Znaczenie „Konto zamknięte na żądanie Grantodawcy”

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowe

Twój raport kredytowy zawiera wiele informacji o Twoich kontach kredytowych. W przypadku niektórych rachunków wierzyciele mogą dodać komentarz dotyczący stanu konta. Czytając raport kredytowy, możesz zauważyć, że niektóre zamknięte rachunki mają komentarz, który stwierdza, że ​​„konto zostało zamknięte na wniosek koncesjodawcy lub „zamknięte przez udzielającego koncesji.

Kim jest Kredytodawca?

Kredytodawca to inny termin używany do określenia wystawcy karty kredytowej lub firmy, która udzieliła Ci jakiejś formy kredytu.

Jako udzielający kredytu, wystawca karty kredytowej może podejmować wiele decyzji dotyczących Twojego konta, zgodnie z umową o kartę kredytową. Mogą podnieść lub obniżyć Twój limit kredytowy i stopę procentową. Mogą pobierać opłaty z Twojego konta za niektóre transakcje i mogą pobierać opłaty jako kary, jeśli spóźnisz się z płatnością. Jednak Twój kredytodawca może również zamknąć konto karty kredytowej, czasami bez ostrzeżenia. Wcześniejsze  

Dlaczego w Twoim raporcie kredytowym może pojawić się informacja „Zamknięte przez koncesjodawcę

Większość głównych wydawców kart kredytowych zgłasza informacje o koncie konsumenta do co najmniej jednego z trzech głównych biur kredytowych, w tym szczegóły dotyczące otwartego lub zamkniętego stanu konta. „Zamknięte przez przyznającego może pojawić się w raporcie kredytowym, gdy wystawca karty kredytowej zamknął Twoją kartę kredytową, a nie wtedy , gdy zamknąłeś własne konto.

Wystawca Twojej karty kredytowej może zamknąć Twoje konto z różnych powodów, w tym:

 • Masz zaległości w płatnościach kartą kredytową
 • Karta kredytowa była nieaktywna przez dłuższy czasKarta kredytowa została wymieniona na nowszą wersjęWierzyciel wykrył oszustwo na koncieZgłosiłeś zgubienie lub kradzież kartySklep współpracujący z kartą kredytową został zamknięty na stałeKrajobraz gospodarczy się zmieniłWydawca karty kredytowej jest w trakcie likwidacji.Biura informacji kredytowej są zobowiązane do umieszczania w raporcie kredytowym wyłącznie dokładnych informacji. Jeśli na przykład w raporcie kredytowym czytamy, że wystawca karty kredytowej zamknął Twoje konto, ale w rzeczywistości to Ty zażądałeś zamknięcia konta, możesz zakwestionować wpis raportu kredytowego. Dołącz kopię wniosku o zamknięcie karty kredytowej oraz potwierdzenie zwrotne z listu poleconego potwierdzające, że wierzyciel otrzymał Twoją prośbę.

  W przeciwnym razie, jeśli komentarz jest dokładny, pozostanie w Twoim raporcie kredytowym przez czas trwania limitu czasowego raportowania kredytu. Jeśli konto zostało zamknięte z negatywnymi informacjami, np. Zostało spłacone, to po siedmiu latach spadnie z Twojego raportu kredytowego. Wcześniejsze 

  Konta zamknięte w dobrej kondycji pozostaną w raporcie kredytowym w oparciu o wewnętrzne wytyczne biura informacji kredytowej dotyczące zgłaszania pozytywnych zamkniętych rachunków, co zwykle ma miejsce dziesięć lat po tym, jak konto nie jest już aktywne.

  Czy komentarz wpłynie na Twoją zdolność kredytową?

  Możesz martwić się, jak komentarz wskazujący, że kredytodawca zamknął konto, wpłynie na Twoją zdolność kredytową. W końcu dobry wynik kredytowy ma kluczowe znaczenie dla zatwierdzenia karty kredytowej i innych wniosków.

  Na szczęście każdy komentarz stwierdzający, że wystawca Twojej karty kredytowej zamknął Twoje konto lub fakt, że kredytodawca zamknął Twoją kartę kredytową (zamiast ją zamknąć), nie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej. Komentarze nie są uwzględniane w Twojej zdolności kredytowej. Tylko aktywność na Twoich kontach jest uwzględniana w Twojej zdolności kredytowej. Wcześniejsze 

  Często potencjalni wierzyciele sprawdzają oceny kredytowe zamiast przeglądać raport kredytowy, ponieważ jest to szybszy sposób zatwierdzania wniosków. Komentarz, że Twoje konto zostało zamknięte przez kredytodawcę, może pozostać niezauważony. Mimo to zazwyczaj nie będzie to liczyło się dla Ciebie, zwłaszcza jeśli reszta raportu kredytowego zawiera pozytywne informacje.

  Zamknięta karta kredytowa może wpłynąć na Twoją ocenę kredytową, jeśli nadal masz saldo na karcie kredytowej lub jeśli inne karty kredytowe mają saldo. Zamknięcie konta może również wpłynąć na Twój wynik, jeśli karta była jedyną kartą kredytową. Jeśli konto zostało zamknięte z powodu opóźnień w płatnościach, opóźnione płatności wpłyną również na Twoją zdolność kredytową.

  Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało zamknięte przez pomyłkę, możesz skontaktować się z wystawcą karty kredytowej i poprosić o ponowne otwarcie. W przeciwnym razie szybka spłata zaległego salda jest najlepszym sposobem ochrony zdolności kredytowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy