Handel samochodem z saldem pożyczki: jak wymienić samochód z zastawem

17.02.2021

Spis treści

Czy możesz wymienić samochód na pożyczkę?

Podobnie jak w przypadku sprzedaży samochodu z zastawem, możesz wymienić samochód z pożyczką; proces wymaga tylko kilku dodatkowych kroków, niż gdybyś miał jasny tytuł. To bardzo powszechne – dealerzy robią to codziennie. Oto jak.

Jak działają wymiany dealerów na samochody z pożyczkami

Najpierw musisz określić kwotę wypłaty. Tyle zostało Ci na pożyczce – dosłownie ile kosztowałaby spłata pożyczki w tej chwili. Zadzwoń do pożyczkodawcy i poproś o kwotę spłaty i rozważ poproszenie o kwotę na piśmie, tak aby być bezpiecznym.

Następnie określ wartość swojego samochodu. Skorzystaj z zasobów, takich jak reklamy lokalne, Kelly Blue Book lub Edmunds i poszukaj ceny za samochód. Numer klucza to różnica między nimi, do której zajmiemy się wkrótce.

Ważne jest, aby wiedzieć, że tylko dlatego, że wymieniasz samochód, nie oznacza, że ​​pożyczka przepada. W zależności od sytuacji masz trzy opcje:

 • Wymiana obecnego samochodu i wykorzystanie dodatkowych pieniędzy na nowy samochód;
 • Wymiana Twojego obecnego samochodu i spłacenie różnicy; lubHandel samochodem i spłata pożyczki. Przyjrzyjmy się, co oznacza każda z tych opcji.Wymiana, gdy posiadasz mniej niż samochód jest wart

  Jeśli Twój samochód jest wart więcej niż cena, gratulujemy! Masz dodatni kapitał i możesz go przeznaczyć na nowy samochód. To najlepszy scenariusz do handlu samochodem z pożyczką.

  Na przykład, jeśli jesteś winien 3000 USD za samochód, ale cena w zamianie wynosi 5000 USD, możesz spłacić pożyczkę i przeznaczyć dodatkowe 2000 USD na nowy samochód.

  Zamiany, gdy Twoja pożyczka na samochód jest do góry nogami

  Jeśli jednak wartość jest mniejsza niż spłata, masz ujemny kapitał własny i spłacasz pożyczkę do góry nogami.

  Odwróćmy ostatni przykład – jesteś winien 5000 USD, a cena wymiany wynosi tylko 3000 USD. To jest ujemna równość. Jak wspomniano powyżej, istnieją dwie opcje tej sytuacji. Po pierwsze, możesz spłacić różnicę samodzielnie, spłacając w całości kredyt. Pieniądze trzeba będzie zdobyć gdzieś indziej, ale pożyczka zostanie spłacona.

  Jednak bez dodatkowych pieniędzy na spłatę pożyczki różnicę trzeba będzie przelać na zakup kolejnego samochodu.

  Przewijanie do góry nogami kredytu samochodowego

  Mając ujemny kapitał własny, możesz dodać to, co jesteś winien do pożyczki na nowy samochód. Korzystając z powyższego przykładu, dokonałeś transakcji w samochodzie o wartości 3000 USD, a pozostało Ci jeszcze 5000 USD. Po wymianie masz saldo w wysokości 2000 USD. Jeśli sprzedajesz samochód za 20 000 $, dealer przejmuje 2 000 $, aby w sumie zaliczyć 22 000 $.

  Ważną częścią transakcji są odsetki. Będziesz płacić odsetki od 22 000 USD, a nie od 20 000 USD, co oznacza, że ​​w dłuższej perspektywie zapłacisz więcej, jeśli przeniesiesz różnicę na nową pożyczkę. Może to doprowadzić do ponownego odwrócenia się i rozpoczęcia cyklu od nowa. Jeśli to możliwe, spłacaj pożyczkę i nie pozwól jej rolować.

  Kierowcy często wymieniają się samochodem, który nadal ma pożyczkę lub zastaw. Po prostu upewnij się, że jeśli zamierzasz zamienić na nowy samochód, masz dodatni kapitał na pożyczce lub dodatkowe pieniądze na pokrycie różnicy między ceną wymiany a kwotą spłaty pożyczki.

  Cole, były dziennikarz prasowy, spędza wolny czas na czytaniu, pisaniu, graniu w gry wideo, oglądaniu filmów i poznawaniu każdego tematu pod słońcem. Mieszka z żoną i córką w Idaho. Śledź Cole’a na Twitterze: @ ColeMayer42

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy