Jak utworzyć identyfikator Apple ID bez karty kredytowej

Jak utworzyć identyfikator Apple ID bez karty kredytowej
16.10.2020
Category: Jeśli Jednak

Autor: Salman Patwegar

Podczas tworzenia Apple ID po raz pierwszy zostaniesz poproszony o podanie danych karty kredytowej. Jeśli jednak chcesz pobierać tylko bezpłatne aplikacje, książki i utwory z iTunes, możesz utworzyć Apple ID bez karty kredytowej.

Utwórz Apple ID bez karty kredytowej

Utworzenie Apple ID umożliwia dostęp do bogatego ekosystemu Apple, obejmującego mnóstwo aplikacji, muzyki, filmów, filmów, podcastów i książek.

Oczywiście Apple oczekuje, że użytkownicy byliby zainteresowani powiązaniem swojej karty kredytowej lub innej formy płatności z ich Apple ID.

Jednak są też Użytkownicy, którzy nie używają kart kredytowych lub nie chcą łączyć swojej karty kredytowej z Apple ID. W przypadku takich użytkowników istnieje obejście umożliwiające utworzenie Apple ID bez konieczności podawania danych karty kredytowej.

Utwórz Apple ID bez karty kredytowej na iPhonie

Wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć Apple ID bez karty kredytowej na iPhonie lub iPadzie.

1. Otwórz App Store na swoim iPhonie lub iPadzie.

2. Po wejściu do App Store znajdź dowolną darmową aplikację, grę, dzwonek lub tapetę i naciśnij przycisk Pobierz znajdujący się obok pozycji Bezpłatna.

3. W wyskakującym okienku, które się pojawi, stuknij opcję Utwórz nowy Apple ID.

4. Na następnym ekranie podaj swój adres e-mail, hasło, wybierz kraj, w którym chcesz używać swojego Apple ID i stuknij w Dalej.

5. Podobnie postępuj zgodnie z kolejnym zestawem instrukcji, aż dojdziesz do strony Informacje rozliczeniowe. Na tej stronie dotknij opcji Brak.

Po wykonaniu wszystkich wymaganych czynności zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojego Apple ID przez e-mail. Musisz zweryfikować swój Apple ID, zanim będziesz mógł go używać.

Uwaga: jeśli opcja płatności „Brak” nie jest dostępna, możesz zapoznać się z tym przewodnikiem: Jak włączyć brakującą opcję na ekranie informacji o płatnościach Apple ID

Utwórz Apple ID bez karty kredytowej na komputerze Mac lub PC

Jeśli chcesz utworzyć Apple ID bez karty kredytowej na swoim komputerze, musisz najpierw pobrać iTunes na swój komputer.

W przypadku komputerów Mac iTunes powinien być łatwo dostępny, natomiast w przypadku komputerów PC przed wykonaniem tych kroków należy pobrać i zainstalować iTunes na komputerze.

1. Otwórz iTunes na komputerze Mac lub PC.

2. Gdy jesteś w iTunes, kliknij opcję Sklep znajdującą się na górnym pasku menu (jeśli nie jesteś jeszcze w sekcji Sklepu).

3. Następnie wyszukaj dowolną bezpłatną aplikację, piosenkę, dzwonek lub cokolwiek, co nie ma ceny w stosunku do nazwy i spróbuj pobrać ją na swój komputer, klikając Pobierz.

Wskazówka: możesz wyszukiwać bezpłatne produkty, wpisując Bezpłatne w pasku wyszukiwania.

4. Gdy spróbujesz pobrać darmową pozycję, zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu swojego Apple ID. Kliknij przycisk Utwórz Apple ID.

5. Na następnym ekranie podaj swój adres e-mail, hasło, wybierz kraj, w którym chcesz używać swojego Apple ID i kliknij przycisk Kontynuuj.

6. Podobnie postępuj zgodnie z kolejnym zestawem instrukcji, aż dojdziesz do strony Informacje o płatności. Na tej stronie kliknij opcję Brak jako typ płatności.

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych informacji zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojego Apple ID przez e-mail. Musisz zweryfikować swój Apple ID, zanim będziesz mógł go używać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy