Przewodnik dla początkujących dotyczący kupowania akcji Facebooka

17.02.2021
Category: Jeśli Jednak

Wystarczy powiedzieć, że Facebook (FB) przeżywał w ciągu ostatniego roku wzloty i spadki, podobnie jak kurs jego akcji.

Od czasu swojej pierwszej oferty publicznej w maju 2012 r. Pozostaje firmą o wysokim profilu, która konsekwentnie porusza wyobraźnię opinii publicznej. Będąc kluczowym członkiem popularnej grupy gwiazd branży technologicznej FAANG, do której należą również Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Netflix (NFLX) i Alphabet (GOOG), Facebook cieszył się wyjątkowo silnym i stosunkowo płynnym wzrostem przez lata później. jej IPO.

Bardzo zły rok Facebooka

Oczywiście gigant mediów społecznościowych nie został zwolniony z problemów i doszedł do szczytu w 2018 roku. Kwestie poważnego zaniepokojenia narastały od lat w związku z obsługą prywatności użytkowników i fałszywymi wiadomościami przez Facebooka, ukrytą rolą firmy w zezwalaniu stronie na wykorzystanie przez przestępców i terrorystów oraz naruszenie danych użytkowników na masową skalę.

Facebook doświadczył najpoważniejszego sprzeciwu, gdy nieumyślnie pomagał nieistniejącej obecnie brytyjskiej firmie konsultingowej Cambridge Analytica w wydobywaniu danych i wykorzystywaniu milionów profili użytkowników, które wydają się być nadużywane do kierowania reklam politycznych w czasie wyborów prezydenckich w USA i referendum w sprawie Brexitu kampania. Wcześniejsze 

Częściowo w wyniku tego skandalu dotyczącego danych osobowych, Facebook wydał niższe wytyczne dotyczące przychodów z reklam w swoim raporcie o dochodach z lipca 2018 r., Co przyczyniło się do spadku akcji spółki o ponad 20% w pewnym momencie. To był największy spadek akcji w historii. W rzeczywistości była to największa utrata wartości rynkowej w historii amerykańskiej giełdy, strata znacznie ponad 100 miliardów dolarów. Wcześniejsze  

Jak analizować Facebooka

Pomimo tych wielu kłopotów można stwierdzić, że długoterminowe perspektywy dla spółki pozostają pozytywne. Taki przypadek zależy od tego, jak analizowana jest firma i jej akcje.

Dzięki temu przewodnikowi początkujący inwestorzy powinni lepiej zrozumieć, jak radzić sobie z potencjalnymi pułapkami i na co zwrócić uwagę, rozważając inwestowanie w Facebook (FB) i podobne akcje. Wejście na giełdę może być przerażające, ale każdy doświadczony inwestor był kiedyś początkującym.

Przed zakupem jakichkolwiek akcji inwestorzy powinni przeprowadzić należytą staranność, aby upewnić się, że spółka i akcje mają potencjał do osiągnięcia dobrych wyników. Należyta staranność może obejmować różne formy analizy, z których najbardziej podstawowa to analiza fundamentalna i analiza techniczna.

 • W analizie fundamentalnej inwestor ocenia rzeczywistą wartość akcji, biorąc pod uwagę ogólną sytuację gospodarczą i branżową, a także finanse i zarządzanie firmą.
 • Analiza techniczna wykorzystuje statystyki, które obejmują przeszłe ceny i wolumen akcji. Zamiast patrzeć na wewnętrzną wartość firmy, analiza techniczna koncentruje się na identyfikacji wzorców i trendów w bieżących i przyszłych ruchach cen akcji.Zasadniczo inwestorzy powinni zbadać dane finansowe firmy. Można je znaleźć w najnowszych dokumentach SEC. Strona internetowa firmy powinna zawierać stronę relacji inwestorskich. Strony finansowe, takie jak nasza własna Investopedia, również oferują wyjątkowo przydatne informacje dotyczące konkretnych firm.

  Wykonywanie należytej staranności

  Aby przedstawić argumenty za kupnem akcji Facebooka, inwestor powinien przeanalizować wzrost przychodów z reklam, w tym wzrost mobilności, trendy użytkowania, zagrożenia operacyjne oraz prognozy i wytyczne.

  Przyjrzyj się również trendom marży zysku, całkowitych przychodów i miesięcznej aktywności użytkowników (MAU). Czy te liczby idą w górę, w dół czy w bok?

  Po przeprowadzeniu należytej staranności i poczuciu się komfortowo z decyzją o zakupie, inwestor powinien określić, czy aktualna cena jest odpowiednim punktem wejścia.

  Analitycy fundamentalni obliczają wskaźniki wyceny, aby określić, czy akcje są niedowartościowane (kiedy cena wejścia jest najbardziej atrakcyjna), czy przeszacowane (inwestorzy mogą chcieć poczekać, aż cena spadnie przed zakupem akcji). Wskaźnik ceny do zysku (wskaźnik P / E) jest najczęściej stosowaną miarą wyceny, ale istnieje wiele innych.

  Wskaźnik P / E dla Facebooka na dzień 19 maja 2020 wynosił 29,59. Samo to niewiele mówi inwestorowi. Jeśli jednak porównamy go z historycznym lub branżowym P / E, może określić, jak wyceniany jest czas w stosunku do jego trendów.

  Innym sposobem sprawdzenia, czy cena akcji jest na dobrym poziomie początkowym, jest przyjrzenie się jej historycznym trendom na wykresach giełdowych. Analiza techniczna analizuje różne aspekty ceny i wolumenu, aby sprawdzić, czy poziom zapasów jest pożądany do wejścia.

  Trend cen akcji Facebooka (FB) od IPO 2012. Źródło: TradingView 

  Jeśli zdecydujesz, to kup

  Gdy inwestor ustali, że akcje mają dobrą wartość po aktualnej cenie, następnym krokiem jest obliczenie liczby akcji do kupienia. Większość domów maklerskich online posiada kalkulator udziałów dołączony do procesu zakupu akcji. W przeciwnym razie obliczenie jest następujące:

  Całkowita kwota do zainwestowania / cena za akcję = liczba tytułów uczestnictwa do zakupu

  Obecna cena za akcję, która dla Facebooka wynosi 215,20 USD na dzień 19 maja 2020 r. (Aktualną cenę można znaleźć na dowolnej finansowej stronie internetowej, takiej jak Investopedia.com).

  W przypadku Facebooka, jeśli całkowita kwota zakupu wynosi 10 000 USD przy cenie 215,20 USD za akcję, inwestor może kupić:

  10000 USD / 215,20 USD = 46 akcji

  Podsumowanie

  Decyzja o zainwestowaniu w Facebooka lub jakiekolwiek akcje wymaga badań i analiz. Inwestorzy powinni rozważyć zarówno potencjalne zyski, jak i ryzyko przed zakupem akcji. Inwestowanie i handel są zwykle realizowane za pomocą konta maklerskiego.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy