Fundusz Mieszkań na Wynajem. Kilkudziesięciu chętnych na pierwsze lokale

Fundusz Budynków na Wynajem. Kilkuset chętnych na pierwsze lokale

Od 7 stycznia, kiedy poznaliśmy pierwsze ofert w ramach Funduszu Mieszkań na Najem, zainteresowanie pierwszą pulą 49 mieszkań wyraziło kilkaset jednostek - informuje BGK Nieruchomości. Chodzi o blok obok ulicy Saperskiej w Mieście poznań.

BGK informuje, iż w ciągu trzech początkowych dni od startu planu chęć najmu mieszkania zgłosiło ponad 400 osób. Największym zainteresowaniem cieszyło się dwupokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym o powierzchni 35 metrów kwadratowych. Chęć jego wynajęcia zgłosiły aż 64 osoby.

"Obecnie wobec głównych osób, które się zgłosiły, rozpoczęła się procedura weryfikacji pod kątem zdolności do odwiedzenia regulowania czynszu i możliwości spełnienia warunków związanych spośród najmem okazjonalnym. Według zasadami Funduszu Mieszkań na Wynajem, osoby które pierwsze zgłosiły chęć najmu oraz pomyślnie przejdą procedurę weryfikacji, według 1 marca będą zdołały podpisać umowę najmu jak i również wprowadzić się do wybranych lokali" - czytamy przy komunikacie.

Ceny pierwszych "Mieszkań w Wynajem" niekonkurencyjne

Kolejne mieszkania

Z ofertą dostępnych mieszkań można zapoznać się na stronie jakusiebie. pl. Przy budynku przy ul. Saperskiej na oddanie czeka pozostałych 75 mieszkań. Trwają też analizy kolejnych projektów “budynków zlokalizowanych w największych aglomeracjach: warszawskiej, trójmiejskiej, krakowskiej, wrocławskiej, łódzkiej, poznańskiej i śląskiej”. Łącznie będzie to więcej niż 3 tys. mieszkań.

- Duże zainteresowanie oficjalną ofertą i jej porządne przyjęcie przez rynek wydaje się dla nas dowodem na to, że segment wynajmu instytucjonalnego w Polsce dzierży szanse na dynamiczny postęp. Do tego momentu istniała luka na rynku najmu, którą znakomicie i w dobrym momencie wypełnił Fundusz Mieszkań w Wynajem. Nasza oferta spotkała się z tak właściwym przyjęciem m. in. za pomocą możliwości podpisania długoterminowej dokumenty urzędowe najmu ze stabilnym partnerem, dającym poczucie bezpieczeństwa, możności zameldowania się w nie swoim mieszkaniu i wsparciu dla najemców, które będziemy oferować - podkreślił cytowany przy komunikacie Ryszard Słowiński, prezes Zarządu BGK Nieruchomości S. A.

Na wynajem

Fundusz Mieszkań dzięki Wynajem (Fundusz Sektora Mieszkań na Wynajem FIZ AN - PAP) powstał spośród inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego. Jego celem jest pomnożenie dostępności lokali na wypożyczenie w Polsce. Za inwestycje w ramach programu a także za proces związany spośród wynajmem mieszkań odpowiada korporacja BGK Nieruchomości S. Natomiast. Jedynym inwestorem w Funduszu Mieszkań na Wynajem wydaje się być BGK. Fundusz działa na zasadach komercyjnych, w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych.