CD Projekt - wycena jak i również analiza spółki

100 zł na raz pierwszy. Twórca "Wiedźmina" z rekordową wyceną

CD Projekt wciąż jest na fali. Dziś po raz pierwszy w historii z wyceną powyżej 100 zł za akcje. Analitycy DM BOŚ przygotowali raport, gdzie nie szczędzą spółce pochwał. Uważają, że dzięki znakomitej sprzedaży Wiedźmina 3 efekty firmy za pierwszy trymestr okazały się wyższe od momentu prognoz o odpowiednio 18 i 45 proc. I mimo że upłynął kolejny rok od debiutu, przychody wraz ze sprzedaży gry okazały się o ok. 11 proc. wyższe r/r. To skłania do refleksji.

- Ekstrapolując wyniki CD Pomysłu za I kwartał na pozostałe kwartały tego roku kalendarzowego podwyższamy prognozy całorocznych przychodów i wyniku netto odpowiednio do 530, 1 mln zł i 242, sześć mln zł (z wcześniejszych: 472, 6 mln złotych i 173, 0 mln zł) w 2017, jak w połączeniu z około 30-proc. wzrostem cen spółek porównywalnych, skutkuje wzrostem naszej 12-miesięcznej wyceny walorów do 103, 4 zł na akcję – wyjaśnia Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, podtrzymując zalecenie „kupuj”

Poprzednio ekspert szacował, iż akcje CD Projektu warte są 80, 3 zł.

Gwint rekordowo popularny

Tomasz Rodak wskazuje, że uruchomieniu publicznej bety Gwinta towarzyszyła intensywna kampania marketingowa. W efekcie popularność wiedźmińskiej rozrywki karcianej (mierzona przy użyciu Google Trends) przekroczyła nawet w pewnym momencie popularność Hearthstone’a.

- Dowodzi to wydajności kampanii marketingowej Gwinta. Według Google Trends, Gwint powinno się obecnie do trzech najciekawszych kolekcjonerskich gier karcianych, pozostawiając w tyle Shadowverse stworzoną przez Cygames czy The Elder Scrolls Legends Bethesdy – wskazuje analityk. I dodaje:

W ciągu ostatnich 30 dni Gwint okazał się drugą najczęściej oglądaną kolekcjonerską grą karcianą i 34. najchętniej oglądaną grą wideo na twitch. tv (wg SullyGnome. com). Pragniemy zauważyć, że porównywalne gry z zestawienia spośród twich. tv są w tej chwili w pełni uruchomione, w czasie gdy Gwint jest ciągle w wersji beta.

Foto: Tomasz Rodak, DM BOŚ / Bloomberg

W oczekiwaniu na wyniki

6 września CD Projekt opublikuje swoje efekty finansowe za pierwsze semestr 2017 roku. Według szacunków DM BOŚ w kolejnym kwartale firma sprzedała około 1 mln sztuk Wiedźmina 3 (w tym w porządku. 400 tys. sprzedanych przez Steam; od dnia debiutu sprzedano łącznie ok. 15 mln sztuk), co implikuje 81, 5 mln zł przychodów (-58 proc. r/r i +16 proc. kw. /kw. ).

- Warto przypomnieć, hdy w okresie bazowym, kiedy wydano rozszerzenie gry Krew i wino spółka zaksięgowała trwającą ponad rok przedsprzedaż dodatków. Oczekujemy, że zaksięguje 18, 8 mln zł ze sprzedaży Gwinta (w tym 4 mln zł zaliczki od wydawców zbytnio aktualizację Gwinta do problematycznej bety oraz 14, 8 mln zł z tytułu mikrotransakcji). Zakładamy, hdy ok. 75 proc. z tego przypadnie na segment produkowaniu, a reszta na GOG – prognozuje Tomasz Rodak. Jak i również dodaje:

W efekcie oczekujemy, że przychody segmentu produkcji wyniosą 95, 6 mln zł. Ponieważ wszelkie koszty Wiedźmina 3 są już zamortyzowane, marża profitu brutto w segmencie produkowaniu powinna osiągnąć wysokie 97 proc. (81 proc. po II kw. 2016). Naszym zdaniem, dodatkowe wydatki w marketing w wypadku Gwinta mają możliwość wynieść 9 mln złotych (rozdzielone między CD Plan Red a GOG).

W konsekwencji wynik sprawny generowany przez Gwint być może wynieść ok. 7 mln zł w drugim kw. 2017 roku. a mianowicie W przypadku GOG prognozujemy dwunastu proc. spadek r/r przychodów do 43, 0 mln zł (w tym 3, 7 mln zł przychodów z Gwinta). Oczekujemy 27 proc. spadku r/r EBIT w GOGu do 4, 3 mln zł - mówi ekspert.

- Reasumując w drugim kw. br. prognozujemy 128, 6 mln zł przychodów, 69, 1 mln zł wyniku operacyjnego oraz 57, 1 mln zł zysku netto – dodaje Tomasz Rodak.