Dlaczego rfid chipy w kartach kredytowych

17.02.2021

Muszę przyznać, że gdy po raz pierwszy zobaczyłem kartę kredytową z chipem komputerowym, mdliło mi się w żołądku. Wiedziałem, że europejskie instytucje finansowe używają tej „nowej technologii od ponad 20 lat. I dowiedziałem się, że karta kredytowa lub debetowa z wbudowanym chipem nazywa się kartą EMV – EMV oznacza Europay, MasterCard i Visa. Konsorcjum EMV współpracowało przy tworzeniu technologii i standardu chipów, aby zwiększyć bezpieczeństwo transakcji kartami płatniczymi. Kiedy pierwszy raz zauważyłem kartę EMV, po prostu wydało mi się, że wydawcy kart kredytowych umieszczają na karcie więcej danych osobowych za pomocą mikroczipa.

Dlaczego więc karta chipowa EMV była bezpieczniejsza niż tradycyjna karta? Nie miałem pojęcia, ale uważam się za trochę technika i pracowałem w przeszłości w branży zabezpieczeń internetowych, więc bardzo zainteresował mnie chip komputerowy wbudowany w kartę kredytową. Udałem się do Google w internecie, aby dowiedzieć się więcej o tych nowych mikroprocesorach i zrozumieć, w jaki sposób zwiększyły one bezpieczeństwo transakcji kartą kredytową.

Jeden z ciekawszych wątków, którym podążałem, wynikał z „teorii, że chip EMV emituje sygnał identyfikatora częstotliwości radiowej (RFID) podobny do chipów używanych w magazynach do zarządzania zapasami. W przypadku tego typu chipów, zapasy są zliczane przez chodzenie po przejściu z czytnikiem RFID odbierającym sygnały z chipów RFID przymocowanych do kartonów i skrzynek z produktami. Wizja chipa komputerowego wyrzucającego w powietrze informacje o mojej karcie kredytowej była niepokojąca. Wyobraź sobie, że jakiś haker przemyka się po publicznym chodniku z tajnym urządzeniem skanującym, wdychając dane dotyczące osobistych kart kredytowych każdej mijanej osoby. Musiałem dowiedzieć się więcej.

Przez czysty przypadek, ucząc się o EMV, pewnego popołudnia jadłem lunch w barze sushi. Pan siedzący obok mnie wręczył kelnerowi swoją kartę kredytową. Kiedy to zrobił, nie mogłem nie zauważyć, że na jego karcie została wycięta dziurka wielkości dziesięciocentówki… wyrwana może być lepszym opisem. Zaciekawiony, zapytałem go: „Co jest z tą dziurą w twojej karcie kredytowej? Z mocnym akcentem chicagowskim odpowiedział z przekonaniem: „Właśnie przeczytałem artykuł w Internecie, że ludzie kupują w serwisie eBay te maszyny, które potrafią czytać nowe chipy do kart kredytowych. Więc wybrałem go, aby upewnić się, że nikt nie może ukraść moich informacji . Poza tym, że byłem zdumiony, że kelner rzeczywiście weźmie zniszczoną kartę kredytową, co zrobił, moje przeczucie mówi mi, że coś jest nie tak. W sumie,wydawało się, że firmy obsługujące karty kredytowe przemyślały aspekty bezpieczeństwa, o czym świadczy zmniejszenie liczby oszustw związanych z kartami kredytowymi w krajach europejskich. Uważam, że teorie spiskowe są co najmniej zabawne. Byłem zainteresowany tą teorią / mitem.

Opracowałem krótką listę podstawowych pytań, na które trzeba było odpowiedzieć.Po pierwsze, jak działa karta EMV? Mówiąc prościej, chip na karcie EMV komunikuje się z terminalem karty kredytowej kompatybilnym z EMV na jeden z dwóch sposobów – albo przez włożenie karty do terminala, albo za pomocą częstotliwości radiowej (więcej o tym za chwilę). Gdy transakcja jest inicjowana, chip i terminal współpracują ze sobą, aby stworzyć niepowtarzalną sesję transakcyjną i zabezpieczyć dane na wypadek nielegalnego przechwycenia danych drogą elektroniczną. Prowadzi to do pierwszego argumentu, dlaczego transakcje EMV są bezpieczniejsze. Gdyby dane transakcji zostały przechwycone lub przechwycone przez złodzieja, jedyną nagrodą, jaką mieliby, był wielki bałagan bezsensownych i bezużytecznych liczb. Następnie, w przeciwieństwie do statycznych informacji o karcie osobistej, które znajdują się na pasku magnetycznym z tyłu karty kredytowej lub debetowej, podrabianie chipa EMV jest prawie niemożliwe.Dane znalezione na tradycyjnych kartach z paskiem magnetycznym można łatwo replikować i wykorzystywać do tworzenia wielu kart kredytowych. Karty te są następnie sprzedawane na czarnym rynku złodziejom, którzy szybko wykorzystują je do robienia zakupów, zanim oszukańcza działalność zostanie zgłoszona. Jednak aby bezpieczeństwo działało, karta EMV musi być używana w połączeniu z terminalem kompatybilnym z EMV. Terminale EMV wymagają, aby karta była włożona podczas transakcji, podobnie jak w przypadku transakcji w bankomacie, lub przy użyciu formy komunikacji radiowej (patrz poniżej). Co ciekawe, karty EMV nadal będą miały paski magnetyczne, aby terminale inne niż EMV mogły nadal przetwarzać płatność.Jednak aby bezpieczeństwo działało, karta EMV musi być używana w połączeniu z terminalem kompatybilnym z EMV. Terminale EMV wymagają, aby karta była włożona podczas transakcji, podobnie jak w przypadku transakcji w bankomacie, lub przy użyciu formy komunikacji radiowej (patrz poniżej). Co ciekawe, karty EMV nadal będą miały paski magnetyczne, aby terminale inne niż EMV mogły nadal przetwarzać płatność.Jednak aby bezpieczeństwo działało, karta EMV musi być używana w połączeniu z terminalem kompatybilnym z EMV. Terminale EMV wymagają, aby karta była włożona podczas transakcji, podobnie jak w przypadku transakcji w bankomacie, lub przy użyciu formy komunikacji radiowej (patrz poniżej). Co ciekawe, karty EMV nadal będą miały paski magnetyczne, aby terminale inne niż EMV mogły nadal przetwarzać płatność.

Co się stanie, jeśli moja karta kredytowa lub debetowa EMV zostanie zgubiona lub skradziona? Obowiązują te same zasady, co obecnie. Natychmiast zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i zgłoś brakującą kartę. Nie ma nic, co mogłoby zabraniać komuś nielegalnego korzystania z karty EMV. Jeśli Twoja karta EMV jest kartą debetową, masz taką samą ochronę, jaką masz obecnie, ponieważ złodziej musiałby znać kod PIN, aby dokończyć transakcję. Pamiętaj, że zwiększone bezpieczeństwo karty EMV polega naprawdę na sposobie przetwarzania danych karty, a także na prawie niemożliwym sposobie ich replikacji. W rękach złodzieja sama karta fizyczna nie jest bezpieczniejsza niż zwykła karta kredytowa lub debetowa.Wracając do pytania o czytnik magicznych chipów Czy można odczytać dane z chipa EMV na odległość?
Krótka odpowiedź brzmi „mało prawdopodobne. Karty EMV używają RFID. Podobnie jak pasma radiowe AM i FM, chipy EMV wykorzystują do komunikacji określone pasma. Nazywa się Near Field Communication (NFC). Sygnały radiowe NFC degradują się bardzo szybko, dzięki czemu mogą być przesyłane tylko na bardzo małą odległość, mierzoną w centymetrach. Wymóg bliskiej odległości praktycznie eliminuje ryzyko komunikowania się urządzenia z chipem EMV na odległość.

Wreszcie, dlaczego nie masz jeszcze karty kredytowej EMV? Aż do niedawna powodem było coś w rodzaju kurczaka i jajka. Firmy obsługujące karty kredytowe wahały się przed produkcją kart z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, karty EMV są droższe w produkcji niż tradycyjna karta. Ale co ważniejsze, do niedawna sprzedawcy detaliczni nie mieli terminali kompatybilnych z EMV. Karta EMV bez terminala kompatybilnego z EMV nie spełnia funkcji EMV. Wraz z gwałtownym wzrostem naruszeń danych kart kredytowych, wydawcy kart szybko przechodzą w kierunku EMV. Podczas gdy więksi kupcy poszli w ich ślady, mali i średni kupcy wolniej się dostosowywali ze względu na koszt wprowadzenia nowych terminali. Jednak w 2015 roku odbywa się ważne wydarzenie, które zaczęło motywować sprzedawców każdej wielkości do instalowania terminali kompatybilnych z EMV.

Począwszy od 1 października 2015 r., W przypadku gdy sprzedawca przyjmie płatność za towary ze skradzionej karty EMV na terminalu niekompatybilnym z EMV, odpowiedzialność za pokrycie strat przenosi się z wydawcy karty na akceptanta. Na przykład wyobraź sobie, że Twoja karta chipowa została skradziona i wykorzystana do zakupu telewizora w Big-Buy. Sprzedawca akceptuje płatności za telewizor za pomocą skradzionej karty EMV, ale sprzedawca używa terminala niezgodnego z EMV do przetwarzania transakcji. Po zgłoszeniu kradzieży karty wystawca karty kredytowej przejrzy wszystkie transakcje na karcie kredytowej w celu zidentyfikowania transakcji oszukańczych i niezgodnych z EMV. Abyś mógł odzyskać swoje pieniądze, wystawca karty kredytowej obciąży rachunek bankowy handlowca kwotą zakupu. Auć.Teraz widać, że w najlepszym interesie firm kredytowych jest wydawanie kart EMV, aw najlepszym interesie sprzedawców detalicznych jest używanie terminali kompatybilnych z EMV.

Dlatego właśnie moja karta kredytowa zawiera chip komputerowy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy