Jak opłacić rachunek karty kredytowej

Jak opłacić rachunek karty kredytowej
16.10.2020
Category: Kredytowej Może

W tym artykule:

 • Jak dokonać płatności kartą kredytową
 • Kiedy należy spłacić saldo karty kredytowej?
 • Czy posiadanie salda wpłynie na moją zdolność kredytową?
 • Wskazówki dotyczące nadążania za płatnościami kartą kredytową.
 • Monitoruj swoje konta kart kredytowych

Płacenie rachunku z karty kredytowej na czas każdego miesiąca jest jedną z najprostszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zbudować swój kredyt. Po otwarciu karty kredytowej jej wystawca może zaoferować kilka opcji opłacenia rachunku, w tym automatyczne wpłaty z konta bankowego.

Niezależnie od wybranej metody płatności, ważne jest, aby zrozumieć swój rachunek i wiedzieć, jak go opłacić przed terminem płatności, aby nie ryzykować przegapienia płatności i utraty kredytu.

Jak dokonać płatności kartą kredytową

Przed dokonaniem płatności musisz przejrzeć swój rachunek karty kredytowej, aby dowiedzieć się, ile jesteś winien. Rachunek będzie zawierał nowe saldo, minimalną należną kwotę i termin płatności.

 • Termin płatności: data, do której wystawca musi otrzymać płatność
 • Nowe saldo (lub saldo na wyciągu) : ile musisz zapłacić, jeśli chcesz uniknąć płacenia odsetek od przyszłych zakupów
 • Minimalna kwota płatności : kwota, którą musisz zapłacić, aby utrzymać dobrą opinię na koncie

Konto internetowe lub aplikacja Twojej karty kredytowej może również pokazywać aktualne saldo. Aktualne saldo może być wyższe niż saldo na wyciągu, ponieważ będzie zawierało transakcje (takie jak zakupy lub opłaty), które miały miejsce od czasu utworzenia wyciągu. Spłacanie bieżącego salda nie jest konieczne, ale może obniżyć saldo następnego wyciągu.

Jeśli nie dokonasz co najmniej minimalnej spłaty w ciągu 30 dni przed terminem płatności, wystawca karty kredytowej może zgłosić opóźnienie w płatności do biur kredytowych. Ale to nie jest wymówka, aby opóźnić płatność do ostatniej sekundy: możesz zostać obciążony opłatą za opóźnienie w płatności i ponieść inne konsekwencje, jeśli spóźnisz się tylko o jeden dzień w płatności kartą kredytową.

Metody płatności kartą kredytową

Wydawcy kart kredytowych mogą oferować różne opcje opłacania rachunków:

 • Płatność automatyczna: żądaj co miesiąc płatności automatycznych z połączonego konta. Możesz ogólnie wybrać kwotę lub zdecydować się na saldo wyciągu lub minimalną płatność i wybrać datę płatności.
 • Płatności online : możesz zalogować się na swoje konto lub aplikację online i ręcznie zażądać płatności z połączonego konta. Płatności online ułatwiają zażądanie płatności w dowolnym momencie i możesz wybrać kwotę do zapłaty.
 • Płatności osobiste : możesz dokonać płatności w oddziale banku lub bankomacie, co może być szybkim i bezpiecznym sposobem dokonywania płatności.
 • Telefonicznie : zadzwoń do banku, aby dokonać płatności po potwierdzeniu konta karty kredytowej i metody płatności. Numer może przekierować Cię do automatycznej linii serwisowej.
 • Wyślij pocztą lub przelewem płatność : możesz wysłać czek osobisty, czek gotówkowy lub przekaz pieniężny albo wysłać przelew na swoją płatność. Inne opcje mogą być lepsze, ponieważ płatność może się zgubić lub dotrzeć po terminie. Jeśli zdecydujesz się wysłać płatność pocztą, nie wysyłaj gotówki.

Będziesz także chciał przejrzeć wyciąg z karty kredytowej lub witrynę internetową wydawcy karty, aby sprawdzić czasy i terminy przetwarzania. Na przykład niektóre firmy obsługujące karty kredytowe mogą uznać płatność za opóźnioną, jeśli nie otrzymają jej w określonym czasie w terminie. Inni mogą przetworzyć płatność tego dnia lub przetworzyć ją następnego dnia, ale nie uznają Cię za spóźnionego.

Skonfigurowanie płatności automatycznej na co najmniej minimalną kwotę płatności może być dobrym sposobem na uniknięcie przeoczenia punktu końcowego. Jeśli monitorujesz saldo i konto bankowe lub utrzymujesz wystarczająco duże saldo na koncie bankowym, skorzystanie z automatycznej płatności pełnej kwoty wyciągu może ułatwić zarządzanie kartą kredytową. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ płatności automatyczne mogą również prowadzić do przekroczenia poziomu konta.

Kiedy należy spłacić saldo karty kredytowej?

Najlepiej byłoby, gdybyś spłacał pełne saldo wyciągu każdego miesiąca przed terminem płatności. Jeśli to zrobisz, a Twoja karta ma okres karencji, nie będziesz płacić odsetek od nowych zakupów kartą kredytową.

Ale jeśli nie możesz spłacić całego salda na wyciągu, nie martw się – po prostu spróbuj dokonać minimalnej płatności przed terminem płatności. Wszelkie saldo pozostałe na karcie kredytowej zostanie przeniesione lub „obróci” do salda z następnego miesiąca i będzie podatne na odsetki.

Po wyrównaniu salda spłata go przed terminem płatności może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wydawcy kart kredytowych zazwyczaj naliczają odsetki codziennie. W niektórych przypadkach wczesna płatność może również pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej.

Czy posiadanie salda wpłynie na moją zdolność kredytową?

Chociaż opóźniona płatność nie wpłynie na Twoje wyniki kredytowe, chyba że spóźnisz się 30 lub więcej dni, utrzymanie salda może mieć bardziej bezpośredni wpływ. To, czy boli twoje wyniki, może zależeć od kwoty salda w stosunku do dostępnego kredytu.

Ważnym czynnikiem jest tutaj współczynnik wykorzystania kredytu, który mierzy ilość dostępnego kredytu, z którego korzystasz. Zwykle jest wyświetlany jako procent porównujący saldo karty z jej limitem kredytowym. Na przykład, jeśli limit Twojej karty kredytowej wynosi 200 USD, a saldo 100 USD, wskaźnik wykorzystania kredytu wynosi 50%.

Twoje wykorzystanie jest ważnym czynnikiem oceny kredytowej, a niższy wskaźnik wykorzystania jest najlepszy dla twoich wyników. Wysoki wskaźnik wykorzystania (powyżej 30%) może zacząć szkodzić Twoim wynikom.

Jednym z potencjalnie mylących punktów jest to, że ważne liczby to saldo karty i limit kredytowy, które pojawiają się w raporcie kredytowym. Liczby te pochodzą z momentu, gdy wystawca karty kredytowej wysyła aktualizację do biur informacji kredytowej, co często ma miejsce pod koniec okresu rozliczeniowego.

W rezultacie saldo może być bliższe saldzie na wyciągu niż bieżące saldo, jeśli sprawdzasz swoje konto online. Umowa oznacza, że ​​możesz również mieć wysoki wskaźnik wykorzystania, nawet jeśli co miesiąc płacisz w całości rachunek. Jeśli chcesz tego uniknąć, możesz spłacać saldo przez cały miesiąc.

Wskazówki dotyczące nadążania za płatnościami kartą kredytową.

Możesz być na bieżąco z płatnościami kartą kredytową, monitorując swoje wydatki, konto karty kredytowej i metodę płatności. Oto kilka wskazówek:

 • Skonfiguruj płatności automatyczne. Korzystanie z automatycznej płatności za co najmniej minimalną miesięczną płatność może pomóc uniknąć opłat za opóźnienia w płatnościach.
 • Wybierz daty płatności. Wielu wydawców kart pozwala wybrać termin płatności rachunku. Wybierz datę, która jest łatwa do zapamiętania i dopasowana do Twoich finansów (na przykład dzień po otrzymaniu zapłaty).
 • Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia. Jeśli wystawca Twojej karty to oferuje, możesz zarejestrować się w celu otrzymywania powiadomień e-mail, SMS-ów i aplikacji. Możesz ustawić alerty, gdy saldo przekroczy określony punkt lub aby poinformować Cię, że Twój rachunek jest wkrótce wymagalny.
 • Monitoruj swoje wydatki. Łatwiej jest spłacić cały rachunek, jeśli ograniczysz wydatki do zakupów, na które Cię stać. W tym przypadku przydatna może być rada, aby traktować kartę kredytową jak kartę debetową i wydawać tylko to, co masz.
 • Dokonuj płatności przez cały miesiąc. Dokonywanie wczesnych płatności może obniżyć wskaźniki wykorzystania i pomóc uniknąć zaskakująco wysokich rachunków. Jeśli otrzymujesz zapłatę co tydzień lub co dwa tygodnie, możesz wybrać te godziny, aby spłacić również rachunek karty kredytowej.

Monitoruj swoje konta kart kredytowych

Śledzenie rachunków i rachunków kart kredytowych może być bardziej skomplikowane, jeśli masz kilka kart. Tworzenie budżetu i korzystanie z oprogramowania do zarządzania budżetem, które umożliwia łączenie i synchronizowanie wielu kont, może pomóc w kontrolowaniu wydatków i sald. Możesz również zarejestrować się w bezpłatnej usłudze monitorowania kredytów Experian, aby przeglądać salda w raporcie kredytowym i otrzymywać automatyczne powiadomienia, jeśli są jakieś podejrzane zmiany.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy