3 nawyki, które powstrzymują cię przed byciem milionerem

3 nawyki, które powstrzymują cię przed byciem milionerem

Dojście do odwiedzenia dużych pieniędzy w istnieniu nie jest łatwe. Choć nie zaakceptować ma drogi na skróty, warto wiedzieć, na jakie możliwości uważać, aby starania nie poszły na marne. Inwestor z Wall Street, człowiek biznesu i autor podcastów James Altucher wskazuje na 4 - jego zdaniem - przede wszystkim błędy, które ludzie zazwyczaj popełniają w drodze do uzyskania finansowego sukcesu.

1. Nie wykorzystujesz swojej kreatywności

Jeśli nie pracujesz nad najnowszymi pomysłami, nie osiągniesz triumfu, a tym bardziej nie dotrzesz do dużych pieniędzy. Altucher porównuje proces tworzenia nowych pomysłów do treningu sportowego. - Jeśli przestajesz szkolić przez dwa tygodnie, trudno ci będzie wrócić do odwiedzenia formy, bo twoje mięśnie odzwyczają się od piłki nożnej - zaznacza. To samo dotyczy wymyślania wartościowych planów.

- Złe pomysły też są dobre - mówi. - Wszystko jednakże polega na tym, że tych złych trzeba wymyślić jakie możliwości najmniej 100 lub 1000, aby wśród nich odnalazł się jeden dobry a mianowicie taki, który będzie pomysłem za milion - daje Altucher.

2. Otaczasz się z toksycznymi ludźmi

Ludzie, którymi się otaczasz, mają możliwość korzystnie wpływać na twoją kreatywność lub wprost przeciwnie - demotywować cię. Toksyczni ludzie przysporzą ci jedynie kłopotów i utwierdzą cię po przekonaniu, że nic odrzucić może się udać. Altucher radzi, by odciąć się po to typu ludzi.

- Właściwe osoby po twoim życiu będą ciebie inspirować i popychać cię naprzód. Nie odniesiesz sukcesu, gdy ktoś zostanie cię nieustannie demotywował.

3. Obwiniasz innych zbytnio swoje porażki

Trudno jest się przyznać się do błędu, natomiast jeszcze trudniej jest o nim zapomnieć, zwłaszcza gdy dotyczy to sytuacji, jaka zdarzyła się niedawno. Jednakże obwinianie innych za swe porażki nie prowadzi do odwiedzenia produktywności. Altucher zaznacza:

To jest naprawdę zawiłe, by wyciągnąć lekcję wraz ze swoich błędów i choć wielu z nas ma z tymże problem, jest to główny krok w dodatku, by nie popełnić ich ponownie.

Inwestor na potrzeby podcastów przeprowadził wywiady z wieloma milionerami i zauważył jedną wspólną cechę: wszyscy przyznali się w dodatku, że ponieśli porażkę, ale żaden wraz z nich nie starał się szukać winy w kimś innym.

Każdy wyciągnął konieczną lekcję, by być w stanie pójść dalej. Podobnego przeświadczenia jest Thomas C. Corley, który przez 5 czasów badał zachowania biednych i zamożnych. Corley opisał swe wnioski w książce "Change your habits, Change your life".