Jak przejść do nowego banku lub unii kredytowej

17.02.2021
Category: Twoja Zdolność

Wybierz bank z niskimi opłatami i wysokimi stopami procentowymi. Wypisz rachunki, depozyty i usługi ze starego banku. Otwórz nowe konto, a następnie zamknij stare.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Może szukasz wyższego oprocentowania. Może przeprowadzasz się i chcesz mieć bank z większą liczbą lokalizacji w nowej okolicy. A może po prostu masz dość złej obsługi klienta i chcesz przenieść swoją firmę gdzie indziej.

Bez względu na powód, zmiana banku nie musi być kłopotliwa. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący przenoszenia kont czekowych lub oszczędnościowych do nowej instytucji finansowej.

1. Zastanów się, gdzie chcesz otworzyć nowe konto

Dla większości z nas banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe, ich odpowiedniki typu non-profit, mają kluczowe znaczenie dla naszego życia finansowego. Ale przy tak wielu opcjach, jak wybrać nową, skoro stara już nie odpowiada Twoim potrzebom?

Zastanów się, jakich funkcji chcesz. Znalezienie miejsca, w którym znajdują się oddziały i bankomaty w pobliżu, może być ważne, a może wolisz wybrać bank internetowy z wysokimi stopami procentowymi i świetnym programem zwrotu opłat za bankomat. Niezależnie od tego, czy jest to bank stacjonarny, czy tylko online, będziesz chciał znaleźć bank, który ma niskie opłaty i wysokie oprocentowanie, zwłaszcza na rachunkach czekowych i oszczędnościowych. Upewnij się, że nowy bank ma wszystkie potrzebne usługi. (Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz wskazówki dotyczące wyboru banku).

Pamiętaj, że nie musisz mieć wszystkich swoich kont w jednym miejscu. Jeśli jesteś otwarty na odrobinę żonglerki, możesz zoptymalizować swoje finanse, korzystając z wielu kont w różnych bankach. Na przykład, możesz skorzystać z wysokiego rocznego zysku procentowego z kontem oszczędnościowym online, jednocześnie mając otwarte konto czekowe w tradycyjnym banku, dzięki czemu możesz mieć osobiście obsługę klienta, gdy jej potrzebujesz. Zachowaj liczbę kont, którymi możesz zarządzać, aby uniknąć przypadkowych wypłat. Jeśli ważne jest dla Ciebie trzymanie rachunków pod jednym dachem, zapoznaj się z naszą listą najlepszych banków do prowadzenia rachunków czekowych i oszczędnościowych.

2. Otwórz konto w nowym banku

Większość banków bardzo ułatwia otwarcie rachunku czekowego lub oszczędnościowego online lub osobiście. Zwykle będziesz musiał podać podstawowe dane osobowe i dokumenty, takie jak imię i nazwisko, adres, oficjalny dowód tożsamości ze zdjęciem i numer ubezpieczenia społecznego. Jeśli bank tego wymaga, będziesz musiał przelać środki na nowe konto. Często można to zrobić elektronicznie ze starego konta w innym banku (o ile jest nadal otwarte), ale możesz też wpłacić gotówkę lub czek.

Twoja zdolność kredytowa prawdopodobnie nie zostanie sprawdzona. Wiele banków sprawdza potencjalnych kandydatów, patrząc na ChexSystems, bazę danych, która pokazuje negatywną historię bankową, ale nie zawiera informacji kredytowych. Jest kilka banków, które mogą dokonywać miękkiej lub twardej akcji kredytowej, ale tylko ta twarda prowadzi do zwykle krótkotrwałego spadku zdolności kredytowej. To zapytanie kredytowe może wystąpić, jeśli podczas otwierania konta czekowego ubiegasz się o program ochrony debetu lub linię kredytową.

Upewnij się, że spełniasz minimalne wymagania dotyczące depozytu. Podczas gdy większość banków ma uzasadnione wymagania dotyczące depozytu za otwarcie nowego konta i uzyskanie odsetek – zwykle w przedziale od 0 do 100 USD – niektóre wymagają tysięcy dolarów. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby rozpocząć, zanim otworzysz konto.

3. Zrób listę subskrypcji, płatności automatycznych, depozytów i usług w starym banku

Aby bezproblemowo przenieść wszystkie stare automatyczne usługi na nowe konto bankowe, wyświetl roczną historię transakcji (aby wykryć wszelkie roczne opłaty abonamentowe, które mogłeś stracić) i zanotuj następujące informacje:

Automatyczne opłacanie rachunków i subskrypcje (miesięczne lub roczne).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy