Z zatwierdzonym kredytem (WAC)

17.02.2021
Category: Ocena Kredytowa

Co to jest wyciąg z zatwierdzonym kredytem (WAC)?

A z zatwierdzonym wyciągiem kredytowym lub w skrócie WAC to kwalifikator używany w reklamach. Ma to na celu wyjaśnienie, że promocja oferty jest uzależniona od posiadania przez kupującego odpowiedniego ratingu kredytowego.

Deklaracje WAC są zwykle dołączane w odniesieniu do ofert finansowania, takich jak hipotetyczne warunki leasingu podawane w reklamie nowego samochodu.

Kluczowe wnioski
 • Oświadczenia WAC to rodzaj wyłączenia odpowiedzialności używanego przez reklamodawców.
 • Mają na celu wyjaśnienie, że oferta promocyjna opisana w reklamie jest dostępna tylko po przeprowadzeniu procesu akceptacji kredytu.Oświadczenia WAC mają na celu ochronę reklamodawcy przed oskarżeniami o fałszywą lub wprowadzającą w błąd reklamę.Zrozumienie oświadczeń WAC

  Instrukcje WAC to jeden z wielu typów stwierdzeń kwalifikujących, które są powszechnie używane w reklamach. Te stwierdzenia, zwane potocznie „drobnym drukiem reklamy ze względu na małą czcionkę, jaką zwykle są napisane, mają na celu ochronę reklamodawcy przed zarzutami dotyczącymi fałszywej lub wprowadzającej w błąd reklamy.

  W tym celu stwierdzenia kwalifikujące zazwyczaj zawierają dodatkowe szczegóły dotyczące warunków związanych z daną ofertą promowaną w reklamie. W przypadku wyciągów WAC oferta zwykle dotyczy możliwości finansowania produktu, na przykład gdy samochód lub inny przedmiot o dużej wartości można kupić za pomocą kredytu udzielonego przez sprzedawcę lub powiązanego pożyczkodawcę. Te reklamy często zawierają zachęty, takie jak okresy bezodsetkowe lub minimalne zaliczki.

  Dołączenie oświadczenia WAC jest strategią minimalizacji ryzyka importu dla reklamodawcy. Bez tego zastrzeżenia reklamodawca mógłby zostać oskarżony o stosowanie przynęty i zamiany. Praktyka ta polega na oferowaniu produktu lub usługi grupie klientów, w przypadku gdy niektórzy lub wszyscy z nich nie będą w rzeczywistości mogli kupić tego produktu lub usługi po ogłoszonej cenie lub na warunkach. Taktyki typu przynęta i zamiana są uważane za oszukańcze i stanowią naruszenie przepisów o ochronie konsumentów. W związku z tym firmy starają się unikać tej odpowiedzialności, ujawniając warunki swojej oferty w oświadczeniach WAC i innych zastrzeżeniach.

  Same oświadczenia WAC zwykle wyjaśniają, że aby zakwalifikować się do ogłoszonych warunków, klient będzie musiał kwalifikować się do zatwierdzenia kredytu na podstawie takich czynników, jak jego zdolność kredytowa, obecny i historyczny poziom dochodów oraz status zatrudnienia. Jednak przepisy dotyczące ochrony konsumentów, takie jak ustawa o równych szansach kredytowych (ECOA), uniemożliwiają firmom uwzględnianie czynników związanych z tożsamością osobistą, takich jak pochodzenie etniczne, płeć, wiek, religia lub orientacja seksualna klienta.

  Przykład oświadczenia WAC z prawdziwego świata

  Laura jest na rynku, aby kupić nowy samochód. Pewnego dnia natrafia na reklamę telewizyjną nowego samochodu, który wydaje się spełniać wymagania, których szuka. Chociaż samochód byłby zazwyczaj droższy, niż może sobie pozwolić, w reklamie podano, że producent oferuje obecnie atrakcyjny pakiet finansowania z minimalną wpłatą zaliczkową i bardzo niskimi stopami procentowymi przez pierwsze 12 miesięcy.

  Jednak po dalszej kontroli Laura zdaje sobie sprawę, że nie będzie mogła uczestniczyć w tej ofercie. Oświadczenie WAC firmy, napisane drobnym drukiem w dolnej części reklamy, wyjaśnia, że ​​te atrakcyjne warunki finansowania są dostępne tylko w ramach procesu zatwierdzania kredytu, w którym uwzględniona zostanie ocena kredytowa wnioskodawcy, bieżący dochód i zabezpieczenie. Ponieważ Laura ma obecnie słabą zdolność kredytową i ograniczone zabezpieczenia, przewiduje, że jej wniosek nie zostanie zatwierdzony.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy