Gdzie powinieneś zainwestować swoje pieniądze w 2016 roku?

17.02.2021

Gdzie warto zainwestować swoje pieniądze w 2016 roku? Oto, co uważają eksperci.

Udostępnij to

Ostatnie 12 miesięcy było burzliwych dla inwestorów, a FTSE 100 osiągnął nowy rekord, ale potem gwałtownie spadł w drugiej połowie roku.

Mając to na uwadze, w jaki sposób należy inwestować w 2016 roku? Gdzie są najbardziej rozsądne miejsca na lokowanie pieniędzy? Poprosiliśmy wielu znawców branży inwestycyjnej, aby ujawnili, co ich zdaniem przyniesie następne 12 miesięcy i jakie inwestycje warte są bliższego przyjrzenia się.

Perspektywy dla Wielkiej BrytaniiAdrian Lowcock z Axa Wealth zwraca uwagę, że podczas gdy w 2015 r. FTSE 100 osiągnął nowe szczyty, w ostatnich miesiącach gwałtownie spadł, częściowo z powodu spadających cen surowców.

„Obawy związane z akcjami towarowymi utrzymają się w 2016 r., Jednak rynek Wielkiej Brytanii wciąż ma pewną wartość, a megakapsułki wyglądają tanio, aczkolwiek z ograniczonymi możliwościami wzrostu. Ponadto część brytyjskiego rynku mniejszych firm ma wartość , mówi Lowcock.

Lowcock zaleca inwestowanie w fundusz Franklin UK Smaller Companies, wyjaśniając: „Menedżerowie są skłonni zająć kontrowersyjne stanowisko, gdy błędna wycena na rynku stwarza wyjątkowe możliwości inwestycyjne.

Znajdowanie dochoduRuss Mould, dyrektor inwestycyjny w AJ Bell, zwraca uwagę, że deflacja będzie problemem, z którym inwestorzy muszą się zmierzyć w przyszłym roku, zwracając uwagę, że bardzo poszukiwane będą firmy z dobrym przepływem gotówki i potencjałem wypłaty dywidend.

„To wciąż głośno przemawia na korzyść zapasów tytoniu, ponieważ są one zarządzane za gotówkę, a także dobrze zarządzane fundusze dochodu, z mandatem brytyjskim lub globalnym, które zarządzają zasięgiem zysków i unikają nadmiernego ryzyka w celu generowania dochodu, on mówi

Mold rekomenduje Invesco Perpetual Income, Fidelity UK Moneybuilder Dividend oraz JOHCM UK Equity Income.

Japonia nadal świeci?W 2015 roku japońskie fundusze były jednymi z najlepszych wyników i to może być kontynuowane.

David Jane, zarządzający funduszem w Miton Multi Asset Team, mówi: „Naszą preferowaną klasą aktywów na 2016 rok pozostają akcje, zwłaszcza w Japonii, gdzie samopomoc z wewnętrznych reform i wyceny sprawia, że ​​historia jest nieco mniej zależna od globalnej aktywności gospodarczej niż na innych rynkach akcji .

Ale nie wszyscy się z tym zgadzają. „Obawiam się, że tempo reform strukturalnych w Japonii może potrwać dłużej, niż są w stanie znieść zachodni inwestorzy. Może nawet zostać całkowicie porzucone w obliczu tradycyjnej opozycji – mówi James Thomson, menedżer Rathbone Global Opportunities Fund.

Sprawa dla USAZamiast Japonii Thomson inwestuje w Ameryce. Twierdzi, że połączenie niskich cen surowców, niskiej inflacji i silnego dolara powinno nadal powodować wzrost wycen, niż sądzi większość ludzi.

Dodaje: „Firmy amerykańskie również odnoszą korzyści ze spadających kosztów produkcji i prężnych konsumentów. Jako naród konsumentów, skala wydatków typowej amerykańskiej rodziny na żywność i gaz jest dobrze opisana, więc im tańsze pozostają, tym szczęśliwszy będzie przeciętny Amerykanin. A to zwykle prowadzi ich do popisywania się także na inne rzeczy .

A co z rynkami wschodzącymi?Allan Conway, szef działu akcji na rynkach wschodzących w Schroders, uważa, że ​​Indie mają potencjał do zapewnienia wyższego wzrostu niż nawet Chiny w perspektywie długoterminowej.

Jeśli chcesz zainwestować w Azji, wypróbuj fundusz Schroder Asian Income, zgodnie ze wskazówkami Axa Wealth na 2016 r. „Wyceny na rynkach azjatyckich i wschodzących wydają się atrakcyjne w porównaniu z rozwiniętymi rynkami Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – mówi Adrian Lowcock z Axa Bogactwo. „Jednak rynki wschodzące nadal cierpią z powodu spowolnienia globalnego wzrostu z powodu ich gospodarek zorientowanych na eksport i narastającego zadłużenia.

Jakieś indywidualne wskazówki dotyczące zapasów?Jeśli szukasz akcji, które chcesz dodać do swojego portfela na 2016 rok, możesz rozważyć reklamowego giganta WPP, mówi The Share Center.

Ian Forrest, analityk inwestycyjny w The Share Centre, zwraca uwagę na niedawny wzrost cen jego akcji oraz na fakt, że prawdopodobnie odniesie korzyści z dużych światowych wydarzeń odbywających się w 2016 r., W tym wyborów prezydenckich w USA, igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich oraz referendum w UE.

– Inwestorzy poszukujący niewielkich akcji, na których mogliby się zdecydować w 2016 roku, powinni przyjrzeć się OPG Power Ventures – mówi Forrest. To mała firma notowana na AIM, która obsługuje elektrownie węglowe w Indiach.

„Uważamy, że jest to interesujący wybór akcji dla inwestorów poszukujących wzrostu w ramach swojego portfela w 2016 r. – mówi Forrest. „Ponieważ zapotrzebowanie kraju na energię przewyższa podaż, kierownictwo grupy jest przekonane, że jego rozszerzająca się działalność skorzysta na tym i doprowadzi do dalszych możliwości rozwoju.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy