Co zrobić, jeśli zgubisz kartę kredytową

17.02.2021
Category: Numer Konta

Dwa lata temu pojechałem z rodziną do Londynu i Paryża. Podczas jednodniowej wycieczki do Leeds popełniłem głupi błąd, zostawiając kartę kredytową Chase Sapphire Preferred w terminalu, kiedy kupowałem lunch. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, dopóki nie wróciłem do Londynu bez możliwości odzyskania karty.

Nie martwiłem się, ponieważ miałem plan, co zrobić, jeśli zgubię kartę kredytową na drugim końcu świata. Nie ma znaczenia, czy jesteś w domu, w kraju, czy na całym świecie: śledź dalej, aby dowiedzieć się, co zrobić, jeśli zgubisz kartę kredytową.

Poinformuj natychmiast swój bank

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy zauważysz, że brakuje karty, jest skontaktowanie się z wydawcą karty i poinformowanie go o tym. Chociaż nie masz karty w ręku, aby sprawdzić numer telefonu na odwrocie, możesz ją znaleźć w Internecie lub w dokumentacji dołączonej do karty.

Większość kart kredytowych wiąże się z odpowiedzialnością za oszustwo w wysokości 0 USD za nieautoryzowane zakupy, ale jeśli bank nie wie, że karta została zgubiona, ludzie mogą nadal dokonywać opłat, używając Twojego nazwiska. Zadzwoń do banku, aby mógł wyłączyć Twoją starą kartę i zapobiec nowym obciążeniom na koncie.

Podczas tej samej rozmowy bank zaproponuje wysłanie wiadomości zastępczej. Kiedy zgubiłem kartę Sapphire Preferred w Londynie, Chase zaproponował, że wyśle ​​moją kartę zastępczą do mojego następnego hotelu w Paryżu, ponieważ wykonanie nowej karty i wysłanie jej na cały świat zajmie kilka dni. Byłem objęty kopią zapasową, więc nie było nic złego w czekaniu kilka dni na wymianę.

Karty zastępcze mogą w nagłych wypadkach dotrzeć do dowolnego miejsca na świecie. Pewnego razu moja siostra zgubiła kartę podczas rejsu po greckich wyspach. Bank wysłał jej nową kartę do małego hotelu na maleńkiej wyspie. To była pusta karta bez logo banku, ale zadziałała. To się liczyło.

Użyj tymczasowej karty zapasowej

Oczekując na otrzymanie nowej karty, będziesz potrzebować innej karty kredytowej na wszystkie nadchodzące zakupy. Dlatego dobrym pomysłem jest posiadanie w danym momencie przynajmniej dwóch rachunków kart kredytowych. Nie chcesz utknąć, nie mogąc dokonać ważnego zakupu!

Podczas mojej europejskiej przygody bez mojej karty Sapphire Preferred miałem ze sobą dwie zapasowe karty kredytowe i kartę debetową oraz gotówkę. Trzymałem drugą kartę kredytową w portfelu (przydała się w tym przypadku!), A trzecią z powrotem w moim mieszkaniu, więc nie utknąłem, gdybym zgubił portfel.

Zaktualizuj swoje płatności automatyczne

Gdy zgubisz kartę kredytową, Twój bank wyda Ci nowy numer konta. To nie jest zupełnie nowe konto, więc nie powinno mieć żadnego negatywnego wpływu na Twoją zdolność kredytową. Może to jednak wpłynąć na powtarzające się rachunki.

Każdego miesiąca moja karta kredytowa jest automatycznie obciążana kilkoma rachunkami, więc kiedy ją zgubiłem, musiałem zalogować się na tych stronach internetowych rozliczeń, aby zaktualizować informacje na mojej nowej karcie. To był mały kłopot, ale zajął tylko około 15 minut i byłem gotowy.

W przypadku zleceniodawców, o których zapomnisz, możesz się spodziewać ich wkrótce. Otrzymałem e-maila od Netflix z informacją, że moja karta nie została przesłana. Kliknięcie linku w wiadomości sprawiło, że aktualizacja karty była szybkim i łatwym zadaniem.

Jednak utrata karty debetowej może być gorsza niż utrata karty kredytowej. Gdy zgubisz kartę kredytową, wystawca po prostu usuwa nieautoryzowane obciążenia. Kiedy zgubisz kartę debetową i ktoś jej użyje, pieniądze te wypłyną prosto z twojego konta bankowego i możesz mieć większe zobowiązanie niż w przypadku karty kredytowej. Powinieneś odzyskać większość, jeśli nie całość, swoich pieniędzy. Jednak może to zająć miesiące.

Utrata karty kredytowej to nie koniec świata

Utrata karty kredytowej to niedogodność, ale nie jest to kosztowna. To daleko od końca świata. Jeśli zgubisz kartę kredytową, nie bądź dla siebie zbyt surowy. Może się to przytrafić każdemu. Po prostu weź nową kartę i przejdź do przodu ze swoim nowym numerem, a następnym razem postaraj się być trochę bardziej ostrożny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy