Facebook Messenger bogatszy o bezpłatne wideorozmowy  Tech

Temat: Facebook

  • Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały
  • Roboty bojowe mogą zdestabilizować świat. Następne ostrzeżenie
  • Jeff Bezos potrzebuje oferować cywilne loty po kosmos. Poznaliśmy ceny
  • Wyciek danych z aplikacji sportowej. Tysiące poszkodowanych
  • Bank stworzył klona. Doradza klientom

Facebook wprowadził usługę wideorozmów dla użytkowników aplikacji Messenger, dzięki której można bezpłatnie prowadzić rozmowy z osobami z całego świata. Program jest dostępny zarówno gwoli urządzeń z systemem Mobilne jak i iOS.

Usługa dostępna jest przy 15 krajach, w niniejszym w Polsce. Aby móc konwersować, wystarczy mieć połączenie wraz z zwykłą siecią komórkową 3G lub Wi-Fi.

Biedni płacą za nasze "lajki". "Producenci nie dbają na temat drugie życie produktów"

Wygryzie konkurencję?

Nie potrzeba też nowoczesnego smartfona z dobrymi parametrami fachowymi. Media zwracają uwagę, hdy dzięki nowej funkcji Messenger stanie się konkurencją dla usług takich jak Skype, FaceTime czy Hangouts.

Facebook zapewnia, że aplikacja komunikacyjna będzie dostosowywać właściwości rozmowy (obraz, dźwięk) do jakości sieci, do której podłączony jest użytkownik. Funkcjonuje też możliwość wyłączenia za pośrednictwem jednego z rozmówców portretu wideo, dla poprawienia jakości rozmowy.

Ogromny zasięg

Szacuje się, że spośród aplikacji Messenger korzysta w świecie 600 mln jednostek, a z portalu Facebook 1, 44 mld. Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg mówił w zeszłym tygodniu, że darmowe wideorozmowy internetowe zastąpią niedługo tradycyjną komunikację telefoniczną.