Jak bezpiecznie inwestować podczas Covid-19

17.02.2021

Richard Eisenberg redaktor Next Avenue

W takich trudnych czasach jak ten temat mądrego inwestowania może wydawać się nieco nieistotny. Ale chociaż twoje zdrowie fizyczne i psychiczne jest najwyraźniej najważniejsze, zechcesz również dobrze zadbać o swoje finanse.

Właśnie dlatego dwaj eksperci ds. Finansów osobistych i ja właśnie opublikowaliśmy nowy odcinek naszego podcastu Friends Talk Money „ Zarządzanie pieniędzmi w nowej gospodarce Covid-19 (dostępny wszędzie tam, gdzie masz podcasty).

Nasz pogląd: ustalenie, jak i gdzie zainwestować, jest jeszcze trudniejsze niż zwykle.

„Po prostu wiedz, że nie jesteś sam, jeśli uważasz, że sprawy są nieco zagmatwane. Naprawdę są – powiedział współgospodarz Terry Savage, publicysta zajmujący się finansami osobistymi w kraju i autor książki The Savage Truth . Savage dodał: „Myślę, że żyjemy w bardziej niepewnych czasach niż te, które widziałem od wczesnych lat siedemdziesiątych.

Jeśli korzystasz z Medicare, oto co powinieneś wiedzieć o szczepionce przeciw grypieNowa aplikacja PPP 3508S dla wielu, ale nie dla wszystkichCo jest sprawiedliwe, a co nieuczciwe, w akcie stanowym i lokalnym bailoucie dla bohaterów?„Wejdź i dowiedz się więcej o tym, jak solidne amerykańskie firmy wypłacające dywidendy mogą zdziałać cuda, aby zwiększyć Twoje dochody.

Współgospodarz Pam Krueger, rzecznik inwestorów, współgospodarz PBS Moneytrack i założycielka usługi polecania doradców finansowych Wealthramp.com, powiedziała, kiedy zapytała doradców, co pracuje dla ich klientów, „nawet ci, którzy wydają się być w najlepsza możliwa pozycja sprawia wrażenie wrażliwej .

Przy tej niezręcznej konfiguracji, oto kilka najważniejszych informacji z podcastu; możesz usłyszeć cały odcinek poniżej.

DybyPo najdłuższej hossie w historii, na początku 2020 r. Akcje zanotowały gwałtowny wzrost z powodu obaw o koronawirusa; co niektórzy nazywali „rynkiem niedźwiedzi z prędkością warp. Ostatnio jednak podskoczyli z powrotem. „Wszyscy mieliśmy wspólne 'Uff!’ – powiedział Krueger.

(Przeczytaj wszystkie relacje Next Avenue dotyczące Covid-19, które mają na celu informowanie starszych pokoleń, ich bezpieczeństwo i przygotowanie).

Indeks Standard & Poor’s 500 (akcje 500 największych amerykańskich firm) wzrósł o około 36% od marcowego minimum, choć w tym roku spadł o około 6%.

Ale Krueger powiedział: „W pewnym momencie musisz się obawiać, że spadnie inny but. W niedawnym badaniu Allianz Life przeprowadzonym wśród 1005 Amerykanów 54% stwierdziło, że obawia się, że rynek akcji jeszcze nie osiągnął dna.

Dlatego Krueger preferuje teraz konserwatywne akcje, które dają wiarygodne dywidendy.

„Wejdź i dowiedz się więcej o tym, jak solidne amerykańskie firmy wypłacające dywidendy mogą zdziałać cuda, aby zwiększyć Twoje dochody – radził Krueger. „To nie jest nierealne, aby uzyskać zwrot od 2 do 3 ½%, inwestując w wysokiej jakości akcje wypłacające dywidendę.

Savage dodał: „Wracając do 1926 r., Nigdy nie było dwudziestoletniego okresu, w którym ludzie tracili pieniądze na zdywersyfikowanym portfelu akcji z reinwestowanymi dywidendami, nawet przy wszystkich krachach na rynku, a nawet po uwzględnieniu inflacji.

Jedno zastrzeżenie: recesja prawdopodobnie zmusi niektóre amerykańskie firmy do zmniejszenia lub nawet wyeliminowania dywidend.

Jedna zaleta akcji wypłacających dywidendy: ich dywidendy zasadniczo zapewniają ochronę przed inflacją. a inflacja jest czymś, czym Savage jest teraz szczególnie zaniepokojony, podobnie jak niektórzy zarządzający funduszami hedgingowymi.

Obligacje, fundusze obligacji i bankowe CDObligacje i fundusze inwestycyjne obligacji mogą pomóc chronić Cię przed stratami inwestycyjnymi na giełdzie.

Jak Charles Rotblut, wiceprezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, powiedział podczas niedawnego webinarium, w którym uczestniczyłem w inwestowaniu błędów, których należy unikać przez najbliższe 6-12 miesięcy: „Obligacje odgrywają ważną rolę jako amortyzacja dla akcji strumień dochodów .

Jednak obawy przed inflacją Savage sprawiają, że nieufnie podchodzi do długoterminowych obligacji, w przypadku których można by trzymać dzisiejsze niskie stopy procentowe przez około 10 lat, a także pięcioletnie bankowe CD o stałym oprocentowaniu.

„Od sześciu miesięcy ostrzegałam przed obligacjami na Terrysavage.com – powiedziała. „Możesz stracić pieniądze, kiedy stopy procentowe wzrosną, a ceny obligacji spadną, jeśli mamy inflację.

Jednak krótkoterminowe lub średnioterminowe obligacje i fundusze obligacji – o niższych dochodach niż obligacje długoterminowe – zmniejszają ryzyko strat i inflacji. Ostatnio krótkoterminowe fundusze obligacji podlegających opodatkowaniu przynosiły dochód około 0,6%; wysokiej jakości, podlegające opodatkowaniu, średnioterminowe fundusze obligacyjne wynosi około 2,0%, a wysokiej jakości, podlegające opodatkowaniu długoterminowe fundusze obligacyjne – około 3,0%.

„Mówię:„ Pozostań na płytkim końcu puli, najkrótszym końcu, z funduszami obligacji – powiedział Krueger. „Nie chcesz zbytnio oddalać się od kontinuum ryzyka.

Ponieważ dochody z gminnych funduszy obligacji są wolne od podatku, są niższe niż w przypadku porównywalnych funduszy podlegających opodatkowaniu. Jednak recesja prawdopodobnie wywrze presję na miasta i państwa, sprawiając, że ich obligacje komunalne będą bardziej ryzykowne.

Oprocentowanie CD bankowych online jest zwykle wyższe niż CD z tradycyjnych banków. Ale Depositaccounts.com twierdzi, że niektóre duże banki internetowe ostatnio obniżyły stawki swoich płyt CD do najniższych w historii poziomów – czasami nawet niższych niż te, które płacą na kontach oszczędnościowych. Na przykład 5-letnia High Yield CD Ally Bank, której stopa procentowa wynosiła 2,15% na początku 2020 r., Obecnie płaci zaledwie 1,35%.

Fundusze na datę docelowąWielu pracowników zainwestowało swoje plany emerytalne 401 (k) w tak zwane fundusze na datę docelową lub fundusze cyklu życia. Dzięki tym funduszom wybierasz przewidywaną datę przejścia na emeryturę, a zarządzający funduszem odpowiednio inwestuje, zmniejszając procent portfela w akcje i zwiększając procent w bezpieczniejszych obligacjach wraz z wiekiem.

Zastanawiałem się, co Savage i Krueger myślą obecnie o funduszach dat docelowych. Osobiście jestem fanem tej strategii inwestycyjnej, chociaż uważam, że przed zainwestowaniem ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, jak bardzo zarządzający funduszem kieruje portfel w stronę akcji lub obligacji jako inwestorzy w pobliżu docelowego wieku. Niektórzy menedżerowie mają w tym momencie wyższe wagi w akcjach, niż można by się spodziewać.

Savage przekazał Ronowi Surzowi, znanemu konsultantowi emerytalnemu, ostrzeżenie dotyczące funduszu daty docelowej. „Ostrzegał przed funduszami dat docelowych od bardzo dawna – zauważył Savage. „Powiedział, że dla boomersów inwestujących w fundusze terminowe, bessy na początku ich emerytury mogą być niebezpieczne. Nadal możesz mieć dużą ekspozycję na akcje .

Krueger był bardziej zainteresowany funduszami dat docelowych, ale czuł, że mają ograniczenia. „Są całkowicie oparte na Twoim horyzoncie czasowym. Więc nie biorą pod uwagę prawdziwego życia. To dla mnie trochę zbyt uproszczone – zauważył Krueger. „To powiedziawszy, większość z nich nie radziła sobie zbyt źle, odkąd rynek ożywił się do tego stopnia.

Doradcy finansowiWszyscy trzej współgospodarze zgodzili się co do jednej rzeczy: przydatność posiadania dobrego doradcy finansowego, który pomoże Ci zarządzać inwestycjami. (Jak niedawno napisał Kerry Hannon z Next Avenue w „Where to Get Good, Free Financial Advice Now, niektórzy planiści finansowi oferują teraz swoje usługi pro bono ludziom, którzy zostali zdenerwowani przez pandemię.)

Krueger powiedziała, że ​​przebadała 100 doradców i zapytała, ilu ich klientów będzie mogło nadal przejść na emeryturę, kiedy planowali, pomimo pandemii.

„I to mnie naprawdę zaskoczyło. W sumie trzech na czterech klientów przejdzie na emeryturę zgodnie z planem – powiedział Krueger. „A ci, którzy muszą dostosować swoje plany emerytalne, odkładają datę przejścia na emeryturę tylko o rok do dwóch lat. Może to świadectwo solidnego planowania finansowego przez te wszystkie lata do 2020 roku .

Dobry doradca, Krueger, Savage i ja zgodziliśmy się, może pomóc zapewnić odpowiednią dywersyfikację twoich inwestycji. „Dywersyfikacja wygrywa wszystkie bitwy – powiedział Krueger. „Zawsze miał; zawsze będzie.

Dodał Savage: „Giełda kiedyś wróci. Ale pytanie brzmi: „Jak osobiście przez to sobie radzisz? To jest wyzwanie. Dzięki dobrej pomocy w zakresie planowania finansowego dasz radę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy