Pożyczki FHA: wszystko, co musisz wiedzieć w 2020 roku

17.02.2021
Category: Decyzje Finansowe

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 7 stycznia 2020 /
 • 5 min czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Co to jest pożyczka FHA?

  Pożyczka FHA to zabezpieczony przez rząd kredyt hipoteczny ubezpieczony przez Federal Housing Administration lub w skrócie FHA. Popularne wśród kupujących domy po raz pierwszy, pożyczki mieszkaniowe FHA wymagają niższych minimalnych ocen kredytowych i zaliczek niż wiele tradycyjnych pożyczek. Chociaż rząd ubezpiecza pożyczki, są one oferowane przez pożyczkodawców hipotecznych zatwierdzonych przez FHA.

  Pożyczki FHA mają stałą stopę procentową na 15 i 30 lat.

  Jak działają pożyczki FHA

  Elastyczne standardy ubezpieczeniowe FHA pozwalają pożyczkobiorcom, którzy mogą nie mieć czystego kredytu lub wysokich dochodów i oszczędności gotówkowych, zostać właścicielami domów. Ale jest haczyk: pożyczkobiorcy muszą opłacić ubezpieczenie hipoteczne FHA. Ochrona ta chroni pożyczkodawcę przed stratą w przypadku niespłacenia pożyczki.

  Ubezpieczenie hipoteczne jest wymagane w przypadku większości pożyczek, gdy pożyczkobiorcy spłacają mniej niż 20 procent. Wszystkie pożyczki FHA wymagają od pożyczkobiorcy zapłacenia dwóch składek na ubezpieczenie kredytu hipotecznego:

  • Premia za ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry: 1,75% kwoty pożyczki, płatna w momencie otrzymania pożyczki przez pożyczkobiorcę. Składka może zostać doliczona do kwoty finansowanej pożyczki.
  • Roczna składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego: od 0,45% do 1,05%, w zależności od okresu kredytowania (15 lat vs 30 lat), kwoty kredytu oraz pierwotnego wskaźnika wartości kredytu do wartości kredytu lub LTV. Ta kwota premii jest podzielona przez 12 i wypłacana co miesiąc.Tak więc, jeśli pożyczysz 150000 USD, Twoja składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry wyniosłaby 2625 USD, a roczna składka wahałaby się od 675 USD (56,25 USD miesięcznie) do 1575 USD (131,25 USD miesięcznie), w zależności od okresu.

   W większości przypadków nie można anulować składek na ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA. Jedynym sposobem na pozbycie się składek jest refinansowanie pożyczki spoza FHA lub sprzedaż domu. Pożyczki FHA są zwykle popularne wśród nabywców domu po raz pierwszy, a także tych o niskich lub umiarkowanych dochodach. Stali nabywcy mogą również otrzymać pożyczkę FHA, o ile wykorzystają ją do zakupu głównego miejsca zamieszkania.

   Pożyczkodawcy FHA są ograniczeni do naliczania nie więcej niż 3 procent do 5 procent kwoty pożyczki w kosztach zamknięcia. FHA pozwala sprzedawcom domów, budowniczym i pożyczkodawcom zapłacić do 6 procent kosztów zamknięcia pożyczkobiorcy, takich jak opłaty za wycenę, raport kredytowy lub wyszukiwanie tytułu.

   Jak kwalifikować się do pożyczki FHA

   Aby kwalifikować się do pożyczki FHA, pożyczkobiorcy muszą spełniać następujące wytyczne dotyczące pożyczki: