Oprocentowanie kredytów hipotecznych według oceny kredytowej

Oprocentowanie kredytów hipotecznych według oceny kredytowej
16.10.2020
Category: Oceny Kredytowe

Twoja zdolność kredytowa jest jednym z najważniejszych czynników przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Wpływa na miesięczną spłatę kredytu hipotecznego, całkowitą kwotę odsetek od kredytu hipotecznego, a ostatecznie na całkowitą kwotę, jaką płacisz za swój dom. Ponieważ oprocentowanie zależy od Twojej oceny kredytowej, przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny powinieneś upewnić się, że Twój kredyt jest w najlepszej możliwej formie.

Jak ustalana jest Twoja oprocentowanie kredytu hipotecznego

Stopy procentowe są ustalane częściowo na podstawie Twojego ryzyka jako pożyczkobiorcy. Im bardziej ryzykujesz dla pożyczkodawcy, tym wyższe będą Twoje stopy procentowe. Kredytodawcy hipoteczni używają ocen kredytowych, aby określić, czy kwalifikujesz się do kredytu hipotecznego oraz określić ryzyko i prawdopodobieństwo, że nie spłacisz kredytu hipotecznego. Im wyższa ocena kredytowa, tym mniejsze ryzyko niespłacenia pożyczki i niższa stopa procentowa, do której się kwalifikujesz.

Wysoka ocena kredytowa świadczy o odpowiedzialności za wcześniejsze zobowiązania kredytowe. Dokonałeś płatności na czas, utrzymałeś niskie saldo i uniknąłeś poważnych błędów kredytowych, takich jak windykacja długów i odpisy.

Z drugiej strony niska ocena kredytowa jest wynikiem zalegania z płatnościami kartą kredytową, utrzymywania wysokiego salda i być może poważnych zaległości w historii kredytowej.

Ten wykres ilustruje zależność między oceną kredytową a stopami procentowymi oraz jak jedna wpływa na drugą:

Jak wyniki kredytowe wpływają na oprocentowanie kredytów hipotecznych

Kalkulator oszczędności kredytowych, taki jak ten oferowany przez myFICO, może wykazać wpływ oceny kredytowej na oprocentowanie kredytów hipotecznych. Podaj swój stan, kwotę kredytu hipotecznego i zakres oceny kredytowej i dowiedz się, jakie byłyby warunki kredytu. Takie kalkulatory dostarczają tylko szacunków. Twój pożyczkodawca hipoteczny może podać dokładne warunki po przejrzeniu pełnych danych finansowych i zaliczki.

Wpisz 200 000 $ kapitału na 30-letnią pożyczkę o stałym oprocentowaniu, a zakres Twojej oceny kredytowej, oprocentowanie kredytu hipotecznego i ogólne koszty od lutego 2020 r. Mogą wyglądać mniej więcej tak:

  • Od 760 do 850 : RRSO w wysokości 3,199% przy płatności miesięcznej w wysokości 865 USD. Całkowite odsetki zapłacone od kredytu hipotecznego wyniosą 111 337 USD.
  • 700 do 759 : RRSO 3,421% przy płatności miesięcznej w wysokości 889 USD. Całkowite odsetki zapłacone od kredytu hipotecznego wyniosą 120 145 USD.
  • 680 do 699 : RRSO w wysokości 3,598% przy płatności miesięcznej w wysokości 909 USD. Całkowite odsetki zapłacone od kredytu hipotecznego wyniosą 127 264 USD.
  • 660 do 679 : RRSO w wysokości 3,812% przy płatności miesięcznej w wysokości 933 USD. Całkowite odsetki zapłacone od kredytu hipotecznego wyniosą 135 981 dolarów.
  • 640 do 659 : RRSO 4,242% przy miesięcznej płatności 983 USD. Całkowite odsetki zapłacone od kredytu hipotecznego wyniosą 153 860 USD.
  • 620 do 639 : RRSO 4,788% przy miesięcznej płatności 1048 USD. Całkowite odsetki zapłacone od kredytu hipotecznego wyniosą 177 237 USD.

Jak widać, stopa procentowa, miesięczna płatność i łączne zapłacone odsetki rosną wraz ze spadkiem wyników kredytowych. Różnica między uzyskaniem kredytu hipotecznego z oceną kredytową 620 a wynikiem 760 oznacza 183 USD miesięcznej raty kredytu hipotecznego i 65 900 USD łącznych odsetek zapłaconych od kredytu hipotecznego. Wcześniejsze  

Sprawdzanie zdolności kredytowej

Powinieneś sprawdzić swoją zdolność kredytową dobrze przed rozpoczęciem procesu kredytu hipotecznego, aby wiedzieć, na czym stoisz i do jakiej stawki kredytu hipotecznego możesz się kwalifikować. Możesz bezpłatnie sprawdzić swoją zdolność kredytową za pośrednictwem kilku usług online. Wiele banków, spółdzielczych kas pożyczkowych i dostawców kart kredytowych regularnie oferuje ocenę zdolności kredytowej. Ponieważ większość głównych pożyczkodawców hipotecznych wykorzystuje Twoją zdolność kredytową przy podejmowaniu decyzji, warto uzyskać wszystkie trzy raporty z biura kredytowego, aby upewnić się, że informacje w Twojej dokumentacji są dokładne.

Warto sprawdzić swoją zdolność kredytową i raporty kredytowe z dużym wyprzedzeniem przed dokonaniem poważnego zakupu, aby mieć czas na naprawienie wszelkich błędów lub innych problemów, które możesz odkryć.

Kwalifikacja do niższej oprocentowania kredytu hipotecznego

Pomocne może być poprawienie oceny kredytowej przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, abyś mógł kwalifikować się do niższego oprocentowania kredytu hipotecznego i zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dolarów przez cały okres spłaty kredytu. Pieniądze, które zaoszczędzisz na swoim kredycie hipotecznym, są warte czasu i wysiłku, aby poprawić swoją zdolność kredytową.

Jeśli masz niską zdolność kredytową, przejrzyj swoje raporty kredytowe, aby zobaczyć elementy, które wpływają na Twoją zdolność kredytową. Możesz podnieść swoją zdolność kredytową, dokonując terminowych płatności za wszystkie rachunki, spłacając zadłużenie karty kredytowej, usuwając błędy z raportu kredytowego i spłacając zaległe salda. W niektórych przypadkach zaledwie kilka punktów może mieć duży wpływ na oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Kontynuuj monitorowanie swojej oceny kredytowej w tygodniach poprzedzających złożenie wniosku o kredyt hipoteczny, aby zobaczyć, jak poprawia się Twoja ocena kredytowa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy