Coraz gorsze tempo wzrostu oszczędnego Wielkiej Brytanii

Brexit źle wpływa na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Zwolni tempo jej wzrostu

Obniżono oficjalne prognozy wzrostu produktu krajowego brutto Wielkiej Brytanii przy najbliższych dwóch latach - poinformował tamtejszy minister finansów Philip Hammond.

To pierwszy raport budżetowy od czasu czasu referendum co do Brexitu, które odbyło się u dołu koniec czerwca br. Większość głosujących opowiedziało się w nim za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Według będącego ciałem doradczym rządu Biura Odpowiedzialności Budżetowej (OBR) wzrost gospodarczy Obszernej Brytanii w 2017 r. wyniesie 1, 4 proc., a nie jak szacowano w marcu 2, 2 proc. Natomiast prognoza dla roku 2018 została skorygowana w dół z 2, 1 proc. do 1, 7 proc.

OBR utrzymał jednak swą ocenę z marca, że zarówno w roku 2019, jak i 2020 PKB Zjednoczonego Państwa zwiększy się o dwóch, 1 proc.

Marcowe prognozy były opracowane tuż przy założeniu, że w referendum Brytyjczycy opowiedzą się za pozostaniem w Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że w początku października br. premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała, że Wielka Brytania pod koniec marca 2017 r. rozpocznie formalne rozmowy po sprawie wyjścia ze wspólnoty.

Tagi: Brexit Ogromna Brytania wzrost gospodarczy Unia Europejska Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie