500 złotych na dziecko. Kalendarium

Temat: Kalendarium obietnic

  • Telenowela z kwotą wolną od datku. Przypominamy, co mówili politycy PiS
  • KALENDARIUM: Pomoc gwoli frankowiczów
  • KALENDARIUM: Obniżenie stulecia emerytalnego

500 złotych na dziecko - to jedna z obietnic wyborczych, które pozwoliły dojść do odwiedzenia władzy PiS. Po przeciągłych konsultacjach program Rodzina pięćset plus został w lutym przyjęty przez parlament jak i również podpisany przez prezydenta. Posiada ruszyć w kwietniu.

28 lutego 2015 roku kalendarzowego. Andrzej Duda: nikt pożyczki na wyprawkę nie stanie się potrzebował

Obietnica przewidująca 500 złotych na drugie i kolejne dziecko (dla rodzin o najniższych dochodach na każde dziecko) została zaprezentowana podczas prezentacji umowy programowej Andrzeja Dudy. Ówczesny kandydat na prezydenta RP powiedział, że "rodzice powinni dostawać od państwa realne pomoc pomagające im w wychowaniu dzieci. Pomagające im od strony materialnej". - Bankom nie będzie się opłacało emitować reklam kredytów, jakie mają pomóc rodzicom kupić wyprawkę w szkole, bo nikt kredytu na wyprawkę odrzucić będzie potrzebował skoro stanie się 500 złotych - dodawał.

27 kwietnia 2015. Pomoc od drugiego dziecka

Spotkanie z rodzinami, podczas którego Andrzej Duda zapewnił, że "w rodzinach przeciętnie zamożnych powinna być suma 500 zł, poczynając od czasu drugiego dziecka".

7 maja 2015. Andrzej Duda: program 500 zł dzięki każde dziecko, musi być zrealizowany

Spotkanie Dudy spośród wyborcami na Pomorzu: - Ja dotrzymam słowa, bo jestem człowiekiem, który ma słowo za świętość. Program 500 zł na każde dziecko, musi być zrealizowany.

25 maja 2015. Andrzej Duda prezydentem

Druga tura wyborów prezydenckich, po których zwyciężył Andrzej Duda. Podczas wystąpienia na wieczorze wyborczym podtrzymał chęć dokonania obietnic wyborczych, w naszym 500 złotych na milusiński.