Co to jest awaryjność kredytu hipotecznego?

17.02.2021
Category: Twojej Zdolności

Warunek hipoteczny to warunek zapisany w umowie zakupu nieruchomości, który kupujący wskazuje, że musi zostać spełniony, aby mógł zostać sfinalizowany w momencie zakupu. Kupujący wykorzystują te rezerwy, aby zabezpieczyć się na wypadek, gdyby nie kwalifikowali się do finansowania i nie mogli sobie pozwolić na zakup nieruchomości bez kredytu.

Jeśli kupujący nie może uzyskać akceptowalnego finansowania przed końcem okresu awaryjnego (zwykle 30 do 60 dni), może wycofać się z umowy bez żadnych kar – odzyskuje nawet swoje zadłużone pieniądze. Jeśli potrzebujesz finansowania na zakup nieruchomości i chcesz mieć pewność, że nie zostaniesz ukarany, możesz rozważyć włączenie warunku hipotecznego do swojej następnej umowy zakupu.

Uzyskanie warunkowego kredytu hipotecznego jest dość łatwe, ponieważ są one standardem w umowach zakupu używanych przez większość stowarzyszeń nieruchomości. Jedyne, co musisz zrobić, to zaznaczyć kilka pól i uzupełnić informacje.

Jak działa awaryjność hipoteczna

Przygotowując się do zakupu nieruchomości, musisz wypełnić ofertę kupna. W swojej ofercie umieścisz określone warunki, które muszą zostać spełnione, zanim będziesz mógł zamknąć. Na przykład, chcesz, aby nieruchomość przeszła inspekcję i wycenę pod kątem określonej wartości.

Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować finansowania, aby zamknąć i nie masz pewności, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, możesz zawrzeć warunek hipoteczny w umowie zakupu. Być może nie współpracowałeś z pożyczkodawcą, aby uzyskać wstępną kwalifikację lub wstępne zatwierdzenie, a może ostatnio coś zmieniło się w twoich finansach, co Twoim zdaniem może zaszkodzić Twojej zdolności do ubiegania się o pożyczkę.

W wielu przypadkach warunkowe pożyczki hipoteczne mogą również obejmować sekcję, jeśli musisz sprzedać inną nieruchomość, aby kwalifikować się do pożyczki. W takim przypadku zakup byłby uzależniony od dwóch rzeczy: sprzedaży domu i uzyskania finansowania.

Jak długo obowiązuje kontrakt awaryjnyWiększość umów kupna nieruchomości obowiązuje od 30 do 60 dni i nie inaczej jest w przypadku umów warunkowych. Gdy kupujący zawiera w swojej ofercie warunek hipoteczny, jest on zobowiązany do zapewnienia akceptowalnego finansowania w terminach określonych w umowie poprzez zachowanie należytej staranności i terminów zamknięcia.

Jeśli kupujący nie uzyskał pożyczki do końca okresu due diligence, może zwrócić się do sprzedawcy o przedłużenie, aby dać mu więcej czasu na znalezienie pożyczki. Jednak sprzedawca nie ma obowiązku udzielenia przedłużenia. Jeśli sprzedawca nie udzieli przedłużenia, kupujący musi zdecydować, czy wycofać się z umowy, czy przejść do przodu bez nieprzewidzianych okoliczności i ryzykować utratę depozytu lub otwarcie się na inne kary, jeśli nie zostaną one zamknięte.

Elementy klauzuli awaryjnej kredytu hipotecznego

Kiedy warunkowa hipoteka jest zawarta w umowie zakupu, nie jest to tylko ogólne oświadczenie, że kupujący nie musi zamykać, jeśli nie może uzyskać finansowania. Zamiast tego są to starannie opracowane klauzule, które dają kupującemu możliwość określenia warunków finansowania, które uważa za minimalne do przyjęcia, aby je zamknąć.

Niektóre pozycje zawarte w klauzuli dotyczącej warunkowej hipoteki obejmują:

 • Rodzaj pożyczki do zabezpieczenia (FHA, USDA, hipoteka konwencjonalna itp.)
 • Kwota, którą kupujący musi zabezpieczyć w finansowaniuMaksymalne oprocentowanie, które kupujący uważa za akceptowalneMaksymalne punkty początkowe lub opłaty, które kupujący zapłaci w celu zabezpieczenia pożyczkiCzy należy sprzedać inną nieruchomość, aby kwalifikować się do finansowaniaOprócz tych pozycji klauzule dotyczące awaryjności kredytu hipotecznego mogą również zawierać konkretną datę wystąpienia zdarzenia hipotecznego (choć często jest to ten sam okres co okres due diligence, może on być inny), a także postanowienia dotyczące przedłużenia warunku, jeśli kredytobiorca nie jest w stanie zapewnić finansowanie przed upływem terminu.

  Powody odstąpienia od warunkowego kredytu hipotecznego

  Niektóre przypadki, w których dobrym pomysłem może być rezygnacja z warunkowego kredytu hipotecznego, obejmują:

  • Kupujący płaci za nieruchomość gotówką
  • Kupujący korzysta z finansowania sprzedającegoKupujący został już wstępnie zakwalifikowany lub wstępnie zatwierdzony do pożyczkiKupujący chce, aby jego oferta wyglądała bardziej atrakcyjnie dla sprzedawcy i nie ma nic przeciwko utracie pewności, że kupujący zamknie się. Tak więc, chociaż nieprzewidziane wydatki hipoteczne mogą być świetnym sposobem na zabezpieczenie się w umowie zakupu, nadal musisz z nich korzystać ostrożnie, aby uniknąć przerażającego depozytu zadatku, jeśli nie mogą uzyskać pożyczkiChociaż nieprzewidziane wydatki hipoteczne mogą być niezwykle pomocne w niektórych przypadkach, nie zawsze są konieczne. Kupujący mogą zdecydować się nie uwzględniać tych nieprzewidzianych okoliczności, aby ich oferta wyglądała bardziej zachęcająco dla sprzedającego.

   W końcu, gdy sprzedawca rozważa ofertę dotyczącą swojej nieruchomości, może nie zaakceptować takiej, która zawiera nieprzewidziane okoliczności, ponieważ może sprzedać.

   Inne rodzaje klauzul awaryjnych

   Kiedy ktoś składa ofertę kupna nieruchomości, może uzależnić zakup od dowolnej liczby rzeczy poza przypadkiem kredytu hipotecznego. A jeśli którykolwiek z ich warunków nie zostanie spełniony podczas procesu zakupu, mogą anulować umowę bez ponoszenia kary. Oto niektóre z najczęstszych rodzajów zdarzeń losowych:

   • Konieczność inspekcji. Nieruchomość musi zostać sprawdzona w czystości. Częściej oznacza to, że kupujący musi być skłonny zaakceptować wszystko, co zostanie odkryte podczas inspekcji, np. Uszkodzony dach lub zepsuty podgrzewacz wody, lub musi z powodzeniem negocjować wszelkie ustępstwa ze strony sprzedającego, aby uwzględnić wszelkie problemy z nieruchomością. które odkrył inspektor.
   • Niezbędność oceny. Kupowana nieruchomość musi być wyceniana na co najmniej określoną kwotę, w oparciu o niedawną sprzedaż porównywalnych nieruchomości na tym samym obszarze. Ta ewentualność jest ważna, ponieważ jeśli nieruchomość nie zostanie wyceniona na wystarczającą ilość pieniędzy, pożyczkodawca może zażądać od kupującego wpłacenia znacznie większej zaliczki. Uzgodnienie tytułu. Sprzedawca musi być w stanie przenieść wyraźny tytuł własności do nieruchomości, wolny od jakichkolwiek zastawów lub obciążeń. Ewentualna sprzedaż domu. Jeśli kupujący musi sprzedać inną nieruchomość, aby pozwolić sobie na zakup nowej nieruchomości, warunkowa sprzedaż domu pozwala mu wycofać się z umowy, jeśli nie jest w stanie sprzedać swojej poprzedniej nieruchomości w okresie due diligence.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy