Jak często aktualizują się raporty kredytowe

Jak często aktualizują się raporty kredytowe
16.10.2020
Category: Twój Raport

Jeśli pracujesz nad poprawą swojego kredytu lub czekasz na określoną zmianę w raporcie kredytowym, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak często raporty kredytowe są aktualizowane. Możliwość przewidzenia, jak zmieni się twój raport kredytowy – a ostatecznie twoja ocena kredytowa – jest problemem dla każdego, kto wie, jak ważne jest posiadanie dobrego kredytu lub kto ma nadzieję na zatwierdzenie dużej pożyczki.

Kiedy możesz spodziewać się aktualizacji raportu kredytowego?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na temat tego, jak często wierzyciele aktualizują Twój raport kredytowy. Technicznie nie są zobowiązani do zgłaszania się do biur informacji kredytowej. Jednak gdy zgłaszają aktywność na koncie, są zobowiązani do upewnienia się, że Twoje informacje są kompletne, dokładne i mieszczą się w granicach czasowych raportowania kredytu. Wcześniejsze  

Ponieważ wierzyciele, którzy zgłaszają się do biur informacji kredytowej, stale aktualizują Twoje informacje, raport kredytowy może być aktualizowany nawet codziennie. Nie oznacza to, że wszystkie Twoje konta są aktualizowane codziennie. Firmy, z którymi masz konta, zgłaszają się do biur informacji kredytowej o różnych porach w ciągu miesiąca na podstawie własnego harmonogramu.

Pojawienie się aktualizacji w raporcie kredytowym nie potrwa długo. Ponieważ większość informacji kredytowej jest obecnie przesyłana elektronicznie, aktualizacje wysyłane do biur informacji kredytowej często pojawiają się od razu w raporcie kredytowym. Możliwe jest również, że nie zobaczysz żadnych aktualizacji raportów kredytowych, jeśli żadne informacje o koncie nie uległy zmianie.

Chociaż sam raport kredytowy może być aktualizowany codziennie, niektóre bezpłatne narzędzia do monitorowania kredytu odświeżają go tylko co tydzień lub co miesiąc. Gdy przeglądasz raport kredytowy za pośrednictwem tej konkretnej usługi, zobaczysz aktualizacje tylko tak często, jak zapewnia je usługa.

Kiedy biznes zgłasza się do biur kredytowych?

Konkretne informacje są aktualizowane w raporcie kredytowym na podstawie firmy dostarczającej informacje.

Wydawcy kart kredytowych często aktualizują informacje w raporcie kredytowym o dacie zamknięcia wyciągu z konta, która jest jednocześnie ostatnim dniem cyklu rozliczeniowego. Najnowszą datę zamknięcia wyciągu z konta można znaleźć na kopii ostatniego wyciągu rozliczeniowego, aby sprawdzić, kiedy dane konto zostanie zaktualizowane w raporcie kredytowym. Dodaj liczbę dni w cyklu rozliczeniowym do tej daty, aby oszacować najbliższą datę zamknięcia wyciągu z konta.

Na przykład, jeśli ostatni cykl rozliczeniowy zakończył się 17 kwietnia, a cykl rozliczeniowy trwa 29 dni, następną datą zamknięcia wyciągu z konta jest 16 maja.

Zapytania kierowane, gdy składasz wnioski kredytowe lub firmy chcą uzyskać wstępną kwalifikację, aktualizujesz od razu. Jeśli sprawdzisz swój raport kredytowy zaraz po złożeniu nowego wniosku, zapytanie już tam będzie. Należy o tym pamiętać, ponieważ przyszłe aplikacje mogą zostać odrzucone, jeśli masz zbyt wiele niedawnych zapytań.

Czas aktualizacji rejestrów publicznych jest różny i trudny do przewidzenia, ponieważ każdy sąd pracuje według innego harmonogramu.

A co z aktualizacjami negatywnych informacji?

Na szczęście błędy kredytowe nie będą towarzyszyć Ci na zawsze. Większość rachunków ujemnych całkowicie znika z raportu kredytowego po siedmiu latach. Powinieneś zobaczyć aktualizację raportu kredytowego, a te konta znikną w ciągu miesiąca, w którym przypada 7 rocznica daty zaległości.

Gdy konta są nadal w raporcie kredytowym, zostaną zaktualizowane, jeśli nastąpią zmiany w informacjach. Na przykład, jeśli dokonujesz płatności na obraźliwym koncie, płatność, stan konta i informacje o saldzie mogą zostać zaktualizowane.

Nieaktywne lub zamknięte konta mogą w ogóle nie zostać zaktualizowane, zwłaszcza jeśli nie było żadnych zmian na koncie od kilku miesięcy.

Jeśli kwestionujesz przedmiot, wyniki sporu zostaną zaktualizowane, gdy tylko biuro informacji kredytowej zakończy dochodzenie. Biura informacji kredytowej mają 30 dni na zbadanie sporu, ale ten termin może wzrosnąć do 45 dni, jeśli prześlesz dodatkowy dowód w trakcie dochodzenia. Wcześniejsze  

Szybsze aktualizacje raportów kredytowych

Kredytodawcy hipoteczni mogą być w stanie uiścić opłatę za szybką ocenę wyników w celu wcześniejszej aktualizacji raportu kredytowego, ale tylko w przypadku znanych nieścisłości. Jeśli próbujesz podnieść swoją ocenę kredytową o kilka punktów, aby uzyskać zgodę na pożyczkę lub zakwalifikować się do uzyskania lepszej stopy procentowej, Twój pożyczkodawca hipoteczny może skorzystać z tej usługi, aby Ci pomóc. Rapid działa, gdy masz dowód błędu w raporcie kredytowym lub jesteś w stanie spłacić konto od razu i potrzebujesz salda do odzwierciedlenia w raporcie kredytowym i wyniku od razu.

Kiedy aktualizacje raportów kredytowych będą widoczne w Twoim wyniku kredytowym?

Gdy zmiany pojawią się w raporcie kredytowym, zostaną uwzględnione w Twojej zdolności kredytowej. Następnym razem, gdy wyciągniesz swoją zdolność kredytową, te aktualizacje zostaną odzwierciedlone. Nie musi to oznaczać, że każda aktualizacja raportu kredytowego spowoduje zmianę Twojej zdolności kredytowej. Wszystko zależy od zaktualizowanych informacji i wszystkich innych informacji zawartych w raporcie kredytowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy