GPW - wymagania KNF w stosunku do kandydata na prezesa

KNF zaostrzy wymagania wobec szefostwa GPW

Komisja Przeglądu Finansowego (KNF) chce zaostrzyć wymagania wobec kandydatów do władz Giełdy Papierów Cennych (GPW). O najwyższe miejsca na warszawskim parkiecie mogłyby ubiegać się osoby wraz z przynajmniej trzyletnim stażem robocie na stanowiskach kierowniczych w instytucjach rynku finansowego.

O sprawie pisze wtorkowy "Puls Biznesu". Taki rozwiązanie Urząd KNF zgłosił do Ministerstwa Finansów. - To oznacza, że sito dla kandydatów na szefa GPW będzie jeszcze gęstsze - mówi jeden z rozmówców dziennika.

Opinie po sprawie tego zapisu są sprzeczne. Nie brakuje bowiem uwag, że doprecyzowanie wymogu nie ograniczy znacząco rynku kandydatów. To dlatego, że "instytucje rynku finansowego" nie są tożsame z "instytucjami finansowymi" w rozumieniu kodeksu spółek handlowych.

Testem posiada być zbliżający się wybór nieznanego prezesa GPW. Rafał Antczak, nominowany na to stanowisko, zrezygnował, zanim KNF wyraziła zgodę na objęcie przez jego posady.

Tagi: GPW Komisja Nadzoru Finansowego Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie