Jak zbudować kredyt po bankructwie

Jak zbudować kredyt po bankructwie
16.10.2020
Category: Wystawca Karty

Do 20 kwietnia 2021 roku Experian, TransUnion i Equifax będą oferować wszystkim amerykańskim konsumentom bezpłatne cotygodniowe raporty kredytowe za pośrednictwem AnnualCreditReport.com, aby pomóc Ci chronić swoje zdrowie finansowe podczas nagłych i bezprecedensowych trudności spowodowanych przez COVID-19.

W tym artykule:

 • Praktykuj dobre nawyki kredytowe
 • Złóż wniosek o zabezpieczoną kartę kredytową
 • Zajrzyj do pożyczki na budowę kredytu
 • Monitoruj swój kredyt
 • Życie po bankructwie

Upadłość to trudny proces prawny, który może mieć poważny, negatywny wpływ na Twój kredyt. Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​bez względu na to, ile szkód wyrządzisz twojemu kredytowi, nie będzie to trwać wiecznie.

Bankructwo pozostaje w raporcie kredytowym przez siedem lub 10 lat, ale jego wpływ zmniejsza się wraz z upływem czasu. W międzyczasie możesz od razu zacząć ulepszać swój kredyt, wykonując kilka aktywnych kroków.

Praktykuj dobre nawyki kredytowe

Praktykowanie dobrych nawyków finansowych jest kluczem do zbudowania doskonałego kredytu po upadłości. Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, Twój kredyt może odzyskać równowagę po niepowodzeniu:

 • Spłacaj wszystkie długi na czas. Historia płatności jest najważniejszym czynnikiem określającym Twoją zdolność kredytową. Kiedy terminowo spłacasz kredyt i pożyczkę, dodajesz nowe, pozytywne informacje do swoich raportów kredytowych. Pomaga to w budowaniu wyników i pokazuje przyszłym wierzycielom, że jesteś wiarygodnym kredytobiorcą.
 • Bądź na bieżąco z rachunkami. Terminowe opłacanie rachunków domowych, takich jak rachunki za telefon komórkowy i rachunki za media, pomaga uniknąć opóźnień w opłatach i zapobiega przechodzeniu kont do windykacji, która może uszkodzić Twój kredyt. Teraz terminowe płatności za telefon komórkowy, media, a nawet rachunki za przesyłanie strumieniowe wideo i telewizję kablową mogą pomóc Ci w zwiększeniu zdolności kredytowej dzięki Experian Boost . Ta bezpłatna usługa zapewnia kredyt na terminowe miesięczne płatności, które wcześniej nie mogły pomóc w uzyskaniu kredytu, co często skutkuje natychmiastowym wzrostem wyniku Experian FICO ® ☉.
 • Unikaj używania plastiku. Posiadanie karty kredytowej i dokonywanie comiesięcznych płatności to świetny sposób na zbudowanie kredytu. Jednak wbrew popularnemu mitowi posiadanie salda na karcie nie jest konieczne, aby utrzymać dobry kredyt. W rzeczywistości jednym z najlepszych i najszybszych sposobów na zbudowanie dobrego kredytu jest spłata salda karty kredytowej – i dalsze spłacanie ich w całości co miesiąc.
 • Oszczędzaj na sytuacje awaryjne. Kiedy nie masz pieniędzy na oszczędności, niewielki, ale nieoczekiwany wydatek może zepsuć Twoje finanse i skłonić do zaciągnięcia nowego długu lub pominięcia płatności rachunków. Nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na wpłacenie mnóstwa pieniędzy na awaryjny fundusz oszczędnościowy, zacznij od osiągnięcia celu, który jest dla Ciebie osiągalny, na przykład zaoszczędzenia miesięcznego czynszu. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest automatyczne odkładanie niewielkiej ilości gotówki z każdej wypłaty.
 • Daj temu czas. Jeśli chodzi o kredyt, szybkie poprawki zwykle powodują więcej problemów niż rozwiązują. Firmy naprawcze twierdzą, że mogą szybko naprawić kredyt, ale ich rozwiązanie ma swoją cenę i może wiązać się z dużym ryzykiem. Ostatecznie najtańszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawę swojego kredytu jest samodzielna praca nad nim.

Złóż wniosek o zabezpieczoną kartę kredytową

Po ogłoszeniu upadłości uzyskanie zezwolenia na nowe pożyczki lub karty kredytowe może być trudne. Ale posiadanie otwartych kont kredytowych pomaga odbudować kredyt. Więc co robisz?

Zabezpieczone karty kredytowe to świetny sposób na rozpoczęcie. Nie potrzebujesz dobrego kredytu, aby zakwalifikować się do otrzymania zabezpieczonej karty kredytowej. Zamiast tego kwalifikujesz się, składając depozyt, który wierzyciel może zatrzymać, jeśli przestaniesz dokonywać płatności na koncie. Oto kilka kluczowych funkcji, których należy szukać w zabezpieczonej karcie:

 • Raportowanie do biur kredytowych : Upewnij się, że wystawca karty zgłosi informacje o Twoim koncie do wszystkich trzech głównych biur kredytowych (Experian, TransUnion i Equifax), co daje lepszą możliwość zebrania wszystkich wyników kredytowych.
 • Opcja konwersji : w idealnym przypadku Twoja zabezpieczona karta kredytowa zostanie „zamieniona” na niezabezpieczoną po określonym czasie. Po konwersji otrzymasz zwrot depozytu, o ile spłacisz saldo. Możesz także nadal korzystać z karty, aby pomóc Ci w budowaniu historii kredytowej.
 • Kwota depozytu : im większy depozyt na zabezpieczonej karcie, tym wyższy limit kredytowy. Posiadanie większej ilości dostępnych kredytów – których nie używasz – pomaga poprawić współczynnik wykorzystania kredytu i podnieść swoje wyniki.
 • Stawki i opłaty : Opłaty i stopy procentowe mogą być wysokie w porównaniu z niezabezpieczonymi kartami. Pamiętaj, aby przejrzeć roczną stopę procentową (APR), opłatę roczną, opłatę za utrzymanie i wszelkie inne opłaty, aby wybrać najlepiej zabezpieczoną kartę i ograniczyć koszty do minimum.

Wiele spółdzielczych kas pożyczkowych oferuje zabezpieczone karty kredytowe, a niektóre banki również. Możesz także skorzystać z Experian CreditMatch , aby porównać wiele ofert bezpiecznych kart kredytowych w jednym miejscu.

Zajrzyj do pożyczki na budowę kredytu

To normalne, że denerwujesz się zaciągnięciem pożyczki po bankructwie, ale pożyczki dla budowniczych kredytów są wyposażone w funkcje, które pomagają odbudować kredyt przy mniejszym ryzyku.

Pożyczka dla budowniczego kredytu działa jak pożyczka na odwrót. Zamiast pobierać ryczałtową kwotę z góry, dokonujesz comiesięcznych wpłat na konto oszczędnościowe, którym zarządza pożyczkodawca. Pod koniec okresu płatności, który zwykle wynosi od jednego do dwóch lat, otrzymasz pieniądze, które wpłaciłeś na konto. Zwykle pełna kwota wynosi 1000 USD lub mniej.

Nie każdy bank oferuje pożyczki dla budowniczych kredytów, ale można je znaleźć w lokalnych spółdzielczych kasach pożyczkowych, bankach lokalnych lub w Internecie.

Monitoruj swój kredyt

Monitorowanie informacji kredytowych jest kluczowym elementem odzyskiwania środków po upadłości. Po złożeniu wniosku będziesz chciał regularnie monitorować swój kredyt, aby mieć oko na rachunki, które są rozładowywane i upewnić się, że są prawidłowo zgłaszane.

Monitorowanie kredytu może również pomóc wykryć błędy i wczesne oznaki kradzieży tożsamości, takie jak wnioski o pożyczkę złożone w Twoim imieniu, zanim wymkną się spod kontroli.

Istnieje kilka wspaniałych sposobów bezpłatnego przeglądania informacji kredytowych. Jednym ze sposobów jest odwiedzanie witryny AnnualCreditReport.com w celu uzyskania kopii wszystkich trzech raportów kredytowych raz w roku – obecnie dostępnych raz w tygodniu, do kwietnia 2021 r., W wyniku pandemii COVID-19.

Aby uzyskać dostęp do informacji kredytowych i bezpłatnych powiadomień o alertach, możesz również bezpłatnie zarejestrować się, aby co 30 dni wyświetlać raport kredytowy Experian.

Życie po bankructwie

Po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości nie ma magicznej sztuczki, która sprawi, że Twój kredyt odbije się z dnia na dzień. Budowanie dobrego kredytu wymaga czasu, ale zrozumienie, co zawiera twoje raporty kredytowe i wyniki, pomoże ci przyspieszyć ten proces.

Unikanie pożyczek i kart kredytowych może wydawać się najlepszym rozwiązaniem po bankructwie, ale jeśli nie masz żadnych otwartych kont, dodanie nowych, pozytywnych informacji do pliku kredytowego może być prawie niemożliwe.

Zamiast wyrzekać się kredytu na zawsze, skoncentruj się na oszczędnym korzystaniu z kart kredytowych i pożyczek, dokonywaniu wszystkich płatności na czas i regularnym monitorowaniu informacji kredytowych. Razem te kroki pomogą Ci odbudować mocny kredyt w ciągu kilku lat od ogłoszenia upadłości.

Co znajduje się w Twoim raporcie kredytowym?

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami kredytowymi za darmo i dowiedz się, co pożyczkodawcy mogą zobaczyć podczas sprawdzania Twojego kredytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy