Dlaczego odmówiono Ci karty kredytowej i co możesz z tym zrobić

17.02.2021

Nikt nie lubi odrzucenia, ale wiedząc, co następnym razem możesz zrobić, aby go uniknąć, może to nadrobić. Istnieje kilka powodów, dla których wniosek o kartę kredytową może zostać odrzucony, ale to nie znaczy, że powinieneś się poddawać.

Porównaj doradców inwestycyjnych

Porównaj usługi, opłaty i funkcje wiodących doradców inwestycyjnych. Znajdź najlepszą firmę do swojego portfolio.

Proces

Jeśli ubiegasz się o kartę kredytową, a bank ci odmówi, nie zostaniesz w ciemności. „Ustawa o uczciwej sprawozdawczości kredytowej wymaga od emitentów wysyłania zawiadomienia o niekorzystnym działaniu, jeśli odmówią Ci kredytu z powodu informacji, które pojawiają się w raporcie kredytowym – mówi Matt Freeman, szef produktów kart kredytowych w Navy Federal Credit Union.

„Wiele instytucji finansowych wysyła takie powiadomienia w postaci wyciągów elektronicznych natychmiast po złożeniu wniosku, listownie lub telefonicznie – mówi. List powinien zawierać następujące informacje:

 • Powód twojej odmowy.
 • Biuro informacji kredytowej, z którego bank pobrał informacje i jak się z nim skontaktować.Informacje o prawie do bezpłatnego raportu kredytowego w ciągu 60 dni od daty odmowy.Informacje o Twoim prawie do zakwestionowania danych użytych przez bank do podjęcia decyzji kredytowej. Dotyczy to błędów, które znajdują się w raporcie kredytowym.Twoja ocena kredytowa.10 powodów odrzucenia karty kredytowej

  Bank może odrzucić Twój wniosek z kilku powodów. Oto niektóre z najważniejszych i co możesz z tym zrobić.

  1. Twój dochód jest za niskiUstawa o karcie kredytowej z 2009 r. Nakłada na banki obowiązek oceny zdolności do spłaty zadłużenia. Niestety banki nie podają publicznie swoich minimalnych dochodów. Tak więc trudno jest wiedzieć, czy się zakwalifikujesz.

  Co możesz zrobić: Upewnij się, że we wniosku wymienisz wszystkie swoje dochody. Jeśli jesteś żonaty, możesz policzyć dochód współmałżonka. Jeśli jesteś na studiach, możesz liczyć stypendia i granty. Krótko mówiąc, nie sprzedawaj się zaniżając swój dochód. Jeśli naprawdę nie zarabiasz wystarczająco dużo, być może lepiej będzie poczekać, aż Twoje dochody się poprawią, aby ponownie złożyć wniosek.

  2. Masz zbyt duży długJeśli masz wysokie saldo kredytu lub karty kredytowej, sygnalizuje to bankowi, że jesteś przeciążony. To samo dotyczy sytuacji, gdy stosunek zadłużenia do dochodów jest wysoki. Banki obliczają ten wskaźnik, dzieląc miesięczne spłaty zadłużenia przez miesięczny dochód. W obu przypadkach zwiększenie zadłużenia może zagrozić Twoim szansom na terminowe spłaty wszystkich długów.

  Co możesz zrobić: Zawsze staraj się utrzymywać saldo karty kredytowej poniżej 30% swojego limitu kredytowego. Jeśli masz wysokie saldo pożyczki, postaraj się jak najszybciej je spłacić.

  3. Masz zbyt wiele zapytań w raporcie kredytowymTwarde zapytania pozostają w raporcie kredytowym tylko przez dwa lata, więc jeśli masz ich kilka w tym krótkim okresie, jest to zdesperowane.

  Co możesz zrobić: Zminimalizuj zapytania kredytowe, ubiegając się o kredyt tylko wtedy, gdy go potrzebujesz. Jeśli masz już kilka zapytań, przez chwilę unikaj wnioskowania o nowy kredyt.

  4. Masz zbyt wiele otwartych rachunków kart kredytowychJeśli masz przy sobie wiele kart, aby zmaksymalizować korzyści z karty kredytowej lub z innych powodów, dodanie nowych może być trudne. Banki mogą zobaczyć, że masz już duży dostępny kredyt. Dodanie kolejnej karty do miksu zwiększa Twoje szanse na przeciążenie długiem.

  Co możesz zrobić: trzymaj się kart, które już masz. Jeśli potrzebujesz nowej karty ze względu na jej zalety, rozważ zamknięcie niektórych starszych kart, aby zwolnić miejsce na nową.

  5. Masz obciążenie na swoim koncieW przypadku niespłacenia pożyczki lub konta karty kredytowej pożyczkodawca obciąży je ze swoich rejestrów. Zwykle dzieje się tak, gdy pożyczkodawca sprzedał dług komornikowi. Obciążenie oznacza, że ​​ryzykujesz lot, co oznacza, że ​​możesz używać karty i nigdy jej nie spłacać.

  Co możesz zrobić: jeśli masz obciążenie na koncie, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać kilka miesięcy, zanim wystąpisz o kartę kredytową.

  6. Masz niedawne przestępstwoTwoja historia płatności jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową, więc opóźnienia w płatnościach mogą być ostrzeżeniem dla pożyczkodawców. Na szczęście z czasem tracą swoją moc. Ale jeśli twoja zaległość jest niedawna, pożyczkodawca może przejść.

  Co możesz zrobić: Zawsze płać na czas i płacić przynajmniej minimalną należną kwotę. Ale jeśli popełnisz błąd, poczekaj kilka miesięcy przed złożeniem wniosku o kartę kredytową i pamiętaj, aby w międzyczasie dokonywać płatności na czas.

  7. Masz konto windykacyjne lub publiczny zapis w raporcie kredytowymKiedy pożyczkodawca rezygnuje z próby odzyskania długu, zwykle sprzedaje go firmie windykacyjnej. Gdy to się stanie, twoja zdolność kredytowa może się zanurkować. Dokumenty publiczne – bankructwa, orzeczenia cywilne i zastawy podatkowe – również mogą mieć poważny negatywny wpływ na zdolność do uzyskania kredytu.

  Co możesz zrobić: Jeśli masz którykolwiek z tych negatywnych punktów w swoim raporcie kredytowym, być może będziesz musiał po prostu poczekać, aż będziesz mógł ustalić bardziej pozytywną historię kredytową. Miej oko na swoją zdolność kredytową, aby wiedzieć, kiedy ponownie złożyć wniosek.

  8. Twoja ocena kredytowa jest zbyt niskaNiektóre karty kredytowe są przeznaczone dla konsumentów o słabym profilu kredytowym lub złych kredytach. Ale inne wymagają ugruntowanej dobrej lub doskonałej historii kredytowej. Jeśli jesteś nowy w kredytowaniu lub popełniłeś błędy kredytowe w przeszłości, pożyczkodawcy oferujący te drugie mogą podać ten fakt w celu odmowy.

  Co możesz zrobić: Jeśli Twoja historia kredytowa jest niepewna, spróbuj złożyć wniosek o karty kredytowe z powodu złego kredytu. Jeśli masz już jakąś historię z inną kartą, używaj tej karty, aby ją dalej budować. Ustalenie solidnego profilu kredytowego może zająć od 12 do 18 miesięcy.

  9. Nie jesteś wystarczająco dorosłyJeśli masz mniej niż 18 lat, zgodnie z prawem nie możesz ubiegać się o kartę kredytową, nawet jeśli masz cosigner. Nawet po ukończeniu 18 lat banki mogą mieć bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące dochodów, aby zapewnić sobie możliwość spłaty zaciągniętych długów. Kiedy skończysz 21 lat, banki dają Ci większą swobodę, jeśli chodzi o dochody i kryteria kredytowe.

  Co możesz zrobić: jeśli masz mniej niż 18 lat, poproś rodzica lub członka rodziny o dodanie Cię do swojej karty kredytowej jako autoryzowanego użytkownika. Ten status może pomóc w budowaniu kredytu. Jeśli masz co najmniej 18 lat, ale nie masz jeszcze 21 lat, złóż wniosek o kartę u cosignera, aby rozwiązać wszelkie problemy z dochodami, które mogą się pojawić.

  10. Informacje na temat Twojego wniosku były nieprawidłoweJeśli otrzymasz odpowiedź, która nie ma sensu, być może przypadkowo popełniłeś błąd podczas wypełniania wniosku.

  Co możesz zrobić: Zadzwoń do banku, aby dokładnie sprawdzić, czy poprawnie wypełniłeś wniosek. Jeśli wystąpił błąd, zapytaj, czy możesz złożyć nowy wniosek lub czy mogą ponownie rozważyć Twoje zgłoszenie na podstawie prawidłowych informacji.

  Nie aplikuj ponownie, dopóki nie rozwiążesz problemu

  Jeśli odmówiono Ci wydania karty kredytowej, nie ubiegaj się o inne, dopóki nie zostaniesz zatwierdzony.

  „Zalecałbym pracę nad poprawą czynników, które spowodowały, że odmówiono Ci przed ponownym zgłoszeniem – mówi Freeman.

  Dodanie wielu zapytań do raportu w krótkim okresie może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Zamiast tego zaczekaj, aż otrzymasz pismo z działaniem negatywnym, aby dowiedzieć się, co spowodowało odmowę.

  Więc jak to naprawić?

  Jeśli nie masz zbyt dużej historii kredytowej, zdobądź jedną lub więcej zabezpieczonych kart kredytowych. Karty zabezpieczone są łatwe do zakwalifikowania, ponieważ wymagają od użytkowników złożenia zabezpieczenia gotówkowego, które jest równe limitowi kredytowemu dla tego konta. Na przykład, jeśli wpłacisz 1000 $, możesz obciążyć swoje konto kwotą do 1000 $.

  Bezpieczne karty kredytowe używane w sposób odpowiedzialny mogą pomóc w ustaleniu kredytu i zbudowaniu zdolności kredytowej.

  Monitoruj swoją zdolność kredytową za pośrednictwem witryny takiej jak Credit Karma. Twoja ocena kredytowa jest dobrym wskaźnikiem ogólnej kondycji kredytowej. Sprawdzanie go okresowo pozwoli Ci lepiej zorientować się, kiedy sytuacja ulegnie poprawie na tyle, że będziesz mógł ponownie złożyć wniosek.

  Jeśli problemem jest Twoja zdolność kredytowa, przeczytaj ten artykuł. Zawiera wskazówki, jak poprawić swoją zdolność kredytową od 15 ekspertów w dziedzinie finansów osobistych.

  Następnym razem, gdy będziesz ubiegać się o kartę kredytową, sprawdź minimalną wymaganą zdolność kredytową za pomocą porównywarki kart kredytowych SuperMoney.

  Ben Luthi jest pisarzem finansów osobistych i ekspertem w dziedzinie kart kredytowych, który uwielbia pomagać konsumentom i właścicielom firm w podejmowaniu lepszych decyzji finansowych. Jego prace były prezentowane w Time, MarketWatch, Yahoo! Finance, US News & World Report, CNBC, Success Magazine, USA Today, The Huffington Post i wiele innych.

  Podziel się tym postem:
 • Karta kredytowa firmy Appleseed
 • Bloomingdale’s American ExpressCredit One Bank® Platinum Visa®Zasługują na Edu Mastercard dla studentówKarta Kredytowa El Dorado FurnitureFiat DrivePlus Mastercard®Karta Fidelity Rewards Visa SignatureKarta HSBC Premier World Elite MastercardKarta kredytowa sieci zakupów domowych (HSN)Karta Kredytowa Lumber LikwidatorówMaterac Firmowy Karta KredytowaKarta kredytowa Toyota Rewards Visa
 • O nas
 • Centrum pomocyKarieraBlog
 • Kupić dom
 • Sfinansuj zakupZnajdź najlepsze karty kredytoweWyjść z długuPożyczki refinansoweOszczędzać pieniądze
 • Bankowość
 • Karta kredytowaUbezpieczenieInwestycjaPożyczkiHipotekaFinanse osobisteRefinansowaniePodatki
 • Przedstaw swoją firmę
 • Program partnerskiFinansowanie oferty
 • O nas
 • Centrum pomocyKarieraBlog
 • Kupić dom
 • Sfinansuj zakupZnajdź najlepsze karty kredytoweWyjść z długuPożyczki refinansoweOszczędzać pieniądze
 • Bankowość
 • Karta kredytowaUbezpieczenieInwestycjaPożyczkiHipotekaFinanse osobisteRefinansowaniePodatki
 • Przedstaw swoją firmę
 • Program partnerskiFinansowanie ofertyPrawa autorskie 2020 SuperMoney, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  * SuperMoney nie ponosi odpowiedzialności za produkty, usługi, witryny, rekomendacje, adnotacje, recenzje itp. Stron trzecich. Wszystkie produkty, logo i nazwy firm są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi® znakami towarowymi odpowiednich właścicieli. Ich użycie nie oznacza ani nie sugeruje poparcia, przynależności ani sponsorowania przez SuperMoney lub ich z nas. SuperMoney.com to niezależna usługa wspierana przez reklamy. Właściciel tej witryny może otrzymać wynagrodzenie w zamian za polecane umieszczenie niektórych sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie linków umieszczonych w tej witrynie. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). SuperMoney stara się zapewnić naszym użytkownikom szeroki wachlarz ofert,ale nasze oferty nie obejmują wszystkich firm usług finansowych lub produktów.

  Dokładamy wszelkich starań, aby informacje na tej stronie były aktualne i dokładne, ale wszelkie informacje należy potwierdzić u dostawcy produktu lub usługi i zapoznać się z informacjami, które mogą one dostarczyć.

  Aby sprawdzić stawki i warunki, do których się kwalifikujesz, SuperMoney i / lub partnerzy pożyczkowi SuperMoney dokonają co najmniej jednego miękkiego ściągnięcia kredytu, co nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Jeśli jednak wybierzesz produkt i będziesz kontynuować składanie wniosku na stronie internetowej partnera pożyczkowego, zażądają oni pełnego raportu kredytowego od jednej lub kilku agencji sporządzających sprawozdania konsumenckie, co jest uważane za twardy ciąg kredytowy i może wpłynąć na Twój kredyt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy