Błędy mowy ciała

9 złych nawyków mowy ciała, których trudno się pozbyć

Język mowy ciała jest niesłychanie istotną częścią komunikacji. Ma możliwość on jednak powiedzieć rozmówcy zupełnie co innego, niż mieliśmy w planach, aczkolwiek często nie zdajemy samemu z tego sprawy. Winne temu są nasze podłe nawyki, takie jak np. odwracanie wzroku, garbienie się, powłóczenie nogami czy brak uśmiechu. Chociaż trudno jest się ich pozbyć, wskazane jest nad nimi pracować.

Oto 9 błędów mowy ciała, które są zawiłe do wyeliminowania:

1. Wiercenie się

Foto: author

Wiercenie się pokazuje, że jesteś nadpobudliwy i nie panujesz nad sobą - zaznacza Tonya Reiman, ekspert mowy ciała i autorka pozycje książkowe "The Power of Body Language".

2. Bawienie się włosami

Foto: author

Zostaw swoje włosy w porządku. Bawienie się włosami jak i również kręcenie ich na palcach może bardzo rozpraszać rozmówcę. Jeżeli masz kłopot z tym odruchem, spróbuj bawić się piłeczką antystresową.

3. Przyjmowanie defensywnej postawy

Foto: author

Wielu osób naturalnie krzyżuje ramiona wyłącznie dlatego, że nie znają, co zrobić z rękami. Jednak ta postawa może mówić również, że nie zaakceptować czujesz się komfortowo, jesteś w defensywie lub nie sposób ci ufać.

- Kiedy mówisz, staraj się trzymać ręce na efekcie - radzi Patti Wood, ekspert od mowy ciała i autorka książki "SNAP: Making the Most of First Impressions Body Language and Charisma". Kiedy rozmówca nie widzi twoich dłoni, ma wrażenie, że trochę ukrywasz.

4. Powłóczenie nogami

Foto: author

Ludzie są skłonni do oceniania pozostałych. Wydaje się im, że mogą o kimś dużo powiedzieć, wyciągając wnioski metrów. in. z tego, w jaki sposób ta postać się porusza. Jak się okazuje, nasz chód być może nawet mieć wpływ dzięki ryzyko, że zostaniemy napadnięci.

Choć to trudne, bo często nie zdajemy sobie z tego kwestii, warto zmienić sposób chodzenia na ten bardziej przeświadczony i skoordynowany.

5. Zapominanie o uśmiechu

Foto: author

Uśmiech wzbudza zaufanie, demonstruje otwartość, ciepło i przekazuje pozytywną energię. Działa również pozytywnie na rozmówcę, który to go odwzajemnia. Nie uśmiechając się, możesz być postrzegany jako ponury i zdystansowany.

6. Sprawianie odczucia, że jest się roztargnionym

Foto: author

Nie ma guzik bardziej irytującego, niż gadanina z kimś, kto odrzucić zwraca na ciebie czujności. Niektórzy ludzie są rozproszeni z natury, więc o ile jesteś jednym z tych propozycji, może cię kusić, ażebyś co chwilę sprawdzał telefon komórkowy. Powinieneś zapanować na naszym impulsem, zwłaszcza gdy przebywasz wśród ludzi. W przeciwnym razie twoje zachowanie ma możliwość być odebrane jako niegrzeczne.

7. Garbienie się

Foto: author

Wyprostuj się. Garbienie się łatwo wchodzi po nawyk, zwłaszcza jeśli naprawdę siedzisz przy biurku za pośrednictwem większość dnia. Ale wydaje się być to nie tylko niesprzyjające dla pleców, zaznacza Catherine New w wywiadzie gwoli Psychology Today, w tenże sposób wyglądasz, jakby brakowało ci pewności siebie. Popracuj nad tą postawą oraz przekazem, jaki ona obejmuje.

8. Nieobecny albo agresywny wzrok

Foto: author

To kolejna pułapka mowy organizmu. Sharon Sayler autorka książki "What Your Body Says (And How to Master the Message)" zaznacza, hdy odpowiednie utrzymanie kontaktu wzrokowego powinno się składać z serii długich spojrzeń w zamian jednego długiego i głębokiego wpatrywania się. - Zbyt intensywny kontakt wzrokowy może wprawić rozmówcę w zakłopotanie. Z drugiej strony zbytnio krótkie i rzadkie wyglądania mogą wzbudzić niesmak bądź brak zaufania.

9. Niedopasowanie komunikacji werbalnej z niewerbalną

Foto: author

Można wypowiadać wszystkie właściwe słowa a mianowicie ale jeśli twój zbiór znaków ciała mówi co innego, ludzie mogą odebrać to w niewłaściwy sposób. Naukowcy z Uniwersytetu Sacred Heart zbadali to zjawisko. Badanymi byli małżonkowie, ale wnioski są uniwersalne. Kiedy biuletyny niewerbalne i werbalne odrzucić pokrywają się, przekaz niewerbalny niesie za sobą silniejszy przekaz emocjonalny.

Tagi: mowa ciała Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie