Instagram vs Snapchat - który kogo kopiuje?

Role się odwróciły. W tej chwili to Snapchat kopiuje Instagrama

Należący do Facebooka Instagram latem skopiował najważniejszą procedurę Snapchata. Teraz to Snapchat udoskonalił swoją aplikację, sięgając z rozwiązania wprowadzonego przez konkurenta.

W sierpniu br. w Instagramie pojawiła się funkcja Stories umożliwiająca tworzenie pokazów zdjęć albo krótkich filmów dokumentujących pewne chwile w życiu klienta i dzielenie się nimi ze znajomymi. Materiały znikną po 24 godzinach. Wydaje się to kopia rozwiązania My Story będącego kluczową opcją Snapchata.

We wrześniu podano, że ze Stories korzysta już 100 mln ludzi, czyli jedna 5 wszystkich aktywnych użytkowników Instagrama. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza że istniejący od momentu 5 lat Snapchat zgromadził dotąd bazę 150 mln aktywnych użytkowników.

Facebook poszedł ostro i rozwiązania przypominające My Story wprowadził też w swoich odmiennych produktach - komunikatorach Messenger i WhatsApp. I je udoskonala.

W Instragram Stories pojawiła się możliwość, pozwalające przejść do dawnych filmików lub zdjęć, dotykając lewej części ekranu w trakcie oglądania „snapa”. Teraz wówczas Snapchat ją skopiował. Przy najnowszej wersji aplikacja Evana Spiegla pozwala przewijać snapy zamieszczone w Story, tak samo jak na Instagramie – donosi serwis „The Verge”.

Jest to wygodne dla użytkowników, bo natychmiast mogą wrócić do obejrzano snapa, a nie dopiero po przewinięciu wszystkich następnych filmików czy zdjęć. Przy nowej wersji Snapchata zadebiutowała też możliwość wysyłania snapa pochodzącego z My Story znajomego do innego przyjaciela.

Kopiowanie obu portalom wejdzie w krew?

Trudno powiedzieć, czy na porządne oba serwisy będą wzajemnie popatrywać swoje rozwiązania jak i również kopiować wybrane z tych propozycji. Dotąd masowo robił to gigant kierowany przez Marka Zuckerberga, teraz postanowił się mu zrewanżować Evan Spiegiel. Czekamy na dalszy rozwój wypadków.

Tagi: Snapchat Instagram social media zastosowanie facebook Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie