistości Twoja minimalna płatność przyniesie szczęście nawet do wszystkich naliczonych odsetek. Jeśli nadal będziesz korzystać z karty kredytowej, sytuacja się pogorszy.

  To trudniejszy przykład, ale zróbmy jeden.

  Jeśli chcesz oszacować swoje odsetki, musisz podzielić roczną stopę oprocentowania swojej karty (APR) przez 12 (12 miesięcy w roku) i pomnożyć to przez średnie saldo.

  Jeśli na przykład Twoja karta ma RRSO 21%, miesięczne oprocentowanie będzie wynosić 1,75% lub 21% podzielone przez 12.

  Następnie pomnożysz to przez równowagę, którą nosisz.

  Upraszczając matematykę, jeśli masz saldo w wysokości, powiedzmy, 10 000 USD, w przyszłym miesiącu będziesz winien około 175 USD odsetek, jeśli zapłacisz tylko minimalną płatność teraz.

  Wiem, może nie masz salda 10 000 $, może twoje jest mniejsze.

  Jednak nawet gdybyśmy w naszym przykładzie wykorzystali 5000 USD, to nadal jest to ponad 80 USD odsetek, które musisz zapłacić w następnym miesiącu.

  Jeśli masz pecha, że ​​masz wysoki APR, może być gorzej. Dlatego zawsze głosimy „odpowiedzialność za pomocą Twoich kart kredytowych.

  Może to zaszkodzić Twojemu kredytowiIm więcej środków wykorzystujesz na swoich kartach kredytowych, tym częściej niż nie, tym niższe będą Twoje wyniki kredytowe.

  Jeśli dużo obciążasz swoje karty kredytowe i dokonujesz tylko minimalnych płatności, Twój wynik kredytowy prawdopodobnie spadnie.

  Twój współczynnik wykorzystania kredytu jest głównym czynnikiem określającym Twoje wyniki kredytowe. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz mieć co najmniej 30 procent lub mniej wykorzystania karty kredytowej.

  Oto przykład. Jeśli masz łączny limit kredytowy w wysokości 20 000 USD między wszystkimi swoimi kartami kredytowymi, a saldo na karcie wynosi 5 000 USD, całkowity wskaźnik wykorzystania karty kredytowej wyniesie 25%.

  Być może nie masz się czym martwić, ale jeśli próbujesz znaleźć pracę w firmie, która sprawdza Twój kredyt, może to spowodować problemy z obniżką.

  Jeśli próbujesz wynająć dom, może to zmusić Cię do rozważenia innych opcji.

  Nie możemy powiedzieć wystarczająco dużo, „bądź odpowiedzialny za swoje kredyty.

  Oto podsumowanieJedynym sposobem na pozbycie się zadłużenia na karcie kredytowej jest spłacenie kwoty wyższej niż minimum.

  Jeśli starasz się nadążyć, musisz pomyśleć o różnych sposobach uzyskania dodatkowego dochodu.

  Jeśli możesz, wyślij co najmniej dodatkowe 5–10 $. Jeśli możesz zapłacić więcej, zapłać.

  Chociaż minimalne płatności mogą na razie pomóc Ci przetrwać, często w końcu Cię dogonią.

  Wiem, że niektórym z was może być trudno każdego miesiąca zarabiać więcej pieniędzy, ale właśnie tego potrzeba, aby wyjść z tego scenariusza.

  Wiem, że niektórym z was może być trudno każdego miesiąca zarabiać więcej pieniędzy, ale właśnie tego potrzeba, aby wyjść z tego scenariusza.

  Jeśli możesz zacząć przynosić kilkaset dolarów więcej miesięcznie, da ci to dźwignię potrzebną do dokonywania większych płatności, aby spłacić zadłużenie na karcie kredytowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy