Częsty pasażer Ubera lub Lyfta? Te karty kredytowe są dla Ciebie

17.02.2021
Category: Mieć Pewność

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Uwaga redaktora: to cykliczny post, regularnie aktualizowany o aktualne dane karty.

Niezależnie od tego, czy jesteś tego fanem, czy nie, nie można zaprzeczyć, że ekonomia współdzielenia stworzyła dodatkowe opcje dla podróżników. Airbnb jest doskonałym przykładem, dzięki któremu możesz cieszyć się bardziej lokalnymi wrażeniami w miejscu docelowym – nawet na nowych, szybko rozwijających się rynkach. Ekonomia współdzielenia zmieniła również transport w wielu miastach na całym świecie, a usługi wywoływania przejażdżek Uber i Lyft stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych metod.

(Zdjęcie dzięki uprzejmości Ubera)

Wraz ze wzrostem popularności aplikacji typu ride-share, stało się to powszechną kategorią bonusów zarówno dla podróżnych kart kredytowych, jak i kart kredytowych typu cash back. Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz swoje wspólne przejazdy, upewnij się, że używasz odpowiedniej karty kredytowej na każdą podróż.

Najlepsze karty do zakupów Lyft i Uber
 • Chase Sapphire Reserve
 • Karta kredytowa Uber Preferowana karta Chase Sapphire Gotówka amerykańskiego banku + karta Visa z podpisem Zielona Karta American Express® Karta Citi Premier℠ Karta Wells Fargo Propel American Express® Karta Apple Blue Cash Preferred Card® od American Express Citi® Double Cash Card Platinum Card® od American Express W tym poście

  Przegląd najlepszych kart dla Uber i Lyft

  Karta

  Nagrody w Uber / LyftRoczna opłataInformacje dotyczące karty Citi Premier, Uber, US Bank Cash +, Apple Card zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani podane przez wydawcę karty.

  Szczegóły dotyczące najlepszych kart dla Uber i Lyft

  Chase Sapphire Reserve

  Opłata roczna: 550 USD

  Nagrody za wspólne przejazdy: 10x na Lyft; 3x w podróży, w tym Uber

  Dlaczego jest świetny dla Lyft i Uber: The Chase Sapphire Reserve – jedna z najlepszych podróżnych kart kredytowych na rynku – oferuje bezkonkurencyjną 10-krotność zakupów Lyft i solidne 3-krotne wydatki na Uber, które są zakodowane jako podróż na wyciągu. Korzyści Lyft i Uber z Sapphire Reserve nie kończą się na strukturze zarobków – jest też 300 USD w rocznych kredytach na podróże oraz partnerstwo z Lyft w celu zapewnienia posiadaczom kart bezpłatnego członkostwa Lyft Pink. Ponieważ Chase uważa usługi wspólnego przejazdu za koszt podróży, możesz również potencjalnie otrzymać do 300 USD zniżki na przejazdy każdego roku. Chase automatycznie zwraca środki w postaci kredytów na podróż.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  Karta kredytowa Uber Opłata roczna: 0 USD

  Nagrody za wspólne przejazdy: 5% gotówki Uber za zakupy w Uber i Uber Eats

  Dlaczego jest to świetne rozwiązanie dla Ubera: Jeśli szukasz sposobu na zarobienie Uber Cash na przyszłe zakupy Ubera, jest to solidna karta dla Ciebie. Zapewnia najwyższy prosty zwrot ze wszystkich kart na przejazdy Uber, Uber Eats, wypożyczalnie rowerów i skuterów JUMP. Zarobisz także 3% na podróżach (w tym na przelotach, hotelach i wakacjach na stronach takich jak Airbnb), restauracjach i barach. Twoje Uber Cash nigdy nie wygasa, a Ty zyskujesz korzyści, takie jak roczny kredyt w wysokości 50 USD na usługi abonamentowe (gdy wydasz 5000 USD w ciągu roku) i ochrona telefonu komórkowego. Jeśli wydasz 300 USD na Ubera miesięcznie, co miesiąc otrzymasz 15 USD w Uber Cash.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  APLIKUJ TUTAJ: Uber Credit Card

  Preferowana karta Chase Sapphire Opłata roczna: 95 USD

  Nagrody za wspólne przejazdy: 5x na Lyft; 2x w podróży, w tym Uber

  Dlaczego jest świetny do wspólnych przejazdów : Podobnie jak Chase Sapphire Reserve, Chase Sapphire Preferred zapewni Ci dodatkowe punkty za przejazdy Lyftem i Uberem. Sapphire Preferred zarabia obecnie 5x na Lyft, dzięki partnerstwu firmy z Chase, oraz 2x punkty za inne kwalifikujące się zakupy podróży i restauracji, w tym przejazdy Uberem.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  Karta US Bank Cash + Visa Signature® Opłata roczna: 0 USD

  Nagrody za wspólne przejazdy: 5% zwrotu gotówki za pierwsze 2000 USD wydane w każdym kwartale na transport naziemny (jeśli wybrano kategorię)

  Dlaczego jest świetna do wspólnych przejazdów: Podoba nam się ta karta, ponieważ możesz zarobić 5% zwrotu gotówki z pierwszych 2000 USD wydanych na kwartał w dwóch wybranych kategoriach, w tym na transport naziemny – który obejmuje przejazdy Lyft i Uber. Inne popularne kategorie obejmują usługi telewizyjne / internetowe / strumieniowe, dostawców telefonów komórkowych i restauracje szybkiej obsługi. Dodatkowo zarabiasz 2% zwrotu gotówki za paliwo, restauracje lub sklepy spożywcze – wszystko bez rocznej opłaty.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  Zielona Karta American Express Opłata roczna: 150 USD (zobacz stawki i opłaty)

  Nagrody za wspólne przejazdy: 3x w transporcie publicznym, w tym aplikacje do wspólnych przejazdów, takie jak Lyft i Uber

  Dlaczego jest świetny do wspólnych przejazdów: kiedy Amex ponownie wypuścił swoją kultową zieloną kartę Amex, dodał rozszerzone kategorie bonusowe do listy korzyści – w tym 3x w transporcie. Zakupy Lyft i Uber są objęte tym tranzytem. Karta zapewnia punkty Membership Rewards, które TPG wyceniają po 2 centy. Oznacza to, że otrzymujesz 6% zwrotu z wszystkich wydatków na udział w jeździe.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  Karta Citi Premier Opłata roczna: 95 USD

  Nagrody za wspólne przejazdy: 3x w podróży, w tym aplikacje do dzielenia się jazdą Lyft i Uber

  Dlaczego jest to świetne rozwiązanie w przypadku wspólnych przejazdów: Citi Premier Card to kolejna karta, która oferuje 3 punkty Citi ThankYou za każdego dolara wydanego na podróże, w tym Lyft, Uber i (większość) stacji benzynowych. Oznacza to, że jeśli wydasz 300 USD miesięcznie na przejazdy Uber, co miesiąc otrzymasz łącznie 900 punktów Citi ThankYou. Te 900 punktów jest wartych około 15 USD w oparciu o wyceny TPG. Chociaż punkty ThankYou Premier nie są tak cenne jak Amex Membership Rewards lub Chase Ultimate Rewards, 3x przy zakupach Ubera za jedyne 95 USD rocznie to coś, z czym większość innych kart z tej listy nie może konkurować.

  Informacje do Citi Premier Card zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani podane przez wydawcę karty.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  ZGŁOŚ TUTAJ: Citi Premier Card

  Karta Wells Fargo Propel American Express Opłata roczna: 0 USD

  Nagrody za wspólne przejazdy: trzykrotnie w podróży, w tym aplikacje umożliwiające wspólne przejazdy, takie jak Lyft i Uber

  Dlaczego jest świetny do wspólnych przejazdów : dzięki tej karcie zarabiasz 3x za każdego dolara wydanego na podróże, w tym przejazdy Lyftem i Uberem. Wartość TPG wynosi 1,5 centa za wydanego dolara. Możesz wymienić swoje punkty na 1 cent za każdy bilet na podróż przez portal Wells Fargo, ale połączenie tej karty z kartą Wells Fargo Visa Signature® może dać ci 1,5 centa za punkt za pośrednictwem portalu. Nie płacisz opłat za transakcje zagraniczne, a punkty zdobyte na karcie w portalu Go Far ® Rewards firmy Wells Fargo można wymieniać bez opłaty rocznej.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  Informacje dotyczące kart Wells Fargo Visa Signature i Propel zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani podane przez wydawcę karty.

  Karta Apple Opłata roczna: 0 USD

  Nagrody za wspólne przejazdy: 3% zwrotu gotówki za Uber i Uber Eats

  Dlaczego jest to świetne rozwiązanie w przypadku wspólnych przejazdów: 20 września 2019 r. Uber stał się jednym z najnowszych dostawców, którzy uzyskali 3% zwrotu gotówki (Daily Cash) na karcie Apple Card. Prawda jest taka, że ​​ta karta jest najlepsza dla prawdziwych lojalistów Apple, ponieważ zarabiasz najwyższe Daily Cash tylko na zakupach Apple, Uber, Walgreens i Duane Reade. Otrzymujesz Daily Cash zaraz po każdym zakupie. To dobrze, jeśli jesteś fanem prostego zwrotu gotówki, ale jeśli wybierasz się na punkty lub mile, ta karta nie jest najlepszym wyborem.

  Przeczytaj to, aby uzyskać więcej informacji.

  APLIKUJ TUTAJ: Apple Card

  Preferowana karta Blue Cash Opłata roczna: 95 USD (zobacz stawki i opłaty)

  Nagrody za wspólne przejazdy: 3x w transporcie publicznym, w tym aplikacje do wspólnych przejazdów, takie jak Lyft i Uber

  Dlaczego jest świetny do wspólnych przejazdów: Blue Cash Preferred to kolejna karta Amex, która została zmieniona w 2019 roku, dodając rozszerzone kategorie zarobków. Jedną z tych dodatkowych kategorii był tranzyt, który obejmuje zakupy Lyft i Uber. Ta karta nie jest najlepiej zarabiającym na tej liście, ponieważ 3%, które zarabiasz, to zwrot gotówki, a nie punkty Membership Rewards za pośrednictwem Amex. Jednak pozostaje to silna opcja karty do wykorzystania w przypadku wydatków na wspólne przejazdy.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  Citi Double Cash Card Opłata roczna: 0 USD

  Nagrody za udział w kursie: 2% zwrotu przy każdym zakupie (1% przy zakupie i 1% przy opłacaniu rachunku)

  Dlaczego jest to świetne rozwiązanie w przypadku wspólnych przejazdów: Citi Double Cash oferuje do 2% na każdy zakup, w tym zakupy Lyft i Uber. To najlepiej zarabiająca, zryczałtowana karta cash back na rynku, często wybierana przez tych, którzy chcą w prosty sposób zdobywać nagrody za każdy zakup. Teraz możesz również zamienić swoje nagrody Double Cash na punkty ThankYou, jeśli posiadasz również kwalifikującą się kartę kredytową ThankYou od Citi, taką jak Citi Premier.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  Platinum Card® od American Express Opłata roczna: 550 USD (zobacz stawki i opłaty)

  Nagrody za wspólne przejazdy: 1x

  Dlaczego jest świetny do wspólnych przejazdów: chociaż nie zdobywasz nagród bonusowych za zakupy Uber lub Lyft, karta Platinum jest jedną z najlepszych dostępnych opcji bonusów Uber. Najważniejszym z tych korzyści jest do 200 dolarów kredytów Uber do wykorzystania rocznie. To jest podzielone na 15 $ do wykorzystania każdego miesiąca plus 20 $ premii w grudniu (łącznie 35 $ w tym miesiącu). Aby otrzymać kredyty, wystarczy dodać kartę Platinum jako opcję płatności w aplikacji Uber – miesięczne kredyty będą następnie automatycznie ładowane na Twoje konto Uber Cash na początku każdego miesiąca. Jako posiadacz karty Amex Platinum uzyskasz również status Uber VIP, który umożliwia zamawianie najlepszych kierowców w wybranych miastach.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję karty, aby uzyskać więcej informacji.

  APLIKUJ TUTAJ: Amex Platinum Card

  Inna opcja: karty podarunkowe

  Karty podarunkowe zasługują na specjalną wzmiankę w tym artykule. Dzieje się tak, ponieważ wielu użytkowników może czasami uzyskać lepszy zwrot, kupując karty podarunkowe Uber za pomocą karty kredytowej, w przeciwieństwie do płacenia za przejazdy Ubera bezpośrednio za pomocą karty kredytowej. Istnieją pewne zastrzeżenia: kart podarunkowych Uber można używać tylko do przejazdów lub zamówień UberEats w kraju, w którym została kupiona, i nie można ich używać do UberRUSH, profili rodzinnych ani zaplanowanych przejazdów.

  Kupowanie kart podarunkowych Uber może być dobrym sposobem na uzyskanie solidnego zwrotu, jeśli masz kartę kredytową, która zapewnia wysoki bonus dla sprzedawców, u których można kupić karty podarunkowe, takich jak sklepy spożywcze, stacje benzynowe lub sklepy z artykułami biurowymi. Trzy popularne opcje zakupu kart podarunkowych u wybranych sprzedawców to karta kredytowa Ink Business Cash, karta American Express® Business Gold i karta Blue Cash Preferred® firmy American Express. Musisz tylko znaleźć sklep w kategorii bonusów dla swojej karty, który sprzedaje karty podarunkowe Uber i umożliwia kupowanie kart podarunkowych za pomocą karty kredytowej. Informacje dotyczące Ink Business Cash zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami za kartę Platinum, kliknij tutaj.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty Amex Green, kliknij tutaj.

  Aby uzyskać informacje na temat stawek i opłat karty Blue Cash Preferred, kliknij tutaj.

  Zdjęcie wyróżnione autorstwa Olly Curtis / Future via Getty Images

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy