Co to jest pożyczka i zaliczka na wypadek szkód ekonomicznych?

17.02.2021
Category: Jeśli Jednak

Bez wątpienia słyszałeś o ustawie o pomocy, pomocy i bezpieczeństwie gospodarczym związanym z koronawirusem (CARES), która przeznaczyła 349 miliardów dolarów na pomoc małym firmom w utrzymaniu pracowników w warunkach pandemii i spowolnienia gospodarczego. Jedną z cech ustawy CARES są pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL).

Co to jest?

Program pożyczek na wypadek katastrofy ekonomicznej (SBA) stowarzyszenia Small Business Association zapewnia małym firmom pożyczki obrotowe w wysokości do 2 milionów USD. Celem tych pożyczek jest zapewnienie istotnego wsparcia gospodarczego, które pomoże przezwyciężyć tymczasową utratę dochodów, jakiej doświadczają małe przedsiębiorstwa.

Kto może się kwalifikować?

Zasadniczo wniosek może złożyć każda mała firma zatrudniająca mniej niż 500 pracowników, która nie jest związana z rolnictwem. Jest też kilka dodatkowych kwalifikacji. Na przykład, nie możesz być zaangażowany w nielegalną działalność, a żaden funkcjonariusz z 50% lub większym udziałem w firmie nie może mieć więcej niż 60 dni zaległości w alimentach. Pełna lista kwalifikujących się kwalifikacji znajduje się na pierwszej stronie wniosku.

Jakich informacji potrzebuję?

Oprócz podstawowych danych kontaktowych większość firm będzie musiała podać następujące informacje:

 • Przychody brutto 12 miesięcy przed 31 stycznia 2020 r
 • Koszt sprzedaży za 12 miesięcy przed 31 stycznia 2020 rCałkowita liczba pracowników na dzień 31 stycznia 2020 rLista właścicieli z danymi osobowymi (numer SSN, e-mail, telefon, obywatelstwo)Czy ta pożyczka podlega umorzeniu?

  W przeciwieństwie do pożyczki w ramach programu ochrony wypłaty (PPP) pożyczka EIDL nie kwalifikuje się do umorzenia. Małe firmy, które zdecydują się ubiegać o EIDL, powinny spodziewać się spłaty pożyczki.

  Jeśli otrzymałeś zaliczkę pożyczki EIDL , fundusze te można umorzyć . Dodatkowe informacje o zaliczce omówiono w dalszej części tego artykułu.

  Warunki płatności za EIDL są następujące:

  • 3,75% odsetek dla firm (stałe)
  • 2,75% odsetek dla organizacji non-profit (stałe)Brak kar lub opłat z góry30-letni termin zapadalnościPłatności są odraczane na 1 rok; jednakże odsetki nadal są naliczanew jaki sposób mogę się zgłosić?

   Dostęp do wniosku o wydanie EIDL w SBA można uzyskać tutaj.

   Zaliczka EIDL : Wniosek zawiera zapis dotyczący wniosku o rozpatrzenie pożyczki w postaci pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej. Wysokość zaliczki zostanie określona na podstawie liczby pracowników sprzed katastrofy (tj. Na dzień 31 stycznia 2020 r.). Jeśli zostaniesz zatwierdzony, zaliczka będzie wynosić do 1000 USD na pracownika, maksymalnie do 10000 USD.

   Środki zostaną udostępnione w ciągu trzech dni od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Jeśli spełniasz minimalne wymagania, aby ubiegać się o pożyczkę na wypadek katastrofy, dotacja będzie dostępna niezależnie od tego, czy Twój wniosek o pożyczkę zostanie zatwierdzony. Dowiedz się więcej tutaj.

   Aby ubiegać się o zaliczkę, musisz mieć pewność i zaznaczyć odpowiednie pole w kroku 3 wniosku. Łatwo go przegapić, jeśli go nie szukasz.

   Aktualizacja 9/9/2020: Według strony internetowej SBA, fundusze zaliczkowe zostały w pełni przydzielone i nie są obecnie dostępne. Jednak małe firmy mogą nadal ubiegać się o tradycyjną pożyczkę EIDL.

   Wiele małych firm złożyło wnioski zarówno o pożyczkę EIDL Advance, jak i pożyczkę w ramach Planu Ochrony Płac (PPP). W przypadku firm, które otrzymały tylko zaliczkę EIDL zaliczka nie będzie musiała być spłacana . Jeśli jednak Twoja firma również otrzymała pożyczkę PPP i zamierza ubiegać się o przebaczenie, SBA odliczy Zaliczkę EIDL od maksymalnej kwoty umorzenia, jeśli ma to zastosowanie. Możliwe, że wszelkie kwoty z EIDL otrzymane po 31 stycznia 2020 r. Zostały refinansowane na Twoją pożyczkę PPP, więc koniecznie skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby uzyskać więcej informacji.

   Nastąpiło wiele zmian informacji dotyczących tych rządowych programów pomocy finansowej. Jeśli szukasz dodatkowych informacji o tym, jak pomóc swojej małej firmie, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Zasoby, aby uzyskać dodatkową pomoc.

   Uwaga: informacje zawarte na tym blogu nie stanowią porady prawnej ani podatkowej i nie mają stanowić porady; zamiast tego wszystkie informacje, treści i materiały dostępne w tej witrynie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Informacje na tym blogu mogą nie stanowić najbardziej aktualnych informacji. Ten blog zawiera linki do innych witryn internetowych osób trzecich. Takie linki służą wyłącznie wygodzie czytelnika, użytkownika lub przeglądarki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy