Informacje o egzaminie z historii świata AP

17.02.2021

Dowiedz się, jakiego wyniku będziesz potrzebować i jakie punkty otrzymasz za kurs

 • Dzielić
 • FlipboardE-mail
 • Ph.D., język angielski, University of Pennsylvania
 • Magister, język angielski, University of PennsylvaniaLicencjat, inżynieria materiałowa i literatura, MIT
 • Facebook Facebook
 • Twitter TwitterHistoria świata to popularny przedmiot Advanced Placement, aw 2017 roku prawie 300 000 uczniów przystąpiło do egzaminu AP World History. Wiele uczelni ma wymóg historii jako część swoich ogólnych programów edukacyjnych, a wysoki wynik na egzaminie często spełnia ten wymóg i kwalifikuje uczniów do podjęcia kursów historii wyższego poziomu.

  O kursie i egzaminie z historii świata AP

  Historia świata AP ma na celu omówienie materiału, z którym można się spotkać na dwusemestralnym kursie historii świata na poziomie wprowadzającym, chociaż w rzeczywistości bardzo niewiele uczelni przyzna dwa semestry zaliczenia za ten kurs. Kurs jest szeroki i obejmuje ważne osoby i wydarzenia od 8000 rpne do chwili obecnej. Studenci uczą się przedstawiać argumenty historyczne i porównania historyczne oraz uczą się analizować i pisać o źródłach pierwotnych i wtórnych. Studenci uczą się, jak kontekstualizować wydarzenia historyczne i jak rozumieć przyczynę i skutek w odniesieniu do zjawisk historycznych.

  Kurs można podzielić na pięć szerokich tematów:

 • Sposoby, w jakie ludzie zostali ukształtowani przez środowisko, a także sposób, w jaki ludzie wpłynęli na środowisko i je przekształcili.
 • Powstanie i interakcja różnych kultur oraz sposoby, w jakie religie i różne systemy wierzeń kształtowały społeczeństwa w czasie.Zagadnienia państwowe, w tym badanie państw agrarnych, pastoralnych i kupieckich, a także ideologiczne podstawy systemów rządzenia, takie jak religia i nacjonalizm. Studenci badają również rodzaje państw, takie jak autokracje i demokracje oraz konflikty i wojny między państwami.Systemy gospodarcze, w tym ich tworzenie, ekspansja i interakcja. Studenci uczą się systemów rolniczych i przemysłowych, a także systemów pracy, w tym pracy bezpłatnej i pracy przymusowej.Struktury społeczne w społeczeństwach ludzkich, w tym oparte na pokrewieństwie, pochodzeniu etnicznym, płci, rasie i bogactwie. Studenci będą się uczyć, mając różne grupy społeczne, które są tworzone, utrzymywane i przekształcane.Wraz z pięcioma tematami, Światową Historię AP można podzielić na sześć okresów historycznych: Nazwa okresu Zakres dat Waga na egzaminie Transformacja technologiczna i środowiskowa8000 do 600 pne5 proc Organizacja i reorganizacja społeczeństw ludzkich600 pne do 600 n.e.15 proc Interakcje regionalne i międzyregionalne600 CE do 145020 procent Globalne interakcje1450 do 175020 procent Industrializacja i globalna integracja1750 do 190020 procent Przyspieszenie globalnych zmian i ponownego dostosowania1900 do chwili obecnej20 procentInformacje o wynikach egzaminów z historii świata AP

  W 2018 roku do egzaminu Advanced Placement World History przystąpiło 303 243 uczniów. Średnia ocena wyniosła 2,78. 56,2 procent studentów uzyskało wynik 3 lub wyższy, co oznacza, że ​​mogą kwalifikować się do zaliczenia uczelni lub odbycia kursu.

  Rozkład wyników z egzaminu AP World History przedstawia się następująco: Percentyle AP World History Score (dane z 2018 r.) Wynik Liczba studentów Procent studentów 526,9048.9 460,27219.9 383,10727.4 286,32228.5 146,63815.4College Board opublikował wstępne rozkłady wyników z egzaminu z historii świata dla zdających 2019. Należy pamiętać, że liczby te mogą się nieznacznie zmienić w miarę rejestrowania późnych egzaminów. Wstępne dane punktowe AP World History w 2019 roku Wynik Procent studentów 58.7 419 328.3 228.9 115.1Staż w College Credit Course dla historii świata AP

  Większość college’ów i uniwersytetów ma wymagania dotyczące historii i / lub globalnych perspektyw, więc wysoki wynik z egzaminu AP World History czasami spełnia jeden lub oba te wymagania.

  Poniższa tabela przedstawia reprezentatywne dane z różnych uczelni i uniwersytetów. Informacje te mają na celu przedstawienie ogólnego przeglądu punktacji i praktyk związanych z egzaminem AP World History. W przypadku innych szkół musisz przeszukać witrynę internetową uczelni lub skontaktować się z odpowiednim biurem rejestracyjnym, aby uzyskać informacje o miejscu AP. AP World History Wyniki i miejsce Szkoła Wyższa Wymagany wynik Kredyt za miejsce docelowe Georgia Tech4 lub 5Historia 1000 poziomów (3 godziny semestralne) LSU4 lub 5HIST 1007 (3 kredyty) MIT59 ogólnych jednostek obieralnych Notre Dame5Historia 10030 (3 kredyty) Reed College4 lub 51 punkt; brak miejsca docelowego Uniwersytet Stanford–brak zaliczeń lub miejsc na egzaminie AP World History Truman State University3, 4 lub 5HISTORIA 131 Cywilizacji świata sprzed 500 ne (3 kredyty) za 3 lub 4; HIST 131 Cywilizacji świata sprzed 500 AD i HIST 133 Cywilizacje światowe, 1700-obecnie (6 kredytów) za 5 UCLA (School of Letters and Science)3, 4 lub 58 kredytów i miejsce w historii świata Uniwersytet Yale–brak zaliczeń lub miejsc na egzaminie AP World HistoryOstatnie słowo na temat historii świata AP

  Pamiętaj, że staż w college’u nie jest jedynym powodem, dla którego warto wziąć udział w historii świata AP. Selektywne kolegia i uniwersytety zazwyczaj uznają osiągnięcia akademickie kandydata za najważniejszy czynnik w procesie rekrutacji. Zajęcia pozalekcyjne i eseje mają znaczenie, ale dobre oceny z trudnych zajęć mają większe znaczenie. Przyjaciele będą chcieli zobaczyć dobre oceny z zajęć przygotowawczych do college’u. Zajęcia Advanced Placement, International Baccalaureate (IB), Honours i Dual Enrollment odgrywają ważną rolę w wykazaniu gotowości kandydata do college’u. W rzeczywistości sukces na trudnych kursach jest najlepszym prognostykiem sukcesu w college’u dostępnym dla urzędników rekrutacyjnych. Wyniki SAT i ACT mają pewną wartość predykcyjną, ale najlepiej przewidują dochód kandydata.

  Jeśli próbujesz dowiedzieć się, które klasy AP wybrać, Historia świata jest często dobrym wyborem. Jest to popularny egzamin poniżej zaledwie pięciu przedmiotów: rachunku różniczkowego, języka angielskiego, literatury angielskiej, psychologii i historii Stanów Zjednoczonych. Kolegia lubią przyjmować studentów, którzy mają szeroką, światową wiedzę, a historia świata z pewnością pomaga wykazać tę wiedzę.

  Aby dowiedzieć się więcej o egzaminie AP World History, odwiedź oficjalną stronę College Board.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy