Najlepsze banki internetowe września 2020 r

17.02.2021

Data modyfikacji: 17 września 2020 r

Dzięki większej liczbie banków internetowych dostępnych teraz niż kiedykolwiek wcześniej, znalezienie najlepszego banku internetowego nigdy nie było łatwiejsze. W tym artykule wyjaśnimy, jak działają banki internetowe, niezależnie od tego, czy są bezpieczne, i porównamy, czym różnią się od tradycyjnych banków. Zbadamy również zalety i wady korzystania z banków internetowych, a także przedstawimy informacje o niektórych ich aktualnych ofertach i stawkach.


Deal of the Day : Chase oferuje teraz 200 $ premii gotówkowej przy otwieraniu całkowitego konta czekowego . Brak minimalnego depozytu, a wszystkie depozyty są ubezpieczone przez FDIC do maksymalnej kwoty 250 000 USD na deponenta.

Ujawnienie reklam – oferty oszczędności, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm, od których DoughRoller otrzymuje wynagrodzenie. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). DoughRoller nie obejmuje wszystkich firm oszczędnościowych ani wszystkich ofert oszczędnościowych dostępnych na rynku.

Spis treści:

Najlepsze banki internetowe – krótkie recenzje

Zacznijmy od przyjrzenia się niektórym z najlepszych banków internetowych w 2020 roku .

Bank internetowy
Oszczędności RRSO
Złóż wniosek tutaj Citi Accelerate Savings1,00%Ucz się więcejBarclays Bank0,60%Ucz się więcejCIT Bank MMA0,80% RRSO (wymagany minimalny depozyt w wysokości 100 USD)0,60%Ucz się więcejCzłonek FDIC National Bank American Express0,60%Ucz się więcejHSBC Direct0,50%Ucz się więcejLubimy banki internetowe, ponieważ oferują konkurencyjne stopy procentowe, niskie opłaty i inne opcje, a jednocześnie sprawiają, że bankowość jest wygodniejsza niż kiedykolwiek. Do wyboru jest wiele różnych banków. Osobiście mam konta w Ally i Capital One 360, a także mam konto w American Express National Bank – członek FDIC.

Na podstawie moich osobistych doświadczeń oraz obszernych badań, oto niektóre z najlepszych banków internetowych, które naszym zdaniem wyróżniają się na tle innych:

Citi – Citi oferuje obecnie najwyższą RRSO ze wszystkich kont oszczędnościowych online, które nie wymagają minimalnej wpłaty, aby uzyskać odsetki. Konto przyspieszonego oszczędzania obecnie przynosi 1,00% RRSO, a jeśli potrzebujesz gotówki bonusowej, powinieneś rozważyć konto Citi Priority Checking, które oferuje 700 $ premii gotówkowej za spełnienie określonych wymagań.

Aktualne stawki

 • Citi Accelerate Savings: 1,00% RRSO
 • Citi Priority Checking Account – bonus 700 $ CIT Bank – W miarę jak stopy procentowe powoli rosną, CIT Bank walczy o pierwsze miejsce. Obecnie oferuje jedną z najwyższych RRSO dostępnych na koncie Konstruktora oszczędności. CIT oferuje również świetne stawki na produkty MMA i 12-miesięczne produkty CD

  Aktualne stawki

  American Express® Personal Savings – bankowałem z American Express od kilku lat i mogę ręczyć za ich jakość. Obecnie American Express® Personal Savings oferuje dwa podstawowe produkty; Płyty CD i oszczędności. Urok ich ofert płyt CD zaczyna się po 18 miesiącach, a zarówno konta oszczędnościowe online, jak i konta CD nie wymagają minimalnego depozytu. Stawki aktualne na dzień 17.09.2020.

  Aktualne stawki

  Bezpośrednie oszczędności HSBC – Trudno byłoby znaleźć lepszą stopę procentową niż ta, którą HSBC Direct obecnie oferuje na swoim koncie oszczędnościowym. RRSO w wysokości 0,50% jest oferowana we wszystkich saldach i nie trzeba się martwić o miesięczne opłaty za utrzymanie.

  Nie ma również minimalnego depozytu wymaganego do otwarcia konta.

  Aktualne stawki

  FNBO Direct – First National Bank of Omaha oferuje obecnie konkurencyjną RRSO dla swojego internetowego konta oszczędnościowego z minimalnym depozytem w wysokości zaledwie 1 USD. Co jeszcze bardziej imponujące, oferuje oprocentowane konto czekowe, które obecnie opłaca 0,65% RRSO.

  Aktualne stawki

  • Oszczędności online FNBO: 1,00% RRSO
  • Sprawdzanie FNBO: 0,65% RRSO Discover Bank – Discover to coś więcej niż tylko karty kredytowe. Dzięki Discover Bank klienci mogą znaleźć świetne stawki na prawie każdym typie konta, jakiego chcą – w tym na koncie oszczędnościowym, rynku pieniężnym, płytach CD i IRA.

   Aktualne stawki

   Barclays – brytyjski gigant bankowy Barclays oferuje klientom w USA dostęp do internetowych kont oszczędnościowych i płyt CD. Konta oszczędnościowe online za pośrednictwem Barclays nie zawierają minimalnych sald do otwarcia ani miesięcznych opłat za utrzymanie.

   Aktualne stawki

   • Oszczędności online Barclays: 0,60% RRSO
   • Barclays 1-roczne CD: 1,20% RRSO5-letni CD Barclays: 1,20% RRSOCo to jest bank internetowy?

    Mówienie o bankach internetowych jako innych niż tradycyjne banki może wydawać się dziwne. Czy wszystkie banki nie oferują bankowości internetowej?

    Bank internetowy to instytucja finansowa, która nie ma fizycznych oddziałów. Cała bankowość odbywa się online. Zaletą jest to, że bez kosztów fizycznych lokalizacji banki internetowe oferują wyższe oprocentowanie produktów oszczędnościowych i niższe opłaty. I konsumenci zwrócili uwagę.

    Chociaż wielu konsumentów nadal uwielbia pomysł robienia interesów z tradycyjnym bankiem, faktem jest, że ogromna liczba konsumentów korzysta z opcji bankowości internetowej. Według raportu Rezerwy Federalnej „Konsumenci i mobilne usługi finansowe 2015, 74% klientów bankowych zgłosiło, że w 2014 r. Korzystali z jakiejś aplikacji bankowości internetowej w celu uzyskania dostępu do swoich kont bankowych.

    Liczba ta wzrosła z 65% w 2011 r. Jeszcze bardziej uderzające jest to, że 35% klientów bankowych korzystało z aplikacji bankowości mobilnej w 2014 r., W porównaniu z zaledwie 20% w 2011 r. Widać wyraźnie, że trend w bankowości internetowej rośnie.

    Co zatem sprawia, że ​​bankowość internetowa jest tak atrakcyjna dla konsumentów bankowych? Po pierwsze, bankowość internetowa jest niezwykle wygodna. Klienci banków internetowych mogą uzyskać dostęp do swoich informacji z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. To sprawia, że ​​wykonywanie wszystkich lub nawet niektórych czynności związanych z bankowością online jest bardzo wygodne. Nawet tradycyjne banki obejmują teraz część bankowości internetowej dla większości swoich klientów.

    W przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników banki internetowe nie mają fizycznych lokalizacji stacjonarnych. Oczywiście przedstawia to zarówno zalety, jak i wady dla klientów bankowości internetowej. Ponieważ banki nie mają wysokich kosztów ogólnych związanych z utrzymaniem lub zatrudnieniem w fizycznych lokalizacjach, są w stanie przekazać te oszczędności swoim klientom w postaci produktów o wyższej wydajności.

    Ponadto banki internetowe zazwyczaj mogą pobierać niższe opłaty z tych samych powodów. Jednak klienci, którzy obsługują głównie gotówkę, mogą uznać, że brak lokalizacji oddziału jest większym problemem niż jest to warte. Klienci, którzy pragną osobistego doświadczenia, również będą rozczarowani.

    Podobnie jak większość tradycyjnych banków ma wsparcie FDIC, banki internetowe również podlegają ich ochronie. Ponadto wiele banków internetowych oferuje te same produkty bankowe, które można znaleźć w tradycyjnych bankach. Większość banków internetowych oferuje rachunki czekowe, oszczędnościowe, CD i konta rynku pieniężnego. Jednak produkty związane z zadłużeniem online – takie jak kredyty hipoteczne i pożyczki osobiste – są rzadkie. Chociaż niektóre banki internetowe oferują konta IRA, wiele z nich nie oferuje żadnych produktów ani usług inwestycyjnych.

    Jak działają banki internetowe

    Ze względu na charakter ich działania banki internetowe są nastawione na zaspokajanie potrzeb klientów bardziej mobilnych i zaawansowanych technologicznie. Ponieważ banki internetowe nie mają fizycznych oddziałów, konsumenci muszą wprowadzić pewne zmiany w sposobie interakcji z nowym bankiem.

    DepozytyJeśli masz już wypłatę bezpośrednio zdeponowaną na koncie bankowym, zauważysz niewielką różnicę w deponowaniu miesięcznego dochodu. Dzięki bezpośredniej wpłacie banki internetowe działają w taki sam sposób, jak tradycyjne firmy finansowe. Jeśli jednak otrzymasz czek papierowy, będziesz musiał znaleźć inny sposób dokonywania wpłat.

    Bank internetowy zazwyczaj umożliwia wpłaty w następujący sposób:

    Wpłaty mobilne : większość banków internetowych umożliwia dziś klientom wpłacanie czeków papierowych za pośrednictwem smartfonów. Ta funkcja jest tak prosta, jak zrobienie zdjęcia przedniej i tylnej części czeku.

    Przelewy elektroniczne : Możesz połączyć istniejące konto bankowe z bankiem internetowym. Ułatwia to transfer środków na podstawowe konto bankowe. To co robimy. Przelewamy środki do naszych banków internetowych, aby skorzystać z wyższych zysków. Kiedy będziemy potrzebować pieniędzy, przekazujemy je z powrotem do Twojej tradycyjnej instytucji.

    US Mail : Oprócz bezpośrednich wpłat, klienci mogą również wysyłać swoje czeki papierowe. Oznacza to, że czek nie zostanie zrealizowany i zostanie zaksięgowany na Twoim koncie przez co najmniej kilka dni.

    WypłatyKlienci bankowości internetowej mogą uzyskać dostęp do swoich pieniędzy na wiele różnych sposobów.

    Karta debetowa : Najłatwiejszym sposobem dokonania zakupu jest użycie karty debetowej udostępnionej przez nowy bank. Zazwyczaj te karty mają dzienny limit zakupów, który chroni Twoje konto przed nieautoryzowanymi zakupami.

    Czeki papierowe : banki internetowe mogą również zapewniać klientom dostęp do czeków papierowych i systemów płatności rachunków online. Klienci mogą również przesyłać środki do tradycyjnego banku, do którego można uzyskać dostęp w fizycznej lokalizacji tego banku w ciągu kilku dni. Zwykle można to zrobić bez ponoszenia żadnych opłat.

    Bankomaty : Większość banków internetowych ma umowy z bankomatami, które umożliwiają klientom dostęp do gotówki z tych bankomatów bez uiszczania opłaty. Ponownie bankomaty mogą podlegać dziennemu limitowi wypłat.

    Przelewy elektroniczne : Jak wspomniano powyżej, w większości przypadków w ten sposób uzyskujemy dostęp do środków. Po prostu przekazujemy pieniądze na nasze główne konto czekowe.

    Czy bankowość internetowa jest bezpieczna?

    Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z bankowości internetowej, możesz się zastanawiać, czy bankowość internetowa jest tak samo bezpieczna, jak w tradycyjnym banku. Chociaż fizyczne przekazanie pieniędzy kasjerowi może wydawać się bezpieczniejsze, faktem jest, że wiele banków tradycyjnych i internetowych działa w podobny sposób.

    Większość banków internetowych korzysta z tego samego rodzaju systemów bezpieczeństwa, co w tradycyjnej bankowości. Ponadto zarówno banki tradycyjne, jak i internetowe przechowują informacje na serwerach i bazach danych, które mogą być potencjalnie narażone na ataki cyberprzestępców. Zatem postrzeganie bezpieczeństwa nie zawsze jest rzeczywistością.

    Przed rozpoczęciem współpracy z bankiem internetowym upewnij się, że jest to legalna instytucja. Oczywiście zalecamy korzystanie z banków internetowych ubezpieczonych przez FDIC. W ten sposób Twoje pieniądze otrzymują taką samą ochronę, jaką otrzymywałyby, gdybyś zdeponowała je w tradycyjnym banku (do 250 000 USD).

    Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na bank online, czy w tradycyjnym banku, bezpieczeństwo Twojego konta zależy od Ciebie. Regularnie monitoruj swoje rachunki i szukaj wszelkich nieprawidłowości. W szczególności w przypadku bankowości internetowej upewnij się, że korzystasz z bezpiecznych prywatnych połączeń internetowych, a nie publicznych połączeń bezprzewodowych, w których Twoje informacje mogą być widoczne dla innych użytkowników. Przede wszystkim uważaj na relacje z bankowością internetową. Jeśli zauważysz coś, co nie wygląda dobrze, natychmiast podejmij działanie.

    Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak chronić swoje konta, zapoznaj się z poradami FDIC dotyczącymi „Bezpiecznej bankowości internetowej.

    Zalety banków internetowych

    Ze względu na charakter bankowości internetowej banki internetowe mogą oferować wyraźne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi bankami. Tu jest kilka:

    Wysokie ceny

    Ponieważ banki internetowe zwykle nie mają takich samych kosztów ogólnych jak tradycyjne banki, są w stanie przekazać oszczędności swoim klientom w postaci wyższych stóp procentowych. Wiele banków jest w stanie zaoferować oprocentowanie kont oszczędnościowych i CD, które są o 0,5% wyższe (lub więcej) niż ich tradycyjne odpowiedniki. W zależności od wielkości salda może to oznaczać, że duże zainteresowanie zostanie ponownie włożone do kieszeni.

    Niskie opłaty

    Ponownie, ponieważ mają znacznie mniejsze koszty ogólne, z którymi muszą sobie radzić, banki internetowe są zazwyczaj w stanie zaoferować niższe opłaty niż tradycyjne banki. W większości banków internetowych wiele typów kont oferuje zerowe opłaty.

    Łatwy w użyciu

    Ponieważ cała ich struktura biznesowa jest oparta na Internecie, sensowne jest, aby banki internetowe zapewniały swoim klientom łatwe w użyciu platformy. Ponadto większość banków internetowych ma teraz aplikacje mobilne, które pomagają zaspokoić potrzeby bankowe klientów, nawet gdy są w ruchu.

    Wady banków internetowych

    Oczywiście przejście na bankowość internetową również stwarza pewne wyzwania. Oto kilka wad banków internetowych:

    Brak lokalizacji oddziałów

    Chociaż banki internetowe są w stanie utrzymać niskie koszty ogólne ze względu na brak fizycznych lokalizacji oddziałów, powoduje to pewne problemy. Dla klientów bankowości internetowej oznacza to, że nie ma bezpośrednich spotkań z kasjerami i bankierami. Klienci pragnący osobistej interakcji nie znajdą tego w banku internetowym.

    Trudności z gotówką

    Innym skutkiem braku fizycznych oddziałów jest to, że bankowość internetowa utrudnia wpłaty i wypłaty gotówki. Wpłaty gotówkowe są niedozwolone, a wypłaty gotówki muszą być dokonywane w bankomacie. Podczas gdy banki internetowe mają umowy z bankomatami, które eliminują opłaty manipulacyjne, wypłaty gotówki podlegają limitom dziennym.

    Ograniczone oferty produktów

    Większość banków internetowych oferuje podstawowe rachunki, których poszukują klienci – rachunki czekowe, oszczędnościowe i konta rynku pieniężnego. Jednak niewiele banków internetowych oferuje inne produkty – zwłaszcza produkty dłużne – które można uzyskać w tradycyjnym banku. Klienci zazwyczaj nie są w stanie uzyskać kredytów mieszkaniowych, pożyczek osobistych ani kont maklerskich w banku internetowym.

    Brak sejfów

    Jeśli jesteś kimś, kto korzysta ze skrytki depozytowej, oczywiście nie masz szczęścia, aby znaleźć osoby z bankiem online. Ponieważ nie ma fizycznych lokalizacji, banki internetowe najwyraźniej nie są w stanie świadczyć tej usługi.

    Jak otworzyć konto bankowe online

    Otwarcie konta w banku internetowym jest dość proste. Wystarczy odwiedzić stronę internetową wybranego banku internetowego. Kliknij „Otwórz konto (lub coś podobnego). Wybierz typ konta, które chcesz otworzyć, i podaj wymagane dane osobowe. Następnie możesz zasilić swoje środki za pomocą internetowego transferu środków, wysłania czeku pocztą, przesłania eChecka lub wykonania przelewu bankowego.

    Jeśli nie chcesz otwierać swojego konta w procesie online (i dlaczego nie miałbyś tego robić, skoro przechodzisz na bankowość internetową?), Wiele banków internetowych umożliwia otwarcie nowego konta przez telefon. Niektóre pozwalają również na wypełnianie i wysyłanie papierowych formularzy w celu otwarcia konta.

    Lista banków internetowych

    Oto lista dodatkowych banków internetowych. Należy pamiętać, że ze względu na przepisy federalne wszystkie rachunki oszczędnościowe i na rynku pieniężnym są ograniczone do 6 transakcji w miesiącu kalendarzowym w przypadku niektórych rodzajów transakcji (przelewy bankowe, przelewy telefoniczne itp.). Liczba ta nie obejmuje wpłat ani wypłat z bankomatów. O ile nie zaznaczono inaczej, w uczestniczących maszynach nie ma opłat za wpłaty ani wypłaty z bankomatów.

    Capital One 360 – Capital One 360 ​​oferuje wiele kont online, w tym rachunki czekowe, oszczędnościowe, płyty CD, oszczędności biznesowe i konta dla dzieci. Dostępne są również rachunki maklerskie, IRA i kredyty hipoteczne. Rachunki czekowe i oszczędnościowe nie obejmują minimalnego salda ani opłat miesięcznych.

    Bank5 Connect – Bank5 Connect to bank internetowy oferujący rachunki czekowe i oszczędnościowe oraz płyty CD. Oferują również płatności osobiste. Konta czekowe i oszczędnościowe wymagają minimalnego salda w wysokości 10 USD do otwarcia i 100 USD do uzyskania odsetek. Nie ma miesięcznych opłat za utrzymanie.

    Sallie Mae Bank – gigant kredytów studenckich, Sallie Mae, również wkroczył do bankowości internetowej. Obecnie oferują rachunki oszczędnościowe i rynku pieniężnego, płyty CD i konta funduszy uczelnianych Upromise GoalSaver. Rachunki oszczędnościowe i konta rynku pieniężnego nie oferują minimalnego salda ani miesięcznych opłat za utrzymanie.

    First Internet Bank – First Internet Bank to kompleksowy bank internetowy oferujący rachunki osobiste i biznesowe, kredyty hipoteczne, płyty CD, IRA, kredyty komercyjne i wiele innych. Oferują zarówno darmowe, jak i oprocentowane rachunki czekowe, z minimalnym depozytem otwierającym wynoszącym odpowiednio 25 USD i 100 USD. Konta z kontrolą odsetek pobierają miesięczną opłatę za utrzymanie w wysokości 10 USD miesięcznie dla średnich dziennych sald poniżej 500 USD. Dostępne są również bezpłatne i oprocentowane rachunki oszczędnościowe, przy czym minimalne depozyty początkowe również wynoszą odpowiednio 25 USD i 100 USD. Miesięczna opłata za utrzymanie w wysokości 2 USD będzie naliczana na kontach zwykłych oszczędności o średnim dziennym saldzie poniżej 1000 USD. Konta rynku pieniężnego wymagają depozytu w wysokości 100 USD do otwarcia i średniego dziennego salda w wysokości 4000 USD, aby uniknąć miesięcznej opłaty w wysokości 5 USD.

    Simple Bank – Simple Bank oferuje konto bankowe online podobne do konta czekowego. Możesz płacić rachunki za pośrednictwem ich systemu i używać karty debetowej Visa do robienia zakupów. Ich funkcja „Bezpieczne wydatki pomaga śledzić zarówno bieżące saldo, jak i przyszłe zobowiązania finansowe (np. Miesięczne płatności rachunków). Twoje środki są przechowywane za pośrednictwem banku partnerskiego Simple Bank (Bankcorp Bank). W przeciwieństwie do większości banków internetowych, Simple Bank nie oferuje wysokodochodowych czeków ani stóp oszczędzania. Zatem ich obecne stawki są nominalne. Tak więc, jeśli szukasz wysokodochodowych kont bankowych, Simple Bank nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak szukasz banku internetowego ze świetną aplikacją mobilną, opłacaniem rachunków online i narzędziami, które pomogą Ci budżetować, Simple Bank to dobra opcja.

    Ogólnopolski Bank – Nationwide Bank to kompleksowy bank internetowy oferujący rachunki osobiste i firmowe, a także płyty CD, kredyty hipoteczne i hipoteczne, pożyczki samochodowe, IRA i wiele innych produktów bankowych. Oferują 3 rodzaje osobistych kont czekowych, z których wszystkie wymagają minimum 50 $ do otwarcia. Dwa z tych rachunków są oprocentowane, a wszystkie mają niewielkie miesięczne opłaty za utrzymanie, które można znieść, spełniając różne wymagania dotyczące depozytu bezpośredniego lub minimalnego salda. Konta Regularne Oszczędności również wymagają minimalnego depozytu otwierającego w wysokości 50 USD i są obciążane miesięczną opłatą w wysokości 3 USD za minimalne dzienne salda poniżej 300 USD. Konta rynku pieniężnego podlegają miesięcznej opłacie za utrzymanie w wysokości 8 USD za minimalne dzienne salda poniżej 1000 USD. Nationwide oferuje również specjalne konto oszczędnościowe „Holiday Club, które pomaga w planowaniu i oszczędzaniu na świąteczne zakupy przez cały rok.Konto jest bezpłatne, aw październiku każdego roku otrzymasz przelew na ogólnokrajowe konto czekowe lub oszczędnościowe.

    TIAA Direct Bank – TIAA Direct Bank oferuje rachunki czekowe, oszczędnościowe i rynku pieniężnego, a także płyty CD. Pożyczkobiorcy mogą również ubiegać się o kredyty hipoteczne i pożyczki pod zastaw domu za pośrednictwem tego banku internetowego. Na wszystkich kontach nie ma wymagań dotyczących minimalnego salda ani miesięcznych opłat za utrzymanie. Rachunki czekowe i oszczędnościowe wymagają do otwarcia depozytu w wysokości 100 USD, podczas gdy konta rynku pieniężnego można otworzyć z depozytem w wysokości co najmniej 2500 USD.

    Podsumowanie

    Banki internetowe mogą zapewnić klientom rachunki i płyty CD o wysokiej dochodowości, których tradycyjne banki mogą nie być w stanie zaoferować. Ponieważ bankowość internetowa ma zarówno zalety, jak i wady, przed dokonaniem całkowitej zmiany należy rozważyć zalety i wady.

    Piękno bankowości internetowej polega na tym, że nie musisz całkowicie zmieniać. Możesz rozważyć prowadzenie niektórych kont w tradycyjnym banku, przenosząc część pieniędzy do banku internetowego, aby skorzystać z doskonałych stawek. Jak zawsze, przed podjęciem jakiejkolwiek poważnej decyzji finansowej przeprowadź badania i dobrze się zastanów.

    Posłuchaj naszego programu o bankach internetowych i tradycyjnych bankach

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

Ucz się więcejOdkryj Bank