Dlaczego warto zainwestować? | Znaczenie inwestycji

17.02.2021
Category: Mieć Pewność

Dlaczego warto zainwestować? Bardzo podstawowe zrozumienie

Zanim zaczniemy od jakichkolwiek wyjaśnień, odpowiedzmy po prostu na kilka pytań dotyczących inwestycji, te pytania są bardzo ważne, aby zrozumieć, dlaczego warto inwestować.

Pytanie: Jeśli planujesz wycieczkę w ciągu dnia, ponieważ musisz opuścić rodzinę i udać się gdzieś na jeden dzień, ile pieniędzy według Ciebie zostawisz z rodziną?

Odpowiedź: Uważam, że na jeden dzień 5000 Rs powinno wystarczyć, ponieważ wiesz, że wrócisz następnego dnia i możesz przejąć wydatki.

Pytanie: Podobnie, jeśli zostawiasz swoją rodzinę samą na tydzień, ile pieniędzy pozostawi dla Twojej rodziny?

Odpowiedź: Może zostawisz za sobą 50000, mniej lub więcej, w zależności od wymagań Twojej rodziny.

Jeśli planujesz wycieczkę na miesiąc, być może będziesz chciał zostawić za sobą mnóstwo rupii. Podobnie podróż kosztem opuszczenia rodziny na cały rok, chciałbyś zostawić jeszcze więcej pieniędzy.

Pobierz wycenę przedsiębiorstw, bankowość inwestycyjną, księgowość, kalkulator CFA i inne

Pracujesz dla swojej rodziny i chciałbyś mieć pewność, że Twoja rodzina otrzyma wystarczającą ilość pieniędzy, aby zaspokoić jej podstawowe potrzeby, a także pokryć jej nagłe potrzeby.

Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobić, jeśli będziesz musiał opuścić swoją rodzinę na zawsze (w przypadku jakiegokolwiek nieprzewidzianego zdarzenia), ile pieniędzy chciałbyś zostawić rodzinie, aby upewnić się, że dostaną podstawowe potrzeby, a także zaoszczędzić na sytuacje awaryjne. Ile pieniędzy wystarczyłoby Twojej rodzinie na wygodne życie, gdybyś musiał opuścić ją na zawsze? Odpowiedź na to pytanie dla większości ludzi żyjących gdziekolwiek na tej planecie brzmi: NIE; nie, wyzywająco nie wiesz, ile pieniędzy twoja rodzina będzie potrzebować, jeśli nie będzie miała w rodzinie członka zarabiającego.

Dlaczego nie myślimy o przyszłości?O tak, podstawowe myślenie każdego pokolenia brzmi: „myśl o teraźniejszości i żyj w teraźniejszości, to także odpuść przeszłość, a myślenie o przyszłości jest marnotrawstwem. Cóż, do pewnego stopnia jest to słuszne, jeśli zostanie poprawnie wyjaśnione „Pomyśl o teraźniejszości: oznacza wystarczająco ciężką pracę w swojej teraźniejszości, ponieważ masz tylko dziś w ręku i nigdy nie wiesz, jaka będzie Twoja przyszłość, praca dzisiaj również poprawi Twoją przyszłość . „Pozwól przeszłości odejść: nie ma sensu lgnąć do przeszłości, ponieważ nie ma ona wartości, czas minął i nigdy nie wróci, nie żałuj, ale ucz się z przeszłości; upewnij się, że wyciągasz wnioski z przeszłości. „Myślenie o przyszłości to strata: marnotrawstwo oznacza stratę czasu, nie trać czasu na myślenie o przyszłości, zamiast tego pracuj dziś, aby wraz z dniem dzisiejszym i jutro było zabezpieczone,pracuj i oszczędzaj, aby mieć pewność, że przyszłość Twoich inwestycji jest bezpieczna.

Nacisk kładzie się tutaj na dziś i jutro. Aby to dokładniej wyjaśnić, na pewno masz dziś do wydania i wydatki do pokrycia, wydatki te mogą obejmować wydatki na mieszkanie (różne) wydatki na edukację twojego dziecka, a także inne zajęcia, wydatki własne, wydatki współmałżonka itp. Te wydatki właściwie nigdy się nie kończy. Ale w takim razie zarabiasz dzisiaj, jutro nie będziesz zarabiać, a co z twoim jutrem? A co z wyższymi studiami twojego dziecka? A co z nagłym, nieprzewidzianym wydarzeniem? Jest tak wiele pytań bez odpowiedzi, tak wiele, na które musisz odpowiedzieć, ale nie masz inwestycji na swoją przyszłość.

Myśl o inwestycjach musi przychodzić Ci do głowy od dnia, w którym masz w ręku pierwszą pensję. Powody inwestycji mogą być różne, ale muszą to być inwestycje, a nie oszczędzanie pieniędzy i trzymanie tego samego w kieszeni lub w jakimś ukrytym portfelu w szafie. Ukrywanie pieniędzy to po prostu martwe pieniądze, które nie mają żadnej wartości. Inwestowanie pieniędzy może być giełdą papierów wartościowych, ubezpieczenia lub fundusze inwestycyjne są znacznie lepsze, ponieważ pieniądze przynoszą zwroty i obracają się na rynku, zamiast pozostawać w stagnacji w kieszeniach.

Podsumowując wszystko i daje nie jeden, ale wiele powodów do inwestowania

Powody, dla których warto inwestowaćWszystko, co robisz w życiu, ma powód, na przykład bierzesz ślub, aby osiedlić się w życiu z bratnią duszą i prowadzić do życia rodzinnego, pracujesz, aby Twoja rodzina nie była pozbawiona podstawowych potrzeb, oszczędzasz pieniądze na z różnych powodów, takich jak wakacje, nieprzewidziane wydarzenia itp. teraz musisz wiedzieć, dlaczego warto inwestować.

Uderz mocno w inflacjęWiesz, że trzymanie pieniędzy w szafie lub pod materacem to bardzo niebezpieczny rytuał? Nigdy nie wiadomo, kiedy włamywacze włamą się do Twojego domu, a kiedy okradną. Nie chciałbyś ryzykować swojej rodziny ani życia. Czy trzymanie pieniędzy w banku jest naprawdę rozsądne? Czy daje wystarczająco dużo zwrotów, odpowiedź brzmi NIE. Trzymanie pieniędzy przy sobie, a nie rotacja pieniędzy na rynku, sprawia, że ​​są martwe. Pamiętaj, że to nie tylko ty, ale wiele innych osób, które myślą o trzymaniu pieniędzy w domu.

Powoduje to niedobór pieniędzy na rynku. Proste prawo rzadkości wyjaśnia, że ​​„im rzadki jest produkt, tym większa jest jego wartość, co oznacza, że ​​cena za towary i usługi, które płacisz, będzie rosła i będzie nadal rosła, ponieważ pieniądze na rynku są rzadkie. Zwiększa to inflację, inflacja do pewnego stopnia jest w porządku; jednak nie powinien znacznie wzrosnąć. Dokonując inwestycji, utrzymujesz rotację swoich pieniędzy na rynku, a to utrzymuje inflację na stałym poziomie.

Oszczędności emerytalne i emerytalneSkoncentrowanie się na dniu dzisiejszym i wymaganiach dnia jest ważne, jednak wymagania te nigdy się nie skończą, będą tylko rosły z czasem i będą rosły wraz z rozwojem. Pamiętaj o jednej rzeczy, którą możesz dziś spełnić, ponieważ zarabiasz wystarczająco dużo, a zatem możesz wydawać. Co się stanie, gdy przestaniesz pracować? Co się stanie po przejściu na emeryturę? Obecnie pracodawcy nie wspierają Cię emeryturą, ponieważ większość z nas współpracuje z prywatnymi organizacjami.

Czy będziesz w stanie zapłacić za siebie i inne rosnące wymagania swojej rodziny? Plan emerytalny lub plan emerytalny mogą pomóc Ci najlepiej w inwestycjach na przyszłość, w których nigdy nie będziesz musiał patrzeć na swoje dzieci w sprawie swoich wydatków. Zaufaj mi, że poleganie na swoich dzieciach w zakresie podstawowych potrzeb jest bardzo okropne.

Niech twoje pieniądze pracująCiężko pracujesz, aby zarobić na każdy grosz, a nawet wydać go na podstawy, luksusy lub oszczędzić. W międzyczasie, co robią twoje pieniądze w szafce, sejfie lub na koncie bankowym, nic po prostu nie leniuchuje. Czy wiesz, że twoje pieniądze mogą cię zarobić? Moment, w którym twoje pieniądze mają właściwy kierunek i właściwą ścieżkę, może zarobić więcej, niż oczekujesz. Tak, ścieżka musi być właściwą ścieżką, albo bezpośrednio przez rynek, albo przez fundusze inwestycyjne lub ubezpieczenie, aby osiągnąć cel. Skoncentruj się na swoich przyszłych wymaganiach, a będziesz wiedział, gdzie i jak inwestować. Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy o inwestycjach, skorzystaj z pomocy doradcy.

Osiągnij swoje cele finansoweKażdy z nas ma w życiu cele finansowe, cele te mogą obejmować wyższe wykształcenie Twojego dziecka, emeryturę, budowanie bogactwa itp. Wszystkie te cele można jednak osiągnąć, kierując swoje pieniądze we właściwym kierunku we właściwy sposób. jeśli tego nie zrobisz, Twoje pieniądze bez celu będą leżeć na Twoim koncie bankowym i szafkach. Ani Twoja szafka, ani konto bankowe nie przyniosą Ci tyle pieniędzy, ile potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele finansowe. Powodem tego jest to, że twoje pieniądze są w stagnacji lub tak samo dobre, jak stagnacja, gdy nie inwestujesz prawidłowo.

Aby prawidłowo budować swoje bogactwo zgodnie z przyszłymi wymaganiami, musisz właściwie przestudiować rynek i dążyć do tego samego; w przypadku braku wiedzy na temat inwestycji należy zasięgnąć porady. Poszukując porady, zdasz sobie sprawę, że doradcy biorą pod uwagę wiele czynników, zanim zaproponują Ci inwestycję.

Zwiększ swoje bogactwoInwestycje oszczędzają i oszczędzają we właściwy sposób. Nie zapominaj, że na rynku pod kierownictwem zarządzającego funduszem lub agenta, agenta giełdowego lub firmy ubezpieczeniowej, twoje pieniądze są wykorzystywane do pracy nieco agresywnie, obejmuje to Twoje pieniądze kapitałowe lub inwestycje wraz z odsetkami, dywidendą, wyższą wartością aktywów netto itp.

Krótko mówiąc, oprócz swoich pieniędzy otrzymujesz pieniądze z rynku za podjęcie ryzyka inwestowania pieniędzy na rynku. Pamiętaj, im większe ryzyko, tym wyższe zyski. Dodaje wartości do Twoich inwestycji; pomaga ci to w tworzeniu bogactwa dla twoich celów finansowych. Możesz szybciej osiągnąć swoje cele finansowe, ponieważ Twoje pieniądze będą rosły szybciej.

Zabezpiecz przyszłość swoich rodzin wraz ze swojąNigdy nie wiadomo, kiedy będziesz potrzebować pieniędzy iz jakiego powodu przyszłość nikomu nie jest widziana. Dlatego wszystko, co możesz zrobić, to zaoszczędzić pieniądze, tak, oszczędności są niezwykle ważne. Jeśli coś pójdzie nie tak i rozpaczliwie potrzebujesz pieniędzy, możesz wycofać swoje pieniądze z rynku i wykorzystać je w nagłych wypadkach. Nie daj Boże, jeśli coś ci się stanie, członkowie twojej rodziny lub prawni spadkobiercy mogą wykorzystać te pieniądze na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb lub kontynuować te same inwestycje. Pieniądze to pieniądz, a pieniądze na rynku zawsze będą rosły. Zawsze możesz liczyć na swoje pieniądze dla swojej rodziny lub na swoje potrzeby. Pamiętaj, że jeśli Twoje inwestycje zostaną właściwie zainwestowane, zawsze przyniosą Ci więcej, niż się spodziewasz.

Inwestycje wiążą się z ryzykiem – im wyższe ryzyko, tym wyższy zwrotNikt nie da Ci pieniędzy ani nie zwróci pieniędzy za darmo; jest jakiś powód, dla którego warto płacić Ci tak wysokie zwroty z Twoich pieniędzy. Powodem jest ryzyko związane z inwestowaniem pieniędzy na rynku. Ryzykiem jest strach przed utratą pieniędzy na niestabilnym rynku. Co oznacza, że ​​jeśli rynek rośnie, cena akcji rośnie, uzyskujesz lepsze zwroty z inwestycji, uzyskujesz dobre zwroty, jednak w przypadku recesji lub spadków na rynku zwroty spadają do takiego stopnia, że ​​możesz stracić nawet swoje pieniądze kapitałowe, czyli zainwestowane przez Ciebie pieniądze.

W takiej sytuacji nigdy nie należy panikować i zachować spokój, ponieważ sytuacje te wracają do normy, gdy rynek ożywa. Wpadnięcie w panikę i wycofanie pieniędzy z rynku może spowodować stratę. Po prostu trzymaj się tego i poczekaj, aż rynek ustabilizuje się, a następnie wzrośnie. W rzeczywistości na niskim rynku, na jakim możesz, musisz inwestować i jak najlepiej wykorzystać sytuację, aby na tym skorzystać.

Dowiedz się, jak inwestować terminowo i systematycznieSzereg firm i inwestycji daje możliwość systematycznego inwestowania, może to być corocznie, co pół roku, kwartalnie, a może nawet miesięcznie. Masz możliwość inwestowania przez firmy nawet do 500 Rs miesięcznie. Możesz wziąć dowolny odpowiedni plan i rozpocząć inwestycje; w ten sposób nabędziesz nawyku oszczędzania i inwestowania ich we właściwy sposób.

WniosekNiezwykle ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego musisz i dlaczego powinieneś oszczędzać; jednakże oszczędzanie musi być dokonywane we właściwy sposób, czyli poprzez inwestowanie pieniędzy na rynku za pośrednictwem akcji, obligacji, obligacji, ubezpieczeń i funduszy inwestycyjnych. Inwestycje na giełdzie nadają Twoim pieniądzom właściwy kierunek i znacznie wyższe zyski w porównaniu z kontem oszczędnościowym banków. Inwestowanie na rynku naraża Twoje pieniądze na ryzyko, jednak pomaga Ci szybciej osiągać cele finansowe, ponieważ wkładasz je do pracy i nie leniuchujesz w szafkach lub na koncie bankowym. Inwestycje pomogą rozwijać się nie tylko tobie, ale także rządowi i narodowi.

Polecane artykułyOto kilka artykułów, które pomogą Ci uzyskać więcej szczegółów na temat inwestycji, więc po prostu przejdź przez link.

Pakiet All in One Financial Analyst (ponad 250 kursów, ponad 40 projektów)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy