Dune City, nad Bałtykiem powstanie miasto za 1 miliard euro

Nad Bałtykiem prawie jak w Emiratach - budują miasto za miliard euro

Zajmie 40 hektarów jak i również rozciągnie się na długości 2, 5 km wybrzeża między Bałtykiem i jeziorem Jamno, na wschód od czasu Mielna. To Dune City - nowe miasto, w którym znajdą się jakie możliwości najmniej 4 hotele, apartamentowce i wille, sklepy, centra konferencyjne, SPA.

Za inwestycją stoi norweski deweloper Firmus Group, a plan przygotowała pracownia Studio Architektoniczne Sietnicki ze Szczecina. „Prace planistyczne trwały 7 lat” – czytamy w komunikacie.

Foto: Dune City, wizualizacje / Firmus Group

Budowa rozpocznie się w 2018 roku. Jako pierwszy powstanie hotel z 300-400 przestrzeniami, salami konferencyjnymi, restauracjami, SPA i wellness. Jeszcze polski zostanie wyłoniona sieć domów noclegowych, która go poprowadzi pod spodem swoją marką. Ma pozostawać ukończony najpóźniej w 2021 roku. Drugi w sekwencji będzie tzw. hotel butikowy. Później budowane będą apartamentowce i inne obiekty.

Foto: Dune City, wizualizacje / Firmus Group

Jak podaje Firmus Group, wartość całkowitej inwestycji szacowana jest na ok. 1 mld €, a jej realizacja posiada potrwać od 10 do 15 lat.

Tagi: inwestycje Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie